email facebook

אנגלית ללקויי למידה

   
אובחנת כלקוי למידה ואתה רוצה לדעת מה הזכויות שלך בנושא? הילד שלך לקוי למידה ואת רוצה לדעת מה ההקלות שמגיעות לו בבחינות הבגרות? כאן תוכלו למצוא את התשובות לכל השאלות האלו ועוד!

אנגלית ללקויי למידה זו אנגלית המותאמת לילדים, בני נוער ואנשים שאובחנו בדיסלקציה המתקשים בלימוד אנגלית, או כל סוג אחר של הפרעת קשב ולמידה ומוגבלויות שונות. האנגלית ללקויי למידה מותאמת ברמת הלמידה שלה לכל אדם באופן אינדיווידואלי (אישי) לפי אבחונו הרפואי. הלימודים יכולים לצמצם פערים מול תלמיד בכיתה, לשפר יכולות של לקויי למידה ששכחו את השפה שלמדו בעבר, או פשוט לעזור ולסייע ברכישת שפה השימושית ביותר בעולם.

אנגלית ללקויי למידה כוללת בתוכה את כל נושאי הלימוד כמו אנגלית רגילה למשל: דקדוק, תחביר, קריאה, כתיבה ועוד. השוני באנגלית זו הוא קצב הלמידה, כאשר הוא שונה ומותאם באופן ייחודי לכל תלמיד. כמו כן גם הרמה של הלימוד משתנה ומותאמת לכל תלמיד, בין אם הלימוד מכוון להכנה למבחני הבגרות, מבחנים אקדמיים או כל מטרה אחרת בה בוחר התלמיד.

מה לומדים באנגלית ללקויי למידה?

  • כתיבה- לימוד כתיבה נכונה באנגלית, תוך תיקון שגיאות נפוצות ולימוד נכון להבנה מלאה של מבנה משפט, שמות עצם, תחביר אנגלי, ועוד.
  • קריאה- לימוד קריאה נכונה ורהוטה בשפה האנגלית, בשיטה סבלנית, איטית ובטוחה המונעת טעויות.
  • אותיות- לימוד הבנה של צלילים ואותיות המתפקדות במקום סימני ניקוד על מנת לשפר את יכולות הקריאה אצל התלמיד.
  • אוצר מילים- פיתוח אוצר המילים הקיים ורכישת אוצר מילים חדש אצל התלמיד תוך למידת מילים ששגורות באנגלית ביום יום, על מנת לשפר את יכולות הכתיבה והקריאה.

כאשר אדם לומד בקבוצה ובמעגל תומך של תלמידים אחרים שמתקשים ברכישת השפה החדשה הוא מלא בטחון בלמידה ועל ידי כך יכול לשפר את תוצאות המבחנים, בין אם מדובר בילד שמתקשה במילוי המשימות בכיתה או מבוגר שרוצה להשלים את בחינות הבגרות שלו באוירה תומכת. על ידי למידה קבוצתית המשלבת משחקים והנאה ההצלחה מובטחת.

אנגלית לילדים לקויי למידה

בדרך כלל כשמדברים על אנשים שאובחנו בלקויי למידה אנחנו מדברים על ילדים. כמעט כל אוכלוסיית הילדים בעולם מאובחנת היום כלקוית למידה ברמות שונות, וישנן הרבה דרכים להתמודד עם זה. בתחילה יש את המכונים והכיתות המיוחדות ללימוד לקויי למידה, מה שגורם בדרך כלל לילד להרגיש כחלק נפרד משאר הכיתה ה"רגילה" ויוצר אצלו שנאה ללמידה.

לכן, ניתן לכם מספר טיפים להתמודדות עם ילד לקוי למידה:

  • חשוב לפני שמתחילים ללמוד (כל מקצוע שהוא ולא רק אנגלית) להקנות הרגלי למידה. מה זאת אומרת? להתרגל לשבת ולפתור כל יום שיעורי בית אחרי ארוחת הצהריים למשל. אם זו תהיה כחלק מהמשבצת היומית של הילד או בן הנוער, כך תהליך הלמידה הכולל שיעורי בית יעבור יותר חלק, והוא לא ירצה לברוח לטלויזיה או למחשב. הוא יבין שהוא צריך לפתור את התרגילים ואת השאלות ורק לאחר מכן הוא "משוחרר".
  • הדבר הכי חשוב בלמידה הוא להחדיר מוטיבציה וחדוות לימוד בילד. להראות לו כמה כיף ללמוד אנגלית, שזו לא מטלה, אלא דבר מהנה ומצחיק שיכול למלא לו את השעות החופשיות. חשוב שלילד יהיה מורה שיתמוך בגישה זו ויהיה סבלני לכל הבקשות שלך ושל הילד. חשוב שהתלמיד יבין שאנחנו לומדים אנגלית כדי לדעת אותה ולהשתמש בה במהלך החיים, ולא כדי ללמוד ולשנן למבחן ואז לשכוח.
  • צריך ליצור מעגל חברתי דומה סביב התלמיד. לרשום אוות לקורס אנגלית או לחוג עם עוד תלמידים לקויי למידה בגילו שגרים באיזור המגורים שלו. כך הוא לא ירגיש בודד, יהיה חדור מוטיבציה ללמוד ולהוכיח את עצמו מול המורה ומול שאר התלמידים בכיתה, ויווצר מעגל למידה תומך שיתרום רבות להתקדמות של כל התלמידים בקורס.

רוצים פרטים נוספים על אנגלית ללקויי למידה ברמות שונות ובגילאים שונים? מלאו טופס וקבלו שיחת ייעוץ ללימודי אנגלית חינם וללא כל התחייבות!

בשיחה נספר לכם על המורים הטובים ביותר ללימוד לקויי למידה ועל המוסדות השונים בקרבת מקום המגורים שלכם שיכולים לתת קורסים וחוגים שונים בנושא.

מוסדות ללימודי אנגלית

High Qבבית הספר High Q מלמדים אנגלית בשיטה ייחודית המבטיחה מיצוי הפוטנציאל של כל תלמיד על ידי לימוד אינטנסיבי בשיטה חדשנית ומקיפה.
ברליץברליץ בבית הספר ישנו קורס אנגלית ללקויי למידה המועבר על ידי מורים מקצועיים שהוכשרו במיוחד לתחום זה. הקורס מתבצע באוירה קבוצתית תומכת ויש אפשרות להרחבת משך הקורס לפי בחירת התלמיד.
וולסטריטוול סטריט בבית הספר וול סטריט יש לימוד ייחודי ללקויי למידה המשלב סיטואציות מהיום יום על מנת לתרגל אנגלית כשפה שנייה, כיתות קבוצתיות ומורים מקצועיים.
דיאלוגדיאלוג בבית הספר דיאלוג יש לימוד ללקויי למידה מותאם במיוחד לכל תלמיד, וסגל של יועצים מיוחדים שיכולים להכין כל תלמיד לבחינות העומדות בפניו.