email facebook

לימוד שפה גרמנית

   
הגרמנית היא השפה הנפוצה ביותר באיחוד האירופאי המשותף. היא השפה הרשמית ודוברים אותה ברמה של שפת אם במדינות שונות כמו גרמניה, אוסטריה, חלקים מצרפת ושוויץ, ליכטנשטיין, וכמה אזורים במדינות מזרח אירופה כהונגריה.

הגרמנית היא שפה שמשקפת עומק ומסורת תרבותית נרחבת. ישנם תחומים שלמים בהם הגרמנית שולטת כדוגמת כתבי פילוסופים והוגי דעות בולטים, ובין לבין הגרמנית פוקדת גם על עולם המוסיקה הקלאסית עם מלחינים כמוצרט ובטהובן ששפת אמם היא הגרמנית. גם כיום יש לגרמנית משמעות תרבותית נרחבת וישנם לא מעט סופרים ופילוסופים שכותבים בגרמנית.

מי רוצה ללמוד גרמנית?

כשמדובר על לימודי גרמנית יש קהל נרחב שיש לו את הצורך הבסיסי של ללמוד גרמנית. מדובר קודם כל על אנשי עסקים שלימודי הגרמנית מהווים עבורם גשר חשוב מול הקולגות שלהם בגרמניה, אלו יכולים להיות לקוחות, ספקים או שותפים עסקיים. לזכותם של הגרמנים ניתן לומר שהם דוברים אנגלית איכותית (בעלת מבטא כבד הקשה להבנה בדרך כלל), יחד עם זאת אין ספק שלדבר איתם בשפת האם שלהם יכול להיות יתרון ממש לא קטן.
מעבר לאנשי עסקים שנזקקים לגרמנית, ישנם עוד שני קהלי מטרה אותם נרצה לציין, קודם כל סטודנטים שצריכים קורס גרמנית עבור לימודים בחו"ל. נכון להיום יש לא מעט ישראלים שמנצלים את הדרכון האירופאי שלהם ללימודי חינם באוניברסיטאות גרמניות. הקהל האחרון אילו הם שוחרי תרבות שלומדים את השפה כדי ליהנות מהעומק התרבותי שעומד מאחריה, השירים, הסרטים, הביטויים, ולידע כללי המעשיר את העולם האישי של כל אחד מאיתנו.

בתי ספר ללימוד גרמנית

כשמדובר על לימודי גרמנית , חשוב לעשות זאת באחד מבתי הספר ללימודי שפות זרות. יש כאלו בהם ניתן ללמוד גרמנית כחלק של שלל שפות זרות ויש אחרים בהם ניתן ללמוד רק גרמנית כחלק של לימודי התרבות הגרמנית.
שתי החלופות נחשבות לאיכותיות במיוחד, יחד עם זאת ישנם ניואנסים קטנים שעושים את ההבדל. אם אתם רוצים ללמוד שפה נטו ייתכן ותמצאו את בתי הספר ללימודי שפות כמקום שנכון עבורכם, מאידך אם אתם רוצים ללמוד גם את ההקשרים התרבותיים חשוב מאוד שתלמדו במסגרת של מכונים בהם ללימודים יש הקשר של תרבות גרמנית.
בדרך כלל ברוב בתי הספר ללימוד שפות זרות יש קורסים מועשרים המועברים על ידי מרצים מנוסים שמלמדים את שפת האם שלהם או שגרו שנים רבות במדינה הדוברת את השפה באופן רשמי. כשהחומר מועבר על ידי אדם כל כך מנוסה מועברים איתו ערכים נוספים ואלמנטים שונים של למידה, כיף, סיפורים וחוויות אישיות מן העבר והמלצות על התנהלות כוללת בארצות הדוברות את השפה.
כשלומדים שפה חדשה מפי אדם שחי אותה ונושם אותה במשך המון זמן לומדים גם ערכים נוספים בהתנהלות כוללנית מול אנשים זרים, תיירות, הלך רוח שונה במדינות שונות, סלנגים שונים ומילות מפתח שיכולות לסייע לכל אחד בטיול או במעבר לארץ חדשה.
להמלצות על בתי הספר והמוסדות הטובים ביותר ללימוד גרמנית תוכלו למלא את הטופס המובא מטה ולמלא פרטים מלאים שלכם, ואנחנו ניתן לכם ייעוץ טלפוני בנוגע לכל בתי הספר המלמדים קורס גרמנית ברמות שונות ללא עלות וללא התחייבות מצדכם!

מסלולי לימוד גרמנית

כשמדובר על לימודי גרמנית ישנו מגוון גדול של מסלולי לימוד הינה העיקריים שבינם: לימודי גרמנית בסיסית, לימודי גרמנית ברמת ביניים, לימודי גרמנית מתקדמים, לימודי גרמנית מדוברת, לימודי גרמנית לצורך מבחני שפה במוסדות להשכלה גבוהה, קורסים של אנגלית מדוברת, לימודי הכנה לבגרות בגרמנית, לימודי גרמנית עסקית, לימודים של גרמנית בשילוב לימודי התרבות הגרמנית.
כל המסלולים שצוינו הם כאלו שיש עבורם אמצעי עזר שונים כדוגמת ספרי לימוד וחוברות תרגול, כמו כן ניתן למצוא אתרים באינטרנט בהם ניתן לתרגל ולהעשיר מעבר למסגרות הלימודים עצמן. צריך לקחת בחשבון שכל קורס לגרמנית גם הטוב ביותר לא מספיק ונדרשת עבודת תרגול רבה בין השיעורים בקורסים.
לשם תרגול חיובי ואפקטיבי צריך להיעזר בספרים, חוברות ודפי עבודה. עדיף ללמוד בצורה קבוצתית עם עוד אנשים. כך תהיו חדורי מוטיבציה ורצון להצליח ולהוכיח את הידע שלכם מול האחרים, ותוך כדי גם תהנו מהלמידה, תרכשו חברים חדשים ותכירו עולמות שונים.