email facebook

אנגלית עסקית

   
אנגלית עסקית היא לא בהכרח האנגלית שאנחנו מכירים ביום יום. האנגלית העסקית שונה מאנגלית אותה דוברים כתיירים והשפה הרבה יותר ממוקדת לנושאים מסוימים וביטויים מסוימים בעולם העסקים בתחומים שונים. לימוד של ביטויים נכונים בעולם העסקים תוך שילוב של דקדוק נכון ודיבור רהוט יכול לסייע מאוד לכל מי שרוצה ללמוד להתמקח, לסגור עסקאות, לנאום מול קהל ובכלל להרשים את הסובבים אותו.

אנגלית עסקית מתמקדת בהקניית כישורי שפה לאנשים שצריכים להשתמש בה בעיקר בפגישות עסקיות, שיחות טלפון, פרזנטציות, וכו'. לימודי אנגלית עסקית מתבססים על ביטויים שאינם בהכרח שגורים בשפה באופן יום יומי, ויכולים לשמש ולהרחיב את אוצר המילים של אנשי עסקים בפרט, ושל כל אדם המבקש לשפר את האנגלית שלו בכלל.

לימודי אנגלית עסקית מיועדים בעיקר לאנשים המחפשים למידה יותר מעמיקה והרחבת אוצר מילים בנושאים נבחרים כמו: בנקאות, כספים, פיננסים ועוד. לימודים אלו מקיפים וכוללים גם: קריאה וכתיבה רהוטה של אימיילים בשפה האנגלית, פיתוח כישורי שיחה בשפה זו וכן הלאה. הלימודים מויעדים למי שעובד מול גורמים עסקיים בחו"ל ולאנשים שרוצים להכיר לעומק את שוק העסקים בחו"ל.

אנגלית עסקית מסייעת מאוד בכתיבת מכתבים, בפיתוח יכולת כישורי השיחה בפגישות חשובות, בהרחבת אוצר המילים, ביצירת שיחה קולחת, וכמובן – בהרשמת הסובבים אותך.

תחומי לימוד באנגלית עסקית

אנגלית עסקית טובה לעסקים!

אנגלית משפטית

אנגלית משפטית מכילה בעיקר ביטויים מהעולם העסקי בתחומי דיני חברות, ממונות, מיסים, ניירות ערך, קניין וכו'. המיקוד בשפה הוא על התחום המשפטי בעולם העסקים ועל מילות מפתח שיכולות לשמש אותנו במדוייק בעולם המשפטי.

אנגלית טכנית

אנגלית טכנית פונה בעיקר לאנשים המתעסקים באלקטרוניקה ומשתמשים בספרות מקצועית בתחום זה. הספרות המקצועית הטכנית כתובה ברובה בטקסטים עם נתונים באנגלית, וכדי לשפר את ביצועי הטכנאים ודרך למידתם יש להקנות להם את כישורי השפה הטכנית.

אנגלית מקצועית

האנגלית המקצועית משלבת בין תחומים רבים בשפה האנגלית, היא נועדה להרחיב את כישורי השפה לכל מי שחפץ בכך, בכל תחום בו הוא מתעניין, לפי בקשתו, וברמה בה הוא חפץ לשלוט. במסגרת לימודי אנגלית מקצועית לומדים להתמקצע בשפה על ידי מספר תרגילים עקביים.

מה לומדים באנגלית עסקית?

הרחבת אוצר מילים

המילים הן אבני הבניין של כל שפה, ובאנגלית (עסקית בפרט), יש אוצר מילים ממוקד וספציפי שנותן ביטוי ומענה לצרכים מסוימים בעולם העסקים. אנגלית עסקית כוללת לימוד של המילים הבסיסיות באנגלית, שינון שלהן, ותוך כדי למידה של מילים חדשות הרלוונטיות לתחום בו בחרת להתמקד.

תוכלו גם לקרוא ספרים או מאמרים מקצועיים  באנגלית עסקית על מנת לתרגל את הביטויים הללו, אבל קחו בחשבון שתיאלצו להיעזר במילון הרבה פעמים, ותרגול בכיתה באופן קבוצתי יתרום רבות ליכולות הדיבור, הבנת הנשמע ויצירת הדיאלוג באנגלית שלכם.

חשוב להבין שלכל תחום בעסקים יש אוצר מילים משלו. לכל תחום יש מילים חופפות, אך ישנן מילים שרק מי שמומחה באנגלית משפטית יוכל לפרש, ואדם שדובר אנגלית טכנית לא ידע מה משמעותן, ולהפך. הדבר החשוב ביותר הוא ללמוד את התחום בו אתם רוצים לשלוט ולתרגל המון. התרגול יכול להתבצע עם חברים בעבודה בשיחה קלילה או בקריאת מאמרים מקצועיים (כפי שהזכרנו).

כתיבת מכתב עסקי

לומדים איך לכתוב מכתב (או מייל) עסקי, איך להיות ממוקד, ישיר, נימוסי, לומדים איך להתנסח בלי שגיאות כתיב (וגם אם יש,לומדים את הסודות לדרכים הקלות ביותר לתקן אותם).

מבנה

מבנה כללי של דיבור, כתיבה, הרצאה ועוד. הדרך הטובה ביותר לדבר אנגלית עסקית היא לשמור על משפטים קצרים, עניינים, שמכילים את כל מה שרצית להגיד.

חשוב מאוד לדעת לא למרוח משפטים במילים מיותרות, לך ישר לנקודה אותה רצית להבהיר לצד השני. דבר זה יוצר שגיאות בדרך כלל, וזה מוריד מהערך של הדובר מול הקהל או השותף במאת האחוזים. שמרו גם על אוצר המילים מצומצם.

אל תנסו לבטא מילים שאינכם יודעים את פירושן, השתמשו במילים בטוחות אותן אתם יודעים לבטא ומבינים את מלא החשיבות שלהן. גם אם רכשתם דקדוק נכון, אוצר מילים רחב, כתיבה חלקה וברורה- אם לא תדעו לשלב את כל אלה לתוך מבנה נכון, אין טעם בלמידה שלכם. המבנה נותן לכל אספקט בשפה עידון ומשפר את היכולות שלכם.

הצגת מצגת באנגלית (פרזנטציה)

לומדים איך לדבר בביטחון מול אנשים בפגישה עסקית בשפה זרה לנו. כמו כן לומדים גם שיטות מכירה, משא ומתן, כל זאת תוך התנסחות בהירה ויציבה בשפה האנגלית.

המרת מסמכים לאנגלית

לומדים להמיר או לשכתב מסמכים חשובים כמו חוזי עבודה, חוזים עתידיים, וקורות החיים שלנו לשפה האנגלית, בלי לפגום מבחינה תחבירית או דקדוקית במסמך.

לסיכום ניתן לומר בוודאות כי אנגלית עסקית מהווה חלק מרכזי בשפה ומיועדת למי שמעוניין לפתח כישורים נוספים בעולמו העסקי בארץ או בחו"ל. אתם מוזמנים ללמוד ולהעשיר את השפה האנגלית בכל תחום ודרך בה תבחרו. מלאו טופס וקבלו ייעוץ לימודים חינם וללא כל התחייבות!

מוסדות ללימודי אנגלית

ברליץבבית הספר ברליץ ישנה תוכנית מהירה ומיוחדת המלמדת אנגלית עסקית תוך פרק זמן קצר ביותר (שבועיים) הכוללת תרגולים וסימולציות.