email facebook

גרמנית למתחילים

   
איך מתחילים ללמוד גרמנית מאפס? איך לומדים את האל"ף בי"ת, את צורת ההגייה והמבטא הקשוח? בואו לקרוא על כל זאת ועוד, וללמוד טיפים ללמידה קלה ומהירה.

למה ללמוד גרמנית?

אתם מחליטים ללמוד גרמנית, יש לכם כנראה סיבות מאוד טובות לכך. אתם עומדים לנסוע ללמוד בגרמניה? אתם עושים עסקים עם חברות גרמניות והחלטתם שכדי לחמם את הקשר אתם צריכים לדעת לפחות גרמנית בסיסית? או שאתם פשוט רוצים לקרוא את גתה ועוד כמה הוגי דעות מובילים בשפת המקור? הדרך להתחיל ללמוד גרמנית כרוכה בהרשמה לקורס גרמנית למתחילים, רצוי שזה יהיה אחד כזה איכותי במיוחד שתצאו ממנו עם ידע עשיר ומספק למען המטרות שהצבתם לעצמכם.

איפה כדאי ללמוד גרמנית?

בתי הספר ללימוד שפות, המקום שעדיף בו ללמוד גרמנית. אחרי שקבלתם החלטה להירשם לקורס גרמנית, אתם צריכים לבחור את המקום שבו תוכלו ללמוד את השפה.

יש לכם ארבע חלופות: ללמוד לבד באמצעות ספרים או תוכנות, להשתמש בשירותים של מורה פרטי ללימוד גרמנית, למצוא חוג ללימודי גרמנית במסגרת המרכז הקהילתי המקומי, והאופציה האחרונה והפופולארית ביותר היא ללמוד בבית ספר ללימוד שפות.

כשמדובר על לימוד שפה חדשה ומורכבת, רצוי שתעשו זאת במוסד איכותי כזה שיש בו תשתית איכותית הכוללת מורים מצוינים ומנוסים, צוות פיתוח הדרכה שמגבה את המורים וכמובן ניסיון עשיר בלימוד שפות. כאלו הם בתי הספר ללימוד שפות, חלקם בינלאומיים, כאלו שבהם לומדים מגוון של שפות, אחרים הם כאלו שבהם לומדים רק גרמנית וישנו הקשר עמוק לתרבות עצמה.

איך לבחור בית ספר לשפות?

על מנת לבחור את בית הספר ללמוד בו קורס גרמנית הטוב ביותר תצטרכו לבדוק מספר קריטריונים:

  • קרבה למקום מגוריכם: מה מידת הקרבה של בית הספר למקום המגורים שלכם? האם יש שם חנייה זמינה או תחבורה ציבורית בשפע? רצוי לבדוק את כל אלו, כי אם תגיעו לשיעור אחרי שעתיים של היטרטרות באוטובוסים ורכבות, לא תהיה מרוכזים בשיעור, והתסכול יגיע מהר.
  • מורים בעלי תעודות הוראה: כיון והתחום מאוד פרוץ, חשוב ללכת לבית ספר מוכר וידוע ולבקש לראות תעודת הוראה של אחד המורים או המנהלים, ולבקש לראות ניסיון מוכח בתחום. תחום זה חשוב במיוחד כאשר הקורס מיועד ללקויי למידה או לילדים, כיון והם צריכים לקבל מורים בעלי ידע נוסף, סבלנות ותכונות אחרות שחשובות ללימוד אוכלוסיות עדינות כאלה.
  • זמינות הצוות לשירות: גם אחרי ההרשמה לקורס, חשוב לבדוק שצוות המורים וההנהלה בבית הספר קשוב לצרכים שלכם, ומתייחסים לטענות ולהערות שלכם. בדקו את היחס של ההנהלה כשאתם הולכים לשיעור ניסיון או לסגור עסקה במקום, ותנו לאינטואיציה ולתחושות הבטן שלכם לשפוט.
  • חומרי לימוד נלווים: צריך לבדוק שבית הספר מספק את רוב חומרי הלימוד הנלווים לקורס, ושאתם לא תיאלצו להוציא כסף נוסף להשקעה על ספרים מחנויות. בדרך כלל בסכום של הקורסים או השיעורים כלולים גם חומרי הלימוד, וחשוב לוודא את זה מול בית הספר לפני ההרשמה על מנת להבין מהו הסכום הכולל אותו אתם הולכים להוציא על הלימוד.

על מנת לקצר תהליכים ולבחור את בית הספר המתאים לכם ביותר, תוכלו למלא טופס ולקבל ייעוץ לימודים טלפוני חינם ובלי כל התחייבות, בייעוץ נספר לכם על כל בתי הספר הקרובים למקום מגוריכם והמתאימים לכם, כל מה שעליכם לעשות הוא למלא טופס עם פרטים מלאים ואנחנו כבר נעשה את השאר!

מה לומדים בקורס גרמנית למתחילים?

כשמדובר על גרמנית, הדרך לשלוט בה ארוכה וכוללת יותר מקורס אחד בנוסף דרוש תרגול מתמיד של השפה בכתיבה, קריאה וכמובן ניהול שיחות. מאידך אתם רק בראשית הדרך וזקוקים לקורס הראשון ללימוד גרמנית, מדובר ממש בהתחלה ומה בעצם תלמדו בקורס הראשון לגרמנית?

תתחילו כמובן עם האותיות שאותן סביר להניח אתם מכירים לפחות ויזואלית. לגבי ההגייה ממש לא בטוח, לכן קודם כול תצטרכו לתרגל אותן חוץ מזה תתחילו עם מילים ודיאלוגים ממש בסיסיים, תכירו את יסודות הדקדוק הגרמני כולל זמנים ושמות תואר. מכיוון שמדובר בשפה לטינית סביר להניח שיהיה לכם יחסית קל להתחבר אליה. בייחוד אם אתם שולטים היטב בשפות נוספות כדוגמת אנגלית, צרפתית או ספרדית.

תרגול, תרגול, ושוב תרגול

כאשר אתם לומדים שפה חדשה, חשוב מאוד לתרגל ולשייף את אוצר המילים, פעולה מתמשכת שהולכת איתכם הרבה מעבר לשהייה בכיתות הלימוד עצמן.

לאחר הלימוד בכיתה אתם חייבים לתרגל את השפה בכול דרך אפשרית, החל מקריאה של טקסטים בגרמנית גם אם בהתחלה לא תבינו מילים הרבה יותר שתבינו, חוץ מזה נסו לתרגל שיחות כמה שניתן, כשמדובר בישראל סביר להניח שלא תתקלו בהרבה דוברי גרמנית יחד עם זאת האינטרנט מלא בכאלו שישמחו לצ'וטט אתכם ואולי בשלב יותר מתקדם לשוחח איתכם. תוכלו למצוא אותם בעיקר בפורומים שונים שקיימים סביב נושאים משותפים, כוונו לפורומים של דוברי גרמנית ברמה נמוכה שתהיה לכם קלה להתמודדות.