email facebook

אנגלית למבוגרים

   
אנגלית למבוגרים היא לא כל כך קלה, אבל ניתנת ליישום. האנגלית למבוגרים מקדמת את הגישה הקלילה שהלימוד הוא לא משימה או מטלה, אלא אנגלית בסיסית הנלמדת בצורה מעניינת, מרתקת, כיפית ונעימה.

אנגלית למבוגרים מיועדת לכל אדם בגיל הזהב שמעוניין ללמוד אנגלית בגיל קצת יותר מבוגר מהממוצע (50+), בשיטות המותאמות לטווח הגיל שלו, תוך תרגול בשיטות מיוחדות שמתאימות לצרכים האישיים של כל תלמיד. לימודי האנגלית יכולים לשפר את האנגלית שלכם, את כישורי השיחה, את הקריאה, להרחיב את אוצר המילים שלכם ולהקנות כלים שימושיים בשפה שתהנו ליישם.

מה לומדים באנגלית למבוגרים?

  • קריאה: קריאה באנגלית בתחומים שונים החל מעיתונים וספרי קריאה קלים באנגלית ועד ספרות מקצועית לבחירת התלמיד.
  • אוצר מילים: הרחבת אוצר המילים של כל תלמיד ברמה שלו. הלימוד כולל מילים בסיסיות, דקדוק, תחביר, הבנת מבנה המשפט, ועוד.
  • שיחה: פיתוח כישורי ניהול שיחה על ידי תרגול עקבי ומתמיד הכולל הדמיות שיחה מול תלמידים נוספים.
  • חשיבה: לומדים לחשוב באנגלית כדי שהשפה תהיה תמיד ברקע, וכך האנגלית נטמעת בצורה טובה יותר כשפה שנייה והשימוש בה קל יותר.

במה מיוחדת אנגלית למבוגרים?

האנגלית למבוגרים שונה בשיטות הלימוד מקורס אנגלית רגיל או לילדים. למבוגרים קצת יותר קשה לקלוט את החומר במהירות כמו ילדים או בני נוער, ולכן הלמידה נעשית בצורה יותר מותאמת לגילאי התלמידים.

הלימוד נעשה בצורה יותר פרונטלית: תלמידים בכיתה מול מורה, והתרגול לא תמיד נעשה דרך תוכנות מחשב או ספרי לימוד ביתיים, כיון ולמבוגרים לא ברור תמיד איך לתפעל לימוד עצמאי מול מחשב או מול ספרים. הלימוד פחות אינטנסיבי ומתרגל יותר דיבור ושיחות באנגלית, ופחות דקדוק וכללי הגייה. המיקוד הוא יותר בהרחבת אוצר המילים הקיים, ופיתוח מיומנויות שיחה ודיאלוגים מול אנשים דוברי אנגלית ברמת שפת אם.

לסיכום, ניתן לומר שהאנגלית יכולה לקדם אתכם בהרבה מאוד מובנים. אף פעם לא מאוחר מדי להתחיל ללמוד את השפה, במיוחד אם הלימוד נעשה בצורה מעניינת ומקורית הכוללת קבוצות לימוד ומשחקים ברמה קלילה ומהנה. אתם יכולים להתחיל ללמוד בצעדי תינוק, ולאט לאט להגביר את קצב הלימוד לפי הרמה שלכם והרצון האישי שלכם.

האנגלית סובבת את העולם והיא השפה המדוברת ביותר ברחבי הגלובוס, התחילו ללמוד אנגלית בקלות, אף פעם לא מאוחר מדי!

טיפים ללמידה מהירה של אנגלית

  • תתחילו לחשוב באנגלית. כך יהיה לכם יותר קל להתחיל לדבר באנגלית בצורה שוטפת, בלי להתעכב הרבה זמן ולחשוב איזו מילה מקבילה בתרגום שלה לעברית. על ידי חשיבה באנגלית תוכלו להתחיל לנהל שיחות באנגלית בצורה מהירה ויעילה.
  • צפו בחדשות באנגלית ללא תרגום. אם תצפו בחדשות הישראליות בערוצים השונים באנגלית תוכלו להבין על מה מדובר לפי התמונות והפרצופים שאתם מכירים, ואם תקשיבו לנאמר תוכלו להתחיל להבין את האמירות והכותרות בצורה חלקה. תוכלו לפני כן או לאחר מכן לצפות בחדשות בעברית או עם תרגום ולבדוק את עצמכם: האם הבנתם את כל הנאמר כראוי?
  • קראו עיתונים באנגלית. אם אתם מורגלים בקריאת עיתונים כל בוקר, עשו הסבה לעיתון באנגלית. כיום ניתן לעשות מנוי לג'רוזלם פוסט לייט, שהוא עיתון שמביא את החדשות הישראליות באנגלית ברמה קלה. זה יסייע רבות לקריאה שלכם ולמיומנויות הכתיבה שלכם. כך גם תרחיבו את אוצר המילים שלכם ותוכלו להתחיל לקרוא אנגלית בקלות.
  • פתחו מילון בזמנכם הפנוי, והרחיבו את אוצר המילים שלכם. תוכלו תמיד לבדוק אילו מילים יותר נפוצות ושגורות בשפה היום יומית שלכם ולהתחיל להכניס אותן אל הלקסיקון שלכם. כך תרחיבו את אוצר המילים שלכם באופן עצמאי.

ייעוץ ללימודי אנגלית למבוגרים

על מנת לקבל ייעוץ חינם לגבי קורס אנגלית למבוגרים או לימודי אנגלית למבוגרים תוכלו למלא את הטופס המובא בתחתית העמוד בפרטים מלאים ונכונים שלכם, ואנחנו נתקשר אליכם עם פרטים על כל המוסדות המתאימים ביותר ללימודי אנגלית למבוגרים בקרבת מקום המגורים שלכם.

השיחה ניתנת בחינם וללא כל התחייבות מצדכם, ובה תוכלו לקבל מידע על המורים הטובים ביותר ללימוד אנגלית, על טווח המחירים של הקורסים השונים ועל כל בתי הספר המלמדים אנגלית ברמות שונות ולגילאים שונים.

מוסדות ללימודי אנגלית

ברליץבברליץ מציעים לימוד ענייני עם תוצאות מובטחות, כולל מנוי לאתר על מנת ללמוד באופן עצמאי, וחומר לימוד אישי לכל תלמיד.
וולסטריטבוול סטריט מציעים לימוד אנגלית למבוגרים בצורה יעילה ומהנה כאחד, בכל סניף ברחבי הארץ.
דיאלוגבית הספר דיאלוג מציע לימוד אנגלית למבוגרים עם ניסיון רב, תוך התקדמות בקצב אישי שמתאים לכל תלמיד.