email facebook

לימוד אנגלית לבגרות

   
בגרות באנגלית הוא מבחן חשוב ביותר, כיון והמקצוע הוא אחד מהנחשבים יותר בתעודת הבגרות בקריירה, בסטטוס חברתי, והציון שלו כולל כחלק נכבד ומרשים ממכלול תעודת הבגרות כולה.

אם אתם עומדים לסיים 12 שנות לימוד בבית ספר, אחרי שלמדתם, תרגלתם וסה"כ עבדתם די קשה, אתם בטח תרצו לדעת שכל מה שעשיתם לא היה לחינם. המבחן הקובע כפי שאתם יודעים זהו מבחן הבגרות, בהתאם לרמה שלכם את נבחנים באנגלית, ישנה חשיבות רבה למבחן הזה מהסיבה שהוא אחד מכרטיסי הכניסה למוסדות להשכלה גבוהה, כשמדברים על אנגלית יש לה שלוש זוויות, הראשון כחלק מהממוצע הכולל של תעודת הבגרות שלכם, השני הוא כמתן האפשרות לפתור מלא מלימודי אנגלית במוסדות להשכלה גבוהה (במידה והוצאתם ציון גבוה בבחינת הבגרות במידה והיא הייתה של 5 יחידות).

הזווית השלישית היא רמת האנגלית שלכם כסף כניסה לפקולטות ספציפיות שדורשות מבחן בגרות של לפחות 4 יחידות (מדובר בעיקר בפקולטות יוקרתיות כגון הפקולטה להנדסה והפקולטה לרפואה). מכאן אתם למדים לדעת שאם לא מתאים לכם לעשות השלמות אחרי שתחזרו מהטיול הגדול לחו"ל רצוי שתעברו טוב את מבחן הבגרות באנגלית ולפחות ב 4 יחידות.

אחת הדרכים הכי מקובלות כיום להעשיר את לימודי האנגלית שלכם היא ללמוד בבתי ספר שמתמחים באנגלית, מכיוון שהנושא הוא כל כך חשוב מהותי ונפוץ. ישנם הרבה מאוד בתי ספר שמתיימרים ללמד אתכם אנגלית. השאלה היא רק באיזה בית ספר כדאי לכם ללמוד. ב"אנגלי" תוכלו למלא טופס ולקבל ייעוץ חינם על בתי הספר הטובים ביותר להכנה לבגרות באנגלית.

איך בוחרים קורס?

כשמדובר בלימוד העשרה של מעבר שעות הלימודים בבית הספר, יש חשיבות רבה לבחירה של בית ספר או מוסד מתאים. ישנם מספר פרמטרים עליהם עליכם לחשוב כשאתם בוחרים בית ספר שכזה, קודם כל חשוב שתקבלו עליו המלצות מחברים, משפחה או באינטרנט. בתי הספר מעסיקים מורים, חלקם טובים יותר וחלקם פחות, חשוב שתקבלו ייעוץ, ותנסו לשאול שאלות מהותיות בשבילכם בשביל להבין אם בית הספר מתאים לכם (כמה פעמים בשבוע מתקיים השיעור? בני כמה המורים? מה המיקום של בית הספר? האם האווירה היא קלילה או מחמירה עם התלמידים?).

נקודה נוספת קשורה בשיטת הלימוד, תגיעו לבתי ספר תכנסו לשיעור ניסיון, תראו למה אתם הכי מתחברים, לאיזה סגנון לימוד, צורת הישיבה בכיתה, העזרים השונים.
כשאתם בוחרים בית ספר חשוב שיהיה לכם נח להגיע אליו, 5 אוטובוסים או נסיעה של שעה ברכב פרטי לכול כיוון היא מתכון מציון להרבה תירוצים להיעדרויות מהשיעורים. גם למחיר של הקורס יש משקל, חשוב שתעשו השוואה ואפילו תתמקחו עליו. אם אתם לפני צבא, תוכלו לקבל ברוב בתי הספר "הנחת צעיר". ברוב הפעמים בתי הספר יזמו נתינת הנחות, על מנת למשוך לקוחות פוטנציאליים. אם נפלתם על בית ספר טוב- אל תהססו לשלם גם קצת יותר. לפעמים המקומות האיכותיים ביותר עולים גם במחיר וגם ברמה מעל כולם!

תרגול שוטף של השפה

מעבר ללימודים עצמם יש חשיבות רבה לתרגול אנגלית, זה יכול להיות בקריאה של ספרים, שיטוט באתרי אינטרנט, צפייה בסרטים בלי תרגום, שיחות באנגלית בכל סיטואציה שהיא, כל דרך היא לגיטימית וטובה, העיקר שתדברו אנגלית וכמה שיותר. אנגלית היא שפה חיה ונושמת, בשונה ממקצועות אחרים לא יעזור אם תלמדו בע"פ, אתם פשוט חייבים לחיות אותה כמה שיותר, וכמה שיותר טוב, שיחות באנגלית עם דוברי אנגלית, אתרי אינטרנט באנגלית רק כאלו שנכתבים ע"י אנשי מקצוע איכותיים, ספרים כמובן.

טיפ אחרון אל תהססו להשתמש בכלי התרגום השונים, הם כלי עזר מצוין ומונעי תסכול. בין כל התרגול היום יומי הכולל דיבור ושמיעה של השפה, תצטרכו גם לתרגל אנגלית לקראת הבגרות. להכין את עצמכם לאנסין (טקסט שאין דרך להתכונן עליו, צריך לקרוא אותו ולאחר מכן לענות על שאלות), כתיבת מאמרים, שאלות באופי הבגרות, ועוד. לא כל מי שדובר אנגלית באופן שוטף ומבין אנגלית יכול לקבל ציון גבוה במבחני הבגרות! יש לתרגל ולהתאמן לקראת השאלות המובאות במבחן באופן עקבי ומסודר, וכך ההצלחה בו מובטחת!