email facebook

לדבר איטלקית

   
קניתם כרטיסים, ארזתם את המזוודות ועשיתם סיבוב בדיוטי פרי. נשאר רק לעלות על המטוס שייקח אתכם אל ארץ המגף. אבל רגע, הידעתם שחלק גדול מהאיטלקים לא דוברים אנגלית? זוהי רק אחת מסיבות רבות, שבגללן תרצו ללמוד לדבר איטלקית.

אז למה שתרצו לדעת לדבר באיטלקית?

ישנן סיבות רבות ללמוד לדבר באיטלקית. מלבד השימושיות שלה בטיול באיטליה ובמדינות נוספות, איטלקית יכולה לבוא לעזרתכם גם בעבודה ובעסקים. ידיעת השפה האיטלקית יכולה לפתוח לכם את הדלת לעבודות שונות באיטליה עצמה, וגם להקל עליכם בעסקים מול גורמים איטלקים. בנוסף, לאחרונה גדל מספר הישראלים שבוחרים ללמוד לימודים אקדמיים באיטליה. עבורם, ידיעת השפה האיטלקית היא בגדר חובה, מכיוון שהלימודים במוסדות הלימוד האקדמיים השונים באיטליה מתקיימים באיטלקית.

אך מעבר לכל אלה, קיימות הסיבות שבלב: הרצון להרשים את אהוב או אהובת ליבכם במילים חמות בשפה האיטלקית הרומנטית כל כך, הרצון להשוויץ בפני החברים בידיעת שפה נוספת, יפה במיוחד, ואפילו סתם בשביל עצמכם – פשוט כי אתם אוהבים את הצליל המיוחד והמתנגן של השפה האיטלקית.

מה צריך לדעת כדי לדבר איטלקית?

בלימודי איטלקית מדוברת, הדגש העיקרי הוא על מיומנות השיחה, ומטרתם היא להעניק לכם את היכולת לשוחח בצורה חופשית ושוטפת. הלימודים מתרכזים ברכישת אוצר מילים, ניבים וביטויים רחב, ובצירוף המילים הנלמדות לכדי משפטים, ונותנים דגש מיוחד על הגייה נכונה ומדויקת של המילים.
מובן שכדי לשפר את מיומנות השיחה, מומלץ ללמוד גם לקרוא ולכתוב באיטלקית, מיומנויות שיתרמו רבות להבנה שלכם גם באיטלקית מדוברת.

איך אפשר ללמוד לדבר באיטלקית?

ישנן דרכים רבות ללמוד לדבר באיטלקית: בעזרת חוברת לימוד, שיחון ועוד.
אך כדי ללמוד לדבר איטלקית בצורה המיטבית ולהבין כיצד נכון להגות את המילים, כדאי ללמוד בעזרת אדם שהוגה את המילים בצורה מדויקת, ושיוכל לתת לכם משוב על ההגייה שלכם. הנה כמה דרכים מומלצות:

שיעורי איטלקית

השיעורים המצולמים מספקים לימוד ותרגול של השפה האיטלקית בהנחיית מורה. השיעורים כוללים הדגמות של המורה להגייה נכונה, ומלווים לעיתים קרובות גם בתרגום ותעתיק מלא על גבי המסך, כדי שתוכלו להבין בקלות כיצד יש לבטא כל מילה.
היתרון בשיעורים כאלה הוא שתוכלו ללמוד בעזרתם בזמנכם הפנוי, בכל שעה שנוחה לכם.
שיעורים מצולמים ניתן לקנות על גבי תקליטור, או למצוא באתרי אינטרנט ללימוד שפות.

קורס איטלקית מדוברת

המוסדות ללימוד איטלקית מציעים לעיתים קרובות קורסים ללימודי איטלקית מדוברת. מטרתם של הקורסים הללו היא להכין אתכם למצבים שבהם תצטרכו לשוחח בשפה האיטלקית, כמו למשל בטיול לאיטליה, או הכנה לפגישת עסקים באיטלקית או להצגת פרזנטציות. הקורס יכול לסייע רבות גם למי שמתכנן מגורים בחו"ל או לימודים בחו"ל, לפני מעבר גדול חשוב לקחת קורס איטלקית שילמד אתכם את השפה איתה תצטרכו להתמודד באופן יומיומי.
ברוב הקורסים תלמדו בקבוצות, כך שתוכלו לפתח את יכולת השיחה ולתרגל אותה עם התלמידים האחרים.

מה לומדים בקורס איטלקית?

בקורס איטלקית מדוברת או למתחילים רוכשים ידע בסיסי ומקיף בשפה.

  • לומדים אוצר מילים בסיסי ונפוץ שיכול להיות לכם כעזר כמעט בכל סיטואציה.
  • לומדים לקרוא ולכתוב בצורה מאוד קלה באיטלקית, מה שיכול לעזור לכם להתמצא אפילו כתיירים במדינה דוברת איטלקית.
  • לומדים הגייה ודיבור נכון של השפה. הרי מה זה שווה שלמדתם קצת מילים ולמדתם לשמוע ולהבין איטלקית אם אתם לא יודעים להגות נכון את השפה?
  • לומדים את הבסיס של השפה: האל"ף בי"ת, הדקדוק והתחביר. בלתי אפשרי להתחיל ללמוד את השפה בלי להבין את החוקים הבסיסיים שלה, הם ישמשו אתכם לאורך כל הדרך.

מורה פרטי לאיטלקית

לימודי בעזרת מורה פרטי הם נוחים מאוד, שכן תשומת הלב של המורה נתונה לכם בלבד, וכך הוא יכול לעזור לכם להגיע לרמת דיוק גבוהה בהגייה, ולהתקדם איתכם בחומר הנלמד בהתאם לקצב הלמידה האישי שלכם. כאשר רוצים ללמוד איטלקית מדוברת, יש לציין זאת בפני המורה, כדי שיידע לתת את הדגש בשיעורים על מיומנות הדיבור והשיחה. לפני שבוחרים מורה פרטי חשוב לבדוק האם יש לו תעודת הוראה, ניסיון מוכח בלימוד שפות, והאם המחיר שהוא גובה נראה לכם הגיוני.

חשוב להבין ששוק המורים הפרטיים הוא פרוץ ואין עליו שום פיקוח, כך שאתם אחראים למצוא לעצמכם מורה פרטי שבאמת ילמד אתכם איטלקית נכונה. אצלנו ב"אנגלי" תוכלו למלא טופס ולקבל פרטים על כל המורים הכי חמים ומומלצים ללימוד איטלקית באיזור המגורים שלכם.

השיעורים בשלושת הדרכים מתרכזים בדרך-כלל בתחומים מחיי היומיום, כך שהם יעילים מאוד לרכישת היכולת לשוחח ברמה בסיסית ומעלה.

טיפים לדיבור איטלקית שוטפת

  • תתחילו לחשוב באיטלקית. זה יגרום לכם לתרגל את האיטלקית בראש וכך יהיה לכם יותר קל למצוא את המילים האבודות בשיחה.
  • למדו כל יום מילה חדשה. התחילו להרחיב את אוצר המילים הבסיסי שלכם. פתחו מילון ותשננו כל יום או כל שבוע מילה אחת חדשה. כך הלקסיקון שלכם יועשר במילים ותוכלו להרחיב אותו בצורה מעניינת.
  • שוחחו באיטלקית. מצאו חבר איטלקי בצ'אט אינטרנטי או מישהו להירשם איתו לקורס איטלקית ותתחילו לשוחח בשפה החדשה יחד במקום בשפת האם שלכם (עברית), כך תתרגלו איטלקית בכיף ובהנאה. תדברו על הנושאים שמעניינים אתכם, על ענייני היומיום, וכך תוכלו לתרגל דיאלוגים באיטלקית בקלות.

לדבר איטלקית תוך שבוע

להמלצות על המורים הטובים ביותר ללימוד איטלקית בקרבת מקום המגורים שלכם תוכלו למלא טופס ולקבל שיחת טלפון מאיתנו. בשיחה נשווה מחירים, נסביר לכם מה היתרונות והחסרונות של קורס, חוג או שיעורי איטלקית, ונבחר ביחד מה הכי מתאים לכם. אם תבחרו להירשם לקורס איטלקית תוכלו להתחיל לדבר איטלקית בסיסית כבר בשבוע הראשון ללימודים, משם תמשיכו לקורס בן 3 חודשים בממוצע ותוכלו לדבר איטלקית שוטפת תוך זמן קצר!

הייעוץ אצלנו ב"אנגלי" ניתן בחינם וללא כל התחייבות מצדכם, אז קדימה התחילו בתהליך ובואו לבדוק מה הכי מתאים לכם!