email facebook

בגרות באנגלית בעל פה

   
רוצה להיבחן בבגרות הקרובה באנגלית בעל פה? רוצה להבין מה הזכויות שמגיעות לך בבחינות הבגרות כלקוי למידה? נוכל לתת לך את התשובות לשאלות האלו ודומות בקלות.

בחינות הבגרות באנגלית הן דבר חשוב ומוערך, קובעות את התוואי האקדמי של כל אחד, ובמידה ולא הצלחתם במבחנים בזמן התיכון, תיאלצו להשלים את הבגרות או לשפר את הציון שלכם על מנת להקפיץ את הממוצע של תעודת הבגרות או לשפר את המקצוע הזה באופן ספציפי.

הזכאות להיבחן בעל פה בבחינות הבגרות לא ניתנת לכולם, יש לעבור אבחון ולהוכיח שאתם בעלי הפרעת קשב וריכוז ברמה כזו או אחרת, ולעבור מאבחן שייתן לכם הקלות בבגרות במידה שמספיקה לכם. בשביל לסבר את האוזן נספר לכם שכמעט רבע מאוכלוסיית התלמידים במערכת החינוך בישראל בעלי הקלות במבחנים ובעלי הפרעות ריכוז שונות. אם אתם חושבים שגם אתם ביניהם אל תהססו- לכו לעבור אבחון. האבחון יעזור לכם מאוד בהמשך דרככם האקדמית ובכל סוג של לימודים.

מה כוללות הקלות בבגרות?

תוספת זמן

אם אתם צריכים יותר זמן בשביל לענות תשובות נכונות על כל שאלה תוכלו לקבל 25% תוספת בזמן במבחן. עם לחץ וחרדת מבחנים שיש לכל אחד לפני בחינה חשובה, תוספת הזמן יכולה לעשות פלאים במתן התשובות ולשפר את הציון שלכם.

הקראה

כחלק מההקלות יש גם הקראה של השאלות בבחינה. מספר אנשים יכולים לקרוא משפט לבד, אבל לומר אות באופן שונה, ובצורה זו הם אינם מבינים את השאלה. חשוב להבין מה דורשים ממך בשאלה על מנת לתת תשובה. בהקראה יושבים מול המורה או הבוחן שמקריא את השאלה בצורה ברורה, עם עצירות לפני מילים חשובות, על מנת שהתלמידים יבינו היטב מה נדרש מהם במבחן.

בגרות שבעל פה

הבגרות שבעל פה נועדה לכל מי שקשה לו לכתוב (גם בעברית או כל שפה אחרת) והוא מתבטא בצורה הטובה ביותר דרך דיבור. יותר קל להצליח בבגרות שבעל פה מאשר בכתיבה, כיון והמענה על השאלות לוקח פחות זמן, וניתן לפנות יותר זמן לחשיבה על ניסוח המשפט, על תשובה נכונה, ועוד.

מי יכול לעשות בגרות באנגלית בעל פה?

מי שיכול להיבחן בעל פה בבגרות באנגלית הוא מי שאובחן ע"י מכון מורשה כלוקה בליקויי למידה. חשוב להבין- כמעט כל אוכלוסיית העולם לוקה בהפרעות למידה ברמות שונות. זו לא בושה להכיר בעובדה הזאת, ולמען האמת מי שאובחן מקבל הרבה פריבילגיות בעולם האקדמי ובמהלך החיים. האבחון צריך להתבצע על ידי מאבחן דידקטי, ומבנה המבחן הוא כמו מבחן IQ. האבחון נעשה במכונים פרטיים שונים, וחשוב לבדוק שמשרד החינוך או המדינה מכירים בהם. מחיר אבחון יכול להגיע עד 5000 ש"ח, אבל חשוב להבין שזו הוצאה חד פעמית שיכולה להקל עליכם את החיים.

על מנת להצליח בבגרות באנגלית בעל פה, צריך לתרגל לדבר אנגלית כל הזמן, בשביל להצליח. חשוב להבין שהתרגול תורם רבות לכל הלימוד ומניע להצלחה. דברו אנגלית בבית עם ההורים או החברים, צפו בסרטים ללא תרגום, ועוד. תרגלו שיחה מול אדם זר (הבוחן), זה יכול להיות דבר מלחיץ בפני עצמו. הבוחן יכול להיראות קשוח ואכזרי, ויכול להיראות חייכן ונחמד, עדיין חשוב לדעת ולהבין שזה לא משפיע על הציון שלכם! הביצועים שלכם הם באחריותכם בלבד, ותפקידו של הבוחן הוא לאמוד זאת.

גם אם הבוחנת חייכה אליכם ושאלה אתכם שאלות בצורה אדיבה לאורך הבחינה, זה לא אומר שהצלחתם. עדיין צריך לתרגל המון בשביל להגיע למצב בו אתם דוברים אנגלית בביטחון ובחופשיות, בשביל שתוכלו להוציא את המיטב מעצמכם.

להמלצות על בתי ספר המכינים לבגרות באנגלית בעל פה, מורים המתאימים ללמד אנשים בעלי ליקויי למידה, וטיפים ללמידה נכונה של אנגלית, מלאו טופס וקבלו ייעוץ חינם וללא התחייבות!