email facebook

קורס אנגלית עסקית

   
קורס אנגלית עסקית (Business english) בדרך כלל מתקיים כבונוס מהבוס אל העובדים שלו, או שבעלי חברות רוצים לשפר את יכולותיהם העסקיות ופונים כגוף עסקי ללימודים אלו. לכן, כשניגשים לקורס בתור חברה צריך להגדיר מטרות, דרך, שיתופיות, ולבנות "תכנית לימודים" שמתאימה ביותר לחברה או לעסק.

בין קורסי אנגלית עסקית ניתן למנות מספר התמחויות המתאימות לעסקים שונים:

 • קורס אנגלית מדוברת – בקורס זה לומדים כיצד לדבר אנגלית שוטפת.
 • קורס קריאה כתיבה באנגלית – פה משפרים בעיקר את כישורי הכתיבה והקריאה ופחות מתמקדים בכישורי שיחה.
 • קורס אנגלית טכנית – אנגלית טכנית מיועדת לטכנאים או בוגרי אלקטרוניקה הנדרשים להכיר וללמוד מתוך ספרות אנגלית מקצועית.
 • קורס אנגלית לחברות הייטק – קורס זה מיועד לחברות הנמצאות בקשר רב עם מדינות בהן אנגלית היא שפה ראשונה או שנייה ומקיימות איתן קשרי מסחר.
 • קורס אנגלית משפטית (אנגלית למשפטנים) – עורך דין טוב מכיר את החוק האמריקאי, עורך דין מצויין יודע להתנסח בצורה נכונה באנגלית, בקריאה בדיבור ובכתיבה.
 • קורס אנגלית לרואי חשבון – נסו לומר באנגלית: עמוד 49, סעיף 5, תת סעיף 2, הפניה לדו"ח הדירקטורים החיצוניים.

אז כבר הבנתם את החשיבות של אנגלית לעסקים. עכשיו אתם צריכים לדעת מה באמת ילמדו אתכם והאם הקורס יתאים לכם. האם היא שכלקוחות עסקיים תוכלו לקבל התאמה (Customize) טובה יותר של כל קורס לצרכים האישיים שלכם.

הגדירו מטרות ברורות

המטרה העיקרית שבגללה נרשמתם לקורס אנגלית עסקית היא כדי לשפר את האנגלית שלכם, ולא כדי לקחת "זמן אוויר" ממקום העבודה. כדאי שתעשו לעצמכם רשימה קטנה של מטרות ואיתן תלכו לקראת כל שיעור. זיכרו את המטרות אתם קובעים לבד, ואם אתם יודעים שכישורי השיחה שלכם טובים יותר מכישורי הכתיבה, בקשו מהמדריך בכיתה לשים דגש על מה שחשוב לכם.

הנה כמה רעיונות למטרות שתוכלו לרשום לעצמכם (כדאי שתרשמו לפני כל משפט "אני רוצה"):

 • אני רוצה לדבר אנגלית באופן שוטף ללא גמגומים ולשלוף את המילה הנכונה ברגע הנכון.
 • אני רוצה ללמוד אוצר מילים גדול יותר בתחום העיסוק שלי.
 • אני רוצה לדעת לכתוב ולקרוא: חוזים, דוחו"ת כספיים, תוכניות עבודה, מצגות ועוד הרבה מעבר לכך.
 • אני רוצה לנהל שיחת וידאו עם לקוחות וספקים מחו"ל – באנגלית.
 • אני רוצה לקבל הצעות מחיר ולדעת לנסח הצעות מחיר לקהל היעד שלי.

3 מטרות קטנות יספיקו לכם כדי לשפר את האנגלית בצורה מעמיקה ומשפיעה.

תרגול, תרגול, ושוב תרגול. כדי לדבר אנגלית בצורה מרשימה ומושלמת התרגול הוא חובה ויכול לסייע לכל אחד ללמוד אנגלית!

קורסים מורחבים, כיתות פרטיות או סדנאות?

לחברות ועסקים יש מטרות שונות מאשר לאנשים פרטיים. מקודם ציינו את אפשרות ההתאמה של מוסדות הלימוד ומסלולי הלימוד לכל עסק או אדם שרוצה קורס אנגלית עסקית. אספנו פה רשימה נפוצה של אפשרויות לימוד המוצעות כיום, כדי שתוכלו לבחון איזו טכניקה מתאימה לכם יותר.

שיעורים פרטיים לעובדים

ניתן לזמן מורים מקצועיים מאחד מהמוסדות השונים שייתן הרצאה קלילה אצלכם במשרדי החברה, או בבית הספר איתו בחרתם לעבוד. המורה יכול לשמוע את דרישות הקבוצה ואז להחליט על מבנה הלימודים ולבחור ימים ושעות שמתאימים לכולם. בצורה זו ההתאמה היא רחבה מאוד ואין ספק שטכניקה זו משיגה תוצאות טובות.

קורסים בתוך החברה

יש אופציה לקבוע את מספר השיעורים מראש ולפנק את העובדים בקורס קצר בתוך החברה, אחרי שעות העבודה, כבונוס למצטיינים או לעובדים שהאנגלית העסקית דרושה בתפקידים שלהם.

סדנת אנגלית לעסקים

ניתן לתת לחלק מהעובדים שוברים לסדנאות ללימוד אנגלית על מנת שישפרו את הביצועים שלהם בעבודה אחרי שעות העבודה. הסדנאות מתקיימות בקבוצה והעובדים הולכים למוסד הלימודים כדי ללמוד.

קורס אנגלית עסקית מורחב

ניתן להעביר את כל החברה קורס אנגלית עסקית מקיף בכל אחד מהמוסדות המומלצים ללימוד אנגלית בארץ, משך הקורס הוא בממוצע כ-3 חודשים, והוא משפר את היכולות של כל אחד בזמן קצר.

שיעורי אנגלית קבוצתיים

אופציה נוספת היא לבחור מספר עובדים מצומצם ולהעביר אותם שיעור קבוצתי ברמה שמתאימה להם, השיעור יכול להיות חד פעמי או יותר, לבחירתכם.

חשוב להבין שלפני כל הרשמה לקורסי אנגלית עסקית שונים יש לקבוע מה הרמה של כל אחד באנגלית. ידיעת אנגלית בסיסית היא חובה לכל מי שמבקש לגשת לקורסים אלו. כמובן שאם אין את הבסיס לך או לעובדים שלך, תוכלו להצטייד בקורס מזורז של אנגלית למתחילים, על מנת לשפר את השפה לפני ההתמחות בתחום העסקי שלה.

קורס אנגלית עסקית תורם רבות בפרזנטציות, מצגות, משאים ומתנים מול חברות, קריאה וכתיבה של חוזים, פיתוח כישורי שיחה מול לקוחות ועסקים, הרחבת אוצר המילים העסקי והאנגלי ועוד. הקורס כולל בתוכו גם כתיבה באנגלית, קריאה באנגלית, אנגלית מדוברת, ותחומים שונים של אנגלית למתקדמים. עכשיו כשהכל ברור, לכם נשאר רק לבחור איפה ללמוד.

תיכנסו לפוקוס ותשתפרו

אחרי שהחלטתם מה אתם רוצים להשיג והחלטתם היכן ללמוד, כנראה שתקבלו סילבוס ממוסדות הלימוד ואיתו החומר הצפוי לכם בקורס. אנחנו מחלקים בדרך כלל את קורס אנגלית עסקית לכמה חלקים נפרדים: קריאה באנגלית עסקית, כתיבה באנגלית עסקית, הגייה ודיבור נכונים באנגלית ושמיעה של אנגלית עסקית.

קריאת אנגלית עסקית

כאן תלמדו כיצד לקרוא ולנתח חומרים באנגלית: קריאת עיתונות עסקית וכלכלית באנגלית כדוגמת Forbes, קריאת ספרות מקצועית בתחום העיסוק שלכם באנגלית, ניתוח דוחות כספיים והצעות מחיר באנגלית ועוד. תארו לכם שתוכלו לסיים את הקורס ולקרוא ספרות מקצועית שמצאתם באמאזון או בכל מקום אחר.

כתיבת אנגלית עסקית

פה תלמדו כיצד לכתוב אימיילים והצעות מחיר באנגלית, תקפידו גם על דקדוק של אנגלית עסקית: זמנים, יחיד רבים, כללי דקדוק, שמות עצם ועוד. הרעיון הוא לשבור את מחסום הפחד מכתיבה באנגלית בשלב ראשון, ובשלב שני לדעת לקרוא את מה שכתבתם ולשפר היכן שניתן.

הגייה ודיבור באנגלית עסקית

לאמריקאים לא כל כך חשוב המבטא שלכם כל עוד אתם משוחחים באנגלית תקינה, עם הבריטים או האוסטרלים זה עלול להיות סיפור אחר לגמרי. כאן לומדים לשפר את הביטחון בעת שיחה באנגלית, להביע דעות בצורה נכונה באנגלית, להציג פרזנטציות באנגלית ולפתח Small talk עם קולגות מחו"ל.

שמיעת אנגלית עסקית

אם תשמעו מספיק אנגלית סביבכם, השפה תיטמע בכם באופן טבעי. כמו שתיירים נוסעים לחו"ל ולאחר מספר ימים הם מתחילים להבין מה אומרים לידם – כך גם אתם תרגישו לאחר מספר שיעורים בהם כולם סביבכם מדברים אנגלית. אחת הדרכים הטובות ביותר ללמידה בשלב זה היא להקשיב לדיסקים בזמן שאתם נוסעים הלוך וחזור לעבודה.

אל תיחסמו – תתקדמו

כמו בצמיחת עסק חדש, גם לימוד שפה לוקח זמן ומשאבים. עם ההתמודדות שלכם עם האנגלית ברמה יומית היא המפתח האמיתי לשיפור. אם פחדתם מלעשות שגיאות מול לקוחות או ספקים – זו ההזדמנות שלכם לבחון את הידע שלכם בכיתה עם אנשים בדיוק כמוכם, ומורה שיוכל ללמד אתכם מה לעשות. אז מלאו את הטופס וקבלו הצעה אישית ללימוד אנגלית עסקית.