email facebook

מילים בטורקית

   
אתה יודע קצת מילים בטורקית ואתה רוצה להרחיב את הידע הבסיסי שלך? רוצה לבנות אוצר מילים נפוץ ושימושי בטורקית? רוצה ללמוד לדבר טורקית שוטפת? פה תוכלו לקבל את כל המידע המקיף על לימודי טורקית.

לרוב כשאנחנו חושבים ללמוד שפה חדשה, אנחנו מיד מדמיינים את עצמנו מפטפטים בשפה בחופשיות. כנראה שכך זה גם עם טורקית, אך על מנת שתוכלו לנהל שיחה שוטפת עם כל טורקי מזדמן, תצטרכו לרכוש קודם אוצר מילים בטורקית.

למה צריך אוצר מילים בטורקית?

כמעט כולנו חווינו פעם מצב שבו דיברנו בשפה שאינה השפה הראשונה שלנו, ולפתע נתקענו, מכיוון שלא ידענו איך אומרים מילה מסוימת.

כמו בשפות אחרות, גם בטורקית אוצר מילים רחב יכול לתרום בצורה משמעותית ליכולות השיחה שלכם בטורקית, ולשטף הדיבור. ככל שתכירו מילים רבות יותר, תרגישו שאתם מתמצאים יותר בשפה, וכך תגברו תחושת הביטחון שלכם בשפה, ותוכלו לשוחח בטבעיות גדולה יותר.
בנוסף, כדי להיות מסוגלים לשוחח על נושאים רבים ומגוונים בטורקית, ועם הזמן גם על נושאים מורכבים יותר, תצטרכו להגדיל ולפתח את אוצר המילים שלכם.

איך מרחיבים את אוצר המילים?

ישנן דרכים רבות לרכוש אוצר מילים בטורקית, ולהרחיב אותו בהתמדה. הדרך הפשוטה ביותר היא ללמוד מילים בעזרת מילון או שיחון. קיימים סוגים רבים של מילונים ושיחונים, בחנויות הספרים ובאתרי אינטרנט המוקדשים לכך, ותוכלו להיעזר בהם כדי לבדוק כיצד אומרים כל מיני מילים בטורקית, וכך ולהוסיף אותן לאוצר המילים שלכם.

המילים הטורקיות קשות מאוד להגייה וללמידה מקריאה בלבד למי שלא מכיר את השפה, ולכן האופציה ללמוד לבד פחות עדיפה בעינינו. אין שום פיקוח על הלימוד, אתם לא יודעים אם אתם טועים או הוגים את המילים בצורה נכונה, ולכן עדיף שתלמדו עם מורה או עם אדם דובר טורקית שאתם סומכים עליו שיתקן את השגיאות שלכם וילמד אתכם כראוי.

בנוסף, תוכלו לקרוא ספרים ועיתונים בטורקית, להקשיב לשירים טורקיים ולפרש את מילותיהם, או לצפות בערוצים הטורקיים – בוודאי תוכלו לקחת מכל אלה מילים חדשות שלא הכרתם, ולפרש אותן בעזרת מילון.

איך עוברים ממילים למשפטים?

כמובן שלרכוש אוצר מילים רחב בטורקית זה חשוב מאוד, אך אין לכך משמעות אם לא תוכלו להגות את המילים בצורה נכונה, ולהרכיב אותן לכדי משפטים. לשם כך, תצטרכו ללמוד גם את כללי התחביר והדקדוק של השפה הטורקית, הטיית פעלים, וכן הלאה.
את המיומנויות האלה ואחרות, תוכלו ללמוד בעזרת לימודי טורקית:

קורס טורקית למתקדמים

אם אתם אוהבים ללמוד לצד תלמידים נוספים, קורס טורקית הוא המקום הנכון בשבילכם.
רוב הקורסים מחולקים לרמות לימוד, החל מרמת מתחילים המיועדת לאלה שאין להם ידע קודם בשפה, ועד רמת המתקדמים, לתלמידים שכבר מכירים את השפה, ומעוניינים להעמיק ולחזק את הידע שלהם. הקורסים בכל הרמות מתקיימים במסגרת של קבוצות קטנות שמאפשרות לכל המשתתפים לשמור על קצב לימוד אחיד.

ניתן לעשות קורס טורקית ברמות שונות ולגילאי גן ועד מבוגרים בבתי הספר לשפות ברליץ ודיאלוג, וכן ישנה גם האפשרות ללמוד דרך עמותת ארקאדאש של קהילת יוצאי טורקיה בישראל.

מורה פרטי לטורקית

טורקית ניתן ללמוד גם בשיעורים פרטיים, רק אתם והמורה. השיעורים עם מורה יאפשרו לכם גמישות גדולה יותר, מבחינת שעות הלימוד, קצב הלימוד ולעיתים אפילו בתוכנית הלימודים מאחר שאתם התלמידים היחידים, תוכלו לתת בשיעורים דגש על מיומנויות ספציפיות שאתה מתקשים בהן או שתרצו להעמיק בהן את הידע.
מורים לטורקית ניתן למצוא באופן פרטי, או דרך מוסדות שמציעים לימודי טורקית.

מילים נפוצות בטורקית

על מנת לבדוק מה הרמה שלכם בטורקית, נביא לפניכם מספר מילים נפוצות. בדקו איזה מהן אתם מכירים, אילו אתם פחות, ומה אתם רוצים לכלול באוצר המילים הטורקי שלכם:

  • כן: evet
  • לא: hayir
  • בבקשה: lutfan
  • סליחה: pardon
  • תודה: tesekkur

האם אתם יודעים לבטא את המילים הבסיסיות האלה מקריאה בלבד? האם אתם זקוקים למישהו שיקריא לכם אותן ויעבוד אתכם על המבטא?
נכון, הטורקית אינה שפה קלה. אבל אם תבחרו ללמוד בדרך שמתאימה לכם תוכלו להתחיל לדבר בצורה שוטפת טורקית בסיסית תוך שבוע בלבד!

מה הדרך שמתאימה לי?

בשביל זה אנחנו כאן, כדי שתוכלו להבין מה הכי מתאים לכם. אתם יכולים להשאיר פרטים מלאים שלכם בטופס בתחתית העמוד ואנחנו נתקשר אליכם וניתן לכם ייעוץ טלפוני חינם ללימודי טורקית.

בין אם זה בצורה עצמאית או בקורס מקצועי, תוכלו לקבל הכוונות והפניות, הצעות מחיר ובדיקת רמת לימודים בלי לצאת מהבית, בחינם ובלי כל התחייבות לאף גוף שלישי.