email facebook

לימוד אנגלית לילדים

   

למה צריך לימודי אנגלית לילדים ?

הדור הנוכחי של הילדים חי את האנגלית ממש כמו שפה שנייה. הם פוגשים אותה באינטרנט, רואים סרטים בצפייה ישירה בלי תרגום, משחקים מול ילדים אחרים בעולם במשחקי רשת, ופוגשים ילדים אחרים דוברי אנגלית בנסיעות לחו"ל.

בשורה תחתונה לילדים של היום יש הרבה יותר הזדמנויות לנצל את האנגלית שלהם למטרות טובות, ולכן חשוב מאוד שיהיה להם את הבסיס כמה שיותר מוקדם ובצורה המיטבית. במאמר קצר זה נציג בפניכם את שלושת הדרכים העיקריות ללימודי אנגלית לילדים:

לימודי אנגלית אצל מורה פרטי

לימודי אנגלית אצל מורה פרטי בעלי ערך מוסף אחד ומאוד גדול לעומת שאר השיטות. אנחנו מדברים על האינטימיות שנוצרת בין המורה לתלמיד, היכולת של המורה לזהות בדיוק רב את הצרכים של התלמיד, הגמישות הרבה שקיימת בלימודים פרטיים, אנחנו מדברים על שיעורים שמתקיימים בזמן שבדיוק מתאים לתלמיד וגם בקצב שלו.

מאידך אם אנחנו מדברים על הנקודות הבעייתיות בלימודים אצל מורה פרטי, אז יש כמה כאלו, קודם כל ההכשרה של המורה הפרטי, לא מעט מהם סטודנטים צעירים שמשלימים הכנסה, בשיעורים פרטיים לא תמיד ישנה מתודולוגיה מובנית מאחוריהם, אין אינטראקציה עם תלמידים נוספים מה שלא תמיד טוב לכל התלמידים, בעיקר כשמדובר בתרגולים וחזרות על השעורים.

האם מורה פרטי יעזור לילד שלי?

פקטור נוסף הוא המחיר הגבוה שגובים המורים הפרטיים. הם מנצלים את שיטות הלימוד הכושלות של משרד החינוך על מנת לגבוה מחירים גבוהים בעד יעילות השיעורים הפרטיים מול לימוד בכיתה. מחיר של מורה פרטי מקצועי ומוכשר נע בין 100-200 ₪ לשעת למידה (45 דקות, כמקובל בתחום). קחו בחשבון שאם המורה מגיע אליכם הביתה המחיר עולה, אם המורה בעל תואר אקדמאי המחיר מזנק מעלה, ועוד.

האם משתלם לשכור מורה פרטי?

לא תמיד שווה ומשתלם להשקיע במורה פרטי לילד, ולפעמים רצוי לרשום את הילד לחוג של אחרי שעות הלימודים או לקורס אנגלית לילדים, בו הלימודים מתקיימים בכיתות בעלות קבוצות קטנות של תלמידים. כך הילד מקבל את כל היתרונות של מורה פרטי- יחס אישי, התקדמות בקצב המתאים לכל ילד אינדיבידואלית, למידה קבוצתית חדורת מוטיבציה, וההורים מרוויחים חיסכון כלכלי מובהק.

לימודי אנגלית בבתי ספר לאנגלית

ישנה דרך נוספת מלבד שיעורים פרטיים אצל מורה, והיא השתתפות בלימודים בבתי ספר לאנגלית, ישנן כל מיני שיטות אותן פיתחו בעלי בתי הספר, כל שיטה והיתרונות שלה, וכל שיטה והחסרונות שלה.

לפני שאתם שולחים את ילדכם ללמוד, חפשו המלצות, תשאלו חברים, תבדקו את עצמכם, וכמובן יש גם עניין של מחיר, מעבר לכך הדבר הכי חשוב שתעשו הוא לבדוק עם הבן שלכם ותבררו מה הכי מתאים לו.

היכרות ראשונית עם לימוד נכון

אנחנו מציעים לכם בחום לשבת עם יועצת הקורסים בכל אחד מבתי הספר, חשוב שהילד יכנס לשיעור ניסיון, יראה איך האווירה במקום. הדבר החשוב ביותר הוא שהלימוד שאחרי שעות הלימודים יהיה כיפי לילד, לא ייראה בעיניו כמטלה. תראו לילד שזו הזדמנות להכיר חברים חדשים, עולם חדש מלא במשחקים, שירים, מילים, צבעים ועוד.

קורס אנגלית לילדים- השיטה המוכחת ביותר להצלחה

הסבירו בצורה חיובית לילד שלכם את כל היתרונות שבידיעת אנגלית כשפה שנייה ברמת שפת אם. השתדלו שלא להסביר לו את היתרונות האקדמיים שהלימודים יקנו לו בעתיד, אלא תנו דגש על היתרונות שלימוד אנגלית יקנה לו כשיטייל בחו"ל או ירצה להרשים את השותפים העסקיים העתידיים שלו.

כמובן שלפני הרשמה לכל מוסד בו בחרתם חשוב שתבחנו הכול בשבע עיניים. את היחס של המורים לתלמידים, את האוירה הכללית השוררת במקום, ועוד.

לימודי אנגלית באופן עצמאי

הדרך השלישית מבין לימודים פרטיים ולימודים בבתי ספר, היא לימודים באמצעות אתרי אינטרנט או לומדות, מצד אחד זו כנראה השיטה הזולה ביותר, מאידך זו גם השיטה הכי פחות יעילה, ועם הכי פחות פיקוח והכוונה.

בדקו עם עצמכם אם אתם יכולים להנחות את הילד שלכם במידה וכן פתרתם חצי בעיה, מאידך ישנם ילדים שהעצמאות עושה להם טוב וזו כנראה גם הדרך היחידה שלהם להתמודד עם העניין.

סבלנות היא מילת המפתח

אם הבן שלכם הוא מאותם ילדים חכמים אבל גם מאוד עצמאיים, רצוי שתכוונו אותו אבל מאידך אל תלחמו בו, נסו להקשיב לו ויחד איתו בחרו לומדה מתאימה שתעזור לו לשפר את האנגלית. קחו בחשבון שבשיטת לימוד עצמית אין הכרח שהאנגלית שילדכם תלמד תהיה אנגלית נכונה ורהוטה!

זהו סיכון גדול כיון ואם הבסיס של האנגלית שלו לא יהיה נכון וטוב, האנגלית שלו למשך כל חייו תהיה שגויה. כמובן שלתקן בסיס שגוי של שפה הוא דבר בר תיקון, אך זו תהיה משימה קשה למדי בשביל הילד שלכם ובשבילכם.

להמלצות על המורים הטובים ביותר ללימוד אנגלית לילדים שלכם, מלאו טופס וקבלו הכוונות והפניות למוסדות הטובים ביותר שיכולים לשפר את האנגלית של הילד שלכם מן הקצה אל הקצה!