email facebook

אנגלית לכיתה ה'

   
חשיבות לימודי אנגלית גדולה למדי, כיון וכמות החשיפה של הילד שלכם בשנים האחרונות לאנגלית היא עצומה.

הגורם העיקרי ומילת המפתח היא החשיפה למדיה, אם פעם כשאתם הייתם ילדים הייתם נחשפים לאנגלית במעט מאוד סדרות טלוויזיוניות וכשאורח של המשפחה היה מגיע לביקור מחו"ל, כיום הילד הממוצע ממש עטוף באנגלית מסביבו, זה קודם כל האינטרנט, אם הבן שלכם חובב כדורגל סביר להניח שיגלוש לכל מיני אתרי אוהדים או חדשות ספורט מחו"ל, אם הוא חובב משחקים הוא ודאי יגיע לאתרי משחקים, שלא לדבר על ערמות הסרטונים ביוטיוב שהוא נחשף אליהם, בקיצור הילד של שנות האלפיים חי חצי מהזמן עם הצורך בשימוש באנגלית.

מתי צריך לשקול לימודי אנגלית בנוסף לבית ספר?

בבתי הספר של היום, כבר במחצית בית הספר היסודי מתחילים ללמוד אנגלית וזה חשוב מאוד, מאידך השאלה היא אם זה מספיק לו אבל לא פחות חשוב, האם זה מספק את האמביציה ההורית שלכם, החינוך האפור פורח היום באינסוף סוגים של מסגרות, מחוגים דרך מסגרות חיזוק מאורגנות אחרי שעות בית הספר, שיעורים פרטיים וכמובן מסגרות עצמאיות בהן התלמיד לומד באמצעות לומדות שונות, השאלה היא האם צריך את זה?

ישנן שתי סיבות עיקריות ללימודי אנגלית מעבר לבית ספר, הראשונה כי הבן שלכם לא תלמיד מספיק טוב, השנייה כי אתם רוצים שתהיה לו אנגלית הרבה יותר טובה ממה שהבית ספר במערכת החינוך הישראלית מקנה לו. אם זה העניין רצוי שתתייעצו איתו, בכל זאת הוא כבר בכיתה ה' ויש לו מן הסתם דעה עצמאית, ואם תכפו עליו לימודים מחוץ לשעות הלימודים הילד לא יהיה חדור מוטיבציה, יסבול בשיעורים ותגרמו לו לשנוא את המקצוע לשארית חייו.

הדרכים השונות של לימודי אנגלית

כשמדובר בלימודים פרטיים של אנגלית ישנן שלוש אופציות עיקריות. הראשונה היא מורה פרטית לבן שלכם, אמצעי מוכר, ידוע ועם המורה המתאימה גם עובד בדרך כלל, מבקשים המלצות מחברים, משלמים בין 100 ל200 ₪ לשעה ויש לכם מורה לשרותכם, אופציה שנייה אלו מסגרות של בתי ספר וחוגים לאנגלית, יש כאלו שהן מסגרות ממש מקצועיות שמבוססות על שיטות לימוד ייחודיות, אחרות הן מסגרות שכל תכליתן לחסוך את העלות של מורה פרטית. האופציה השלישית הם לימודים שמבוססים על לימוד עצמי באמצעות אתרים עבורם משלמים דמי מנוי או לחילופין לומדות שונות.
התפקיד של משחקי הרשת והאינטרנט כדרך ללימוד עצמי חשוב מאוד.

כפי שסברנו בתחילה, הילד שלכם משתמש המון באינטרנט ומשחקי מחשב, שם הוא נחשף לשפה האנגלית. עכשיו השאלה העיקרית היא: איך מתעלים את זה לטובת אנגלית יותר טובה מבלי לגרוע בהנאה שלו?. הדרך הנכונה ביותר לעשות זאת היא לכוון אותו בעדינות למקומות שיש בהם מרכיב של לימודים למשל קריאה של כתבות שלמות באנגלית, עודדו אותו להשתמש במילון, אם צריך תקנו לו מילון בבילון שהוא מאוד נח לשימוש באינטרנט, הירשמו למשחקי רשת מול שחקני מכל העולם המתחרש בשפה האנגלית, ועוד.

בכל מקרה חשוב מאוד שלא תלכו נגד הילד שלכם בעניין לימוד אנגלית אינטרנטי, ותבינו שאתם גם יכולים תוך כדי לווסת את השימוש והפעילות של ילדכם באינטרנט.
לייעוץ חינם בנוגע למוסדות המתאימים ללימוד אנגלית לכיתה ה' מלאו טופס וקבלו הפניות לבתי הספר המומלצים ביותר בתחום!