email facebook

קורס אנגלית טכנית

   
מעוניין ללמוד אנגלית טכנית? רוצה להבין מה כוללים לימודי אנגלית טכנית ובמה הם יכולים להועיל לך? פה ניתן למצוא את כל המידע הנחוץ בנוגע לקורס אנגלית טכנית: המקומות, המורים והקורסים הטובים ביותר בתחום.

אנגלית טכנית בכל מגזר

את האנגלית כולנו מכירים, מזהים, מדברים לפחות באופן בסיסי ויכולים לשלוט בה בקלות. אז מה השוני בין אנגלית לאנגלית טכנית? האנגלית הטכנית היא שפה גבוהה ומקצועית שכוללת ביטויים מסוימים מעולם הטכנולוגיה. הביטויים הנכללים בהגדרה זו יכולים לבוא מעולם הייצור והמפעלים, שוק ההון והסחר במניות,  המחקרים והפיתוח הרפואי, ידע טכנולוגי כללי ושמות של עצמים, חלקים ופעולות באנגלית, ועוד.

ישנם הרבה מאוד תחומים מקצועיים שהתפתחו בהם מושגים שהם ייחודים לנישה מסויימת. הסיבה הפשוטה לכך היא שאנגלית היא השפה החצי רשמית של רוב העולם. טייסים מתקשרים עם מגדלי פיקוח בכל רחבי העולם באנגלית, מהנדסי אלקטרוניקה חיים באנגלית גם כשהם בסין. יש משהו מאוד נוח בעובדה שכשאתם פותחים קטלוג של רכיבים אלקטרונים השפה ברורה לכם לגמרי ואתם לא צריכים לחשוב פעמיים. האנגלית הטכנית חוסכת הרבה מאוד טרחה אפשרית כאשר שני אנשים שהאנגלית היא לא שפת האם שלהם מנסים לפתח מוצר ביחד. מאחורי האנגלית הטכנית ישנם קיצורי מילים, מילות קישור, מילים שמתארות תהליכים שלמים וגם אותיות בודדות שיש להן משמעות רבה.

למה ללמוד אנגלית טכנית ומה לומדים בקורס?

היום עולם ההיי טק משתלט על השוק הגלובלי. אם זה בתחום הפיתוח והתכנון או בתחום העיצוב והשיווק, כולם רוצים להיות שם. כולנו רוצים לראות ולבנות את העתיד. התעשייה הטכנולוגית מתפתחת כל שנה בצעדי ענק, ואתם יכולים להיות חלק ממנה.

אם אתם מתלבטים אם ללמוד תכנות או בניית אתרים, או אם אתם אתם כבר סטודנטים בוודאי כבר נתקלתם בצורך של לימוד אנגלית טכנית במהלך הלימודים. בתור סטודנטים לאחד התחומים בהם לאנגלית הטכנית יש משמעות רבה, סביר להניח שתלמדו אותה במסגרת קורסים שהם חלק מהסילבוס של תכנית הלימוד, אז מי בכל זאת צריך ללמוד אנגלית טכנית?

  • סטודנטים המתקשים במהלך הלימודים – לא תמיד הקורסים המוצעים במסגרת התואר מספיקים כדי להביא את כולם לרמת לימודים שווה. כדי להשלים פערים ניתן ללמוד אנגלית טכנית בקורס חיצוני ובמוסד מוכר המתמחה בלימודי התואר שלכם.
  • אנשים שמשתלבים במקום עבודה – במקומות עבודה מסויימים יש לאנגלית טכנית משמעות רבה, אבל ייתכן שעובדים חדשיםלא רכשו אותה. לדוגמא: באנשי רכש ואנשי ייצור שעושים הסבה מתחומים אחרים ואחד מדרישות התפקיד הוא לדעת אנגלית טכנית.
  • עובדים ותיקים שהאנגלית הטכנית שלהם קצת חלודה – לדוגמא: טייסים באל על שנדרשו לקורס אנגלית תעופתית למרות הוותק הרב שלהם בתור טייסים מסחריים.

בקורס תלמדו בין היתר את הנושאים הבאים:

קריאה והבנה של חומר טכני ומקורות מידע טכנולוגיים

בחלק זה של הקורס לומדים כיצד לקרוא בצורה נכונה ולהבין את מקורות המידע הטכנולוגיים שיעמדו לרשותכם במקום העבודה. אם אתם מהנדסי אלקטרוניקה אז תלמדו לקרוא מידע באנגלית, להבין את מבנה הכתיבה וסגנון הכתיבה, לתמצת את המידע החשוב לכם כדי להמשיך בעבודה ולהפריד בין עיקר לטפל.

כללי יסוד בדקדוק

לעיתים תתבקשו גם לכתוב טקסטים טכנולוגייה לפי כללים מאוד ברורים שמקום העבודה יספק לכם כמו מדריכים למשתמש, manual ועוד. כדי לכתוב באנגלית תהיו חייבים לחזור וללמוד את כללי הדקדוק. אין דבר מביך יותר לאדם הרוכש מוצר חדש מאשר טקסט המתאר את הפעולות שיש לבצע בצורה עילגת.

כללים להבנת טקסט

כפי שאתם יודעים – חברות מחוייבות לרשום אזהרות והנחיות על פי כללי רגולציה שונים במדינות שונות. החוכמה שלכם היא לדעת לנסח את מה שחשוב בצורה בולטת ולהעביר את המסר למשתמש, ולשים את הדברים הפחות חשובים בצד. אם אתם המשתמשים ועורכים בדיקות QA – אתם חייבים לדעת כיצד לסנן מידע ולעבד את הדברים החשובים בצורה מהירה.

הדרך ללמוד אנגלית טכנית בצורה הטובה ביותר

כשמדובר על אנגלית טכנית, אנחנו מדברים על תחומים ספציפיים מאוד בשפה האנגלית. בדרך כלל מתקיימים קורסים של אנגלית טכנית במסגרת של מכללות שונות. לדוגמא: כשמדובר באנגלית טכנית למהנדסי אלקטרוניקה, תוכלו למצוא קורסים כאלו במכללה שבה לומדים מחשבים ואלקטרוניקה, וכשמדובר באנגלית תעופתית תוכלו ללמוד אותה במסגרת של בתי ספר פרטיים לטיס, או במסגרת של בתי ספר לאנגלית בהם השתלבו מרצים שיש להם את הידע הנדרש ללמד אנגלית תעופתית. בשונה מלימודי אנגלית רגילים, ישנן הרבה פחות מסגרות בהן ניתן ללמוד אנגלית טכנית. חשוב שתמצאו מסגרת איכותית כזאת שבה תוכלו ללמוד תוך זמן סביר, אל תשכחו שמדובר בעבודה שלכם ולכן חשוב שתגיעו לתוצאות איכותיות.

האם אפשר ללמוד לבד אנגלית טכנית?

אתם אומרים לעצמכם: אין לנו זמן וכשיש לנו אנחנו ממש עייפים לשבת בכיתה או בכלל לנסוע כמה עשרות קילומטרים כדי ללמוד קורס אנגלית טכנית, השאלה היא אם אפשר ללמוד לבד אנגלית טכנית? זה דבר אפשרי, אך לא מומלץ. חומרים כתובים של אנגלית טכנית קיימים למכביר, ובעצם כל מה שאתם צריכים לעשות זה לתרגל אותם. אתם צריכים לשאול את עצמכם מה רמת האנגלית שלכם, אם היא טובה מאוד מלכתחילה, יש מצב שתצליחו להתמודד לבד עם הלימודים. מאידך – אם רמתכם לא טובה במיוחד חשוב מאוד שתשתתפו בקורס כזה מהסיבה הפשוטה, שאנגלית טכנית גם נאמרת בקונטקסט מסוים שחשוב שלא תפספסו אותו בשום צורה. למי שהאנגלית שלו פחות טובה, קורס אנגלית טכנית הוא עוד הזדמנות לשפר את השפה.

קורס אנגלית טכנית דורש ידע בסיסי קודם בשפה האנגלית ומכיל הרבה מאוד יסודות כפי שכבר הסברנו. למידה באופן מקצועי במוסד שמתמחה בקורס אנגלית טכנית תתרום רבות לחייכם האישיים והעסקיים כאחד. במידה ויש לכם צורך בקורס אנגלית טכנית, אל תהססו והירשמו לקורס מקיף שילמד אתכם מהבסיס ועד לרמה בה תבחרו. לימוד של תחום זה לבד לא יועיל לכם ואף יעשה את ההפך המוחלט – יסבך אתכם בהבנת מושגים ומאמרים באנגלית טכנית, יקשה עליכם את העבודה והלימוד ויתסכל אתכם.

ייעוץ לימודים חינם לקורס אנגלית טכנית

כבר החלטתם מה אתם רוצים ללמוד ומה אתם רוצים לעשות בחיים? כנראה שהחלטתם שאנגלית טכנית היא צורך הכרחי בלימודים או בתחום בו אתם רוצים לעסוק, בין אם אתם רוצים להיות מתכנתים או טייסים. הדרישות האקדמיות גבוהות מאוד, וגם אנשי מקצוע נדרשים לשיפור אנגלית. לעיתים המעסיקים שולחים את העובדים שלהם לקורסים כבונוס או השתלמות, ולעיתים אנשים פרטיים בוחרים להירשם לקורס אנגלית טכנית על מנת לרענן את הידע שלהם או לרכוש ידע חדש בתחום.

על מנת שתוכלו להבין מה הכי מתאים לכם ללמוד (אנגלית טכנית או אנגלית למתקדמים למשל), אנחנו נמצאים פה. אצלנו תוכלו לקבל ייעוץ לימודים חינם בלי לצאת מהבית בצורה פשוטה שמצריכה מכם מינימום מאמץ! כל מה שאתם צריכים לעשות הוא למלא את הטופס המובא בתחתית העמוד, ונציג שלנו יתקשר אליכם בהקדם האפשרי עם רשימה של כל המורים והקורסים הכי טובים ללימוד אנגלית טכנית בקרבת איזור המגורים שלכם. נמליץ לכם על המוסדות הטובים ביותר בתחום, נזמין אתכם לשיעור ניסיון, והכל ללא עלות וללא התחייבות מצדכם. אז קדימה, מלאו פרטים ונתחיל בייעוץ, זה קל, חינם ויכול לתת לכם תשובות לכל השאלות הקיימות.