email facebook

אנגלית לכיתה ו'

   
חשיבותה של כיתה ו' בבית ספר היסודי גבוהה בעיני הילדים, כיון וזו הכיתה האחרונה לפני חטיבת הביניים והתיכון.

הילד שלכם הגיע לכיתה ו' שהיא הכיתה האחרונה בבית ספר היסודי, מאחוריו שנתיים לפחות של לימודי אנגלית, בשאיפה שהוא גם תרגל אותה לפני במסגרות שונות או לבד. כיתה ו' היא כל כך חשובה מהסיבה הפשוטה שבחטיבת הביניים עוברים ללימוד בהקבצות א', ב', ג' ובתור הורים עם הרבה אמביציה אתם מאוד רוצים שהוא ילמד בהקבצה א', שהיא הרמה הגבוהה ביותר. מעבר לרמת הלימודים עצמה יש השלכות נלוות לסטאטוס החברתי שלו במסגרת הכיתה וחברת הילדים בכלל. אז מה אתם עושים כדי שהוא יעלה הכי מוכן שניתן לחטיבת הביניים? תוכלו להעשיר את עולמו מחוץ לשעות בית הספר בצורות מגוונות.

הצורך בלימודי העשרה באנגלית

אם אתם דוברי אנגלית כי נולדתם במדינה שכזאת, סביר להניח שהילד שלכם דובר אנגלית כבר מגיל מאוד צעיר, אם יצא לכם להיות בשליחות בחו"ל כמה שנים, סביר להניח שהוא חזר עם מטען רב אותו אתם חייבים לשמר. אם לבן שלכם יש מוטיבציה גדולה במיוחד, הוא סקרן ויש לו קליטה לשפות, בורכתם בתור הורים. במידה ושלושת הסייגים לא מתקיימים, רצוי ועדיף שיקבל חיזוק לאנגלית שלו מבית הספר.

הסיבה העיקרית לכך מעבר לעניין ההשתלבות בהקבצות, קשורה בעובדה שאנגלית היא שפה מאוד חשובה. אפשר להגיד בפה מלא שהיא פשוט עוטפת אתכם ואת הילד שלכם. הוא משחק במשחקי מחשב שמתנהלים באנגלית, האינטרנט רובו באנגלית, יש הרבה תוכניות טלוויזיה בערוצים שונים בהם אין תרגום, שלא לדבר על סרטים שמורידים בחינם. בקיצור הוא חייב אנגלית. מצד אחד עצם התרגול והאימון העצמי הם מצוינים, מאידך הוא חייב שתהיה לו תשתית טובה של הבנה ויכולת לזהות זמנים שונים כדי שיוכל ליהנות מכך, הדרך הטובה והמקובלת ביותר מעבר ללימודי אנגלית בבית ספר הם לימודי העשרה במסגרות שונות.

בתי ספר ומסגרות ללימודי אנגלית

עכשיו נשאלת השאלה לאיזו מסגרת העשרה תשלחו אותו? התשובה האינסטינקטיבית היא למסגרת שכול החברים שלו ילכו. קיימות הרבה מאוד מסגרות ללימוד, שמבוססות על שיטות הוראה שונות שפותחו על ידי בתי הספר עצמם, תוך שימוש בהתאמה לכל שכבת גיל בפני עצמה וחלוקה פרטנית לרמות בקבוצות הלימוד. כל מה שאתם צריכים זה למצוא את המסגרת שהכי מתאימה לבן או לבת שלכם.

קודם כל שלחו אותם לשיעור ניסיון, תראו אם הם מתחברים למסגרת, אם המורה מתאים, יכול להיות מאוד מתסכל לשלוח את הבן שלכם ולגלות שלא בא לו להמשיך אחרי שני שיעורים, ואחרי שאתם כבר שילמתם לבית ספר, חפשו מקום שהנגישות אליו גבוהה, נסיעה של שעה לכל כיוון היא מתכון להמון תירוצים. והנקודה האחרונה היא עניין המחיר. ברוב בתי הספר המחיר נע על אותה סקלה, תצטרכו רק לבחור את מה שמתאים לילד שלכם.

תרגול האנגלית הנלמדת

מעבר לכל הלימודים עצמם, בבית ספר וגם במסגרת של לימודי העשרה, תרגול אנגלית הוא דבר מאוד חשוב, כיון ואם היא לא תהיה שם, הוא לא ידע אותה. לכן אחת המשימות הכי חשובות עבורכם היא למצוא את הדרך שהכי מתאימה לו לתרגל לבד את האנגלית, וכאן אפשר להגיד בפה מלא שכל דרך היא מצוינת כול עוד מתמידים בה. ניתן לתרגל אנגלית דרך ספרים, סיפורים, משחקים, צפייה בטלויזיה בתכנית באנגלית ללא תרגום, וכל דרך העולה על רוחכם.
להמלצות על המוסדות הטובים ביותר להכנה של אנגלית לרמת חטיבת ביניים והשלמה של חוגים מחוץ לשעות בית הספר מלאו טופס וקבלו ייעוץ והכוונה חינם וללא כל התחייבות!