email facebook

איטלקית למתחילים

   
החלטתם ללמוד את השפה האיטלקית היפהפייה, אבל אין לכם שום רקע באיטלקית. אז מאיפה בעצם מתחילים? גם אם לא אמרתם מילה בודדה אחת באיטלקית מעולם, תוכלו ללמוד את השפה בעזרת תוכניות ושיטות שמתאימות במיוחד למתחילים.

מי רוצה ללמוד איטלקית למתחילים?

לימוד איטלקית למתחילים מיועדים למי שאינו בקיא באיטלקית או שולט בשפה ברמה נמוכה מאוד.

לימודים אלה מתאימים למי שרוצה ללמוד את יסודות השפה האיטלקית, ולפתח את היכולת לדבר באיטלקית בצורה יעילה, בין אם כדי לטייל באיטליה, שבה רבים לא דוברים אנגלית, כדי לעבוד באיטליה או לעבוד עם איטלקים, ועוד.

האיטלקית יכולה גם לשמש את כל מי שחובב את התרבות האיטלקית, השירים, המאכלים וספרות המרתקת. בעצם כל מי שרוצה להתחיל ללמוד יכול לעשות זאת בקלות ובשיטת לימוד שמתאימה לו.

איך אפשר ללמוד איטלקית למתחילים?

אז איך מתחילים? פשוט מתחילים!

איטלקית למתחילים אפשר ללמוד בהמון דרכים: לקרוא ספר באיטלקית בעזרת מילון, להאזין לשיעורים מוקלטים, לצפות בשיעורים מצולמים, להיעזר באדם שדובר איטלקית או בעזרת חוברת לימוד. כל השיטות יכולות להתאים, אך השיטות היעילות והמומלצות ביותר הן אלה:

קורס איטלקית למתחילים

רוב בתי הספר שמלמדים איטלקית בארץ ובעולם מחלקים את הקורסים שלהם לרמות, החל מרמת מתחילים ומעלה. רוב הקורסים מתקיימים בקבוצות לימוד קטנות, כך שתוכלו לתרגל ולפתח את יכולות הדיבור שלכם על ידי שיחה עם התלמידים האחרים, ועם זאת תזכו ליחס אישי מהמורים בקור.

הקורסים ללימודי איטלקית למתחילים מתקיימים במוסדות לימוד רבים, ביניהם בתי ספר לשפות כמו דיאלוג של האוניברסיטה הפתוחה, קמפוס לימודים, בית הספר הבינלאומי לשפות ברליץ ועוד מוסדות אקדמיים כמו אוניברסיטאות חיפה, ת"א ובאוניברסיטה העברית. כמו כן, ניתן לעשות את הקורס גם בשגרירות איטליה ובמכון ללימודי איטליה.

איטלקית עם מורה פרטי

ניתן ללמוד איטלקית למתחילים עם מורה אישי, דרך בתי הספר השונים שמלמדים איטלקית, או עם מורים שמלמדים איטלקית באופן פרטי. היתרון הגדול בלימודים עם מורה אישי הוא שתשומת הלב של המורה נתונה לכם בלבד, כך שהלימודים מותאמים לכם לחלוטין, ואתם אלה שקובעים את קצב ההתקדמות בלימודים. החיסרון הלימוד עם מורה פרטי הוא שלמצוא מורה שמתאים לכם ובטווח מחירים שפוי זו עבודה קשה בפני עצמה. לפני שבוחרים מורה פרטי צריך לבדוק:

  • האם יש למורה תעודות הוראה או ניסיון מוכח קודם בהוראת איטלקית?
  • האם קיבלתם על המורה המלצות אמינות מחברים או ממישהו שלמד אצלו?
  • האם המחיר שהמורה לוקח לכם לשיעור הוא הוגן?

שיעור של 45 דקות יכול להגיע למאות שקלים ויותר, בהתאם לקריטריונים שונים כמו המיקום של השיעור (אם המורה מגיע אליכם צריך לשלם לו יותר בדרך כלל), ורמת הניסיון והידע של המורה. בדרך כלל תגלו מהר מאוד שהרבה יותר משתלם ללמוד בקורס איטלקית מבחינת הידע שרוכשים מול משך הלימוד, ושבדרך כלל לימוד עם מורה פרטי אינו משתלם לתלמיד אלא אם מדובר בשיעור חד פעמי.

איטלקית למתחילים באינטרנט

איטלקית ברמת מתחילים ניתן ללמוד גם באופן עצמאי, לדוגמא בעזרת אתרי אינטרנט, המציעים שיעורי איטלקית מצולמים, מצגות, מילונים ועוד ברמת מתחילים.היתרון הגדול בלימודי השפה באינטרנט הוא האפשרות ללמוד בזמנכם הפנוי, בכל שעה שתרצו, ובחינם או במחירים מצחיקים.

הלימוד העצמי באינטרנט פחות מומלץ, כיון ואין פיקוח על איכויות הלמידה שלכם. מה זה אומר? שאף אחד לא יודע אם האיטלקית שלמדתם באמת רהוטה ונכונה. אם אתם בוחרים ללמוד איטלקית בקורס עם מורה, אתם יודעים שתמיד תוכלו לקבל פידבקים על הביצועים שלכם ותוכלו לדעת מה קצב ההתקדמות שלכם והאם השתפרתם עם הלימוד מהר או לאט.

תהיה אשר תהיה השיטה שבחרתם – כדי להכיר ולהטמיע את השפה בצורה טובה, חשוב להקדיש זמן בכל יום לקריאה, כתיבה, דיבור או האזנה לאיטלקית. התרגול הוא הכלי הכי חשוב בלמידה ויכול לקדם אתכם פלאים תוך זמן קצר.

מה לומדים באיטלקית למתחילים?

לימודי האיטלקית למתחילים בכל שיטה שהיא דומים בהרכבם: על מנת שתוכלו לתקשר באופן בסיסי באיטלקית, תרכשו במהלך הלימודים אוצר מילים יעיל, תפתחו את היכולת לנהל שיחה יומיומית, ותלמדו כיצד להגות מילים בצורה נכונה.

בנוסף, תפתחו את היכולת לקרוא ולכתוב באיטלקית ברמה בסיסית, ותלמדו את יסודות הדקדוק ומבנה זמנים פשוטים באיטלקית.

כמו כן, בכל שיטות הלימוד ניתן דגש על תרגול רב של החומר הנלמד, כדי לרכוש שליטה טובה בשפה האיטלקית הבסיסית.

להמלצות על המורים והמוסדות הטובים ביותר ללימוד איטלקית למתחילים תוכלו למלא את הטופס בתחתית העמוד ואנחנו ניצור אתכם קשר עם כל הפרטים הכי רלוונטיים על לימודי איטלקית באיזור המגורים שלכם!

השיחה היא חינמית וללא שום התחייבות מצדכם.