email facebook

לימוד יוונית

   
רוצה להרגיש כאילו אתם יושבים בלב טברנה יוונית? רוצים לצעוק "יאסו" ולדעת מה אמרתם? בואו לגלות את אחת השפות העתיקות בעולם, השפה של הרקולס ואפלטון: השפה היוונית.

למה דווקא יוונית?

התרבות היוונית היא אחת מהתרבויות העתיקות והמרתקות ביותר בעולם, וכמוה גם השפה היוונית, שנמצאת בשימוש כבר אלפי שנים.
שפות רבות, וביניהן אנגלית ואפילו עברית מבוססות על השפה היוונית, שעדיין חיה ומדוברת גם היום, והיא השפה הרשמית ביוון.

השפה היפהפייה הזו, שאינה דומה לשום שפה אחרת בצורה ובצליל שלה, יכולה לתרום לכל אחד: בלימודים, בעבודה, וכמובן גם בענף התיירות שהולך ומתפתח.
כמעט כל סטודנט למלונאות או לתיירות יכול למצוא את השפה האקזוטית הזו כשימושית לעתיד הקריירה שלו.

לימודי יוונית- איפה, כמה ואיך?

  • איפה לומדים יוונית?

את השפה היוונית ניתן ללמוד בקורסים המתקיימים במוסדות שונים, ביניהם בתי הספר השונים ללימוד שפות המציעים לימודי וקורס יוונית ברמות שונות ולגילאים שונים לפי הצורך.

בדרך כלל כשלומדים שפה באופן מסודר במוסד שמלמד שפות ניתן לחוות את התרבות השלמה שמכילה השפה, לתרגל אותה בכיף בכיתה באוירה קבוצתית, ולקבל חוברות ודפי עבודה שיכולים לעזור לכם לתרגל באופן פרטני בבית.
כמו כן, ניתן ללמוד יוונית גם במסגרת שיעורים פרטיים עם מורים מקצועיים שיכולים לתת לכם יחס אישי ומענה לכל פתרון.

  • כמה זמן אורכים לימודי יוונית?

מרבית הקורסים ללימודי נמשכים 6 חודשים, וכוללים כ- 8 שעות לימוד שבועיות. יש קורסים שיוצאים מן הדפוס הזה ומעניקים גם שיעורים פרטיים עם המורה או שיעורי עזר קבוצתיים למי שחפץ בכך. ניתן גם לברר אצלנו ב"אנגלי" על המקומות בהם יש קורסים מזורזים ללימוד השפה שאורכים פחות זמן.

  • איך לומדים יוונית?

בדומה לקורסים המלמדים שפות אחרות, הקורסים ללימוד השפה היוונית משלבים הרצאות פרונטאליות לצד תרגול מעשי של השפה. בדרך כלל התרגול כולל הצגות, סימולציות, שירים, משחקים ביוונית, ועוד.

  • מה לומדים בקורס ללימודי יוונית?

בקורסים השונים ללימודי השפה היוונית תלמדו לקרוא ולכתוב, וכמובן גם לדבר ולהבין את השפה. בנוסף, תלמדו את הדקדוק של השפה היוונית: פעלים, זמנים, נטיות שמות עצם ושמות תואר, תנועות וכדומה, וכמו כן ביטויים ומשפטי מפתח שיוכלו לשמש אתכם בתיירות, בעסקים, ובתחומים אחרים.

מה הכי מתאים לי?

לימודי השפה היוונית בבתי הספר השונים מחולקים לכמה רמות, ביניהן תוכלו לבחור בהתאם לרמת הידע ההתחלתית שלכם:

יוונית למתחילים

קורס זה מיועד לתלמידים בלי ידע קודם ביוונית, ומטרתו להעניק מיומנויות בסיסיות בשפה היוונית.
במסגרת הקורס תרכשו אוצר מילים וביטויים בשפה היוונית, תלמדו את עקרונות המבנה הדקדוקי של השפה, תפתחו את היכולת לנהל תקשורת בסיסית, ותרכשו יכולת קריאה ברמה בסיסית.

יוונית ברמת ביניים

קורס זה מיועד לתלמידים עם ידע קודם ביוונית אשר מעוניינים לחזק את השליטה בשפה. מטרת הקורס היא להעשיר את אוצר המילים, לשפר את רמת התקשורת בשפה, ללמוד מבנים דקדוקיים נוספים ועוד.

ניתן גם לתת דגש על הנושאים בהם אתם חלשים ולהתמקד בהם במהלך הלימוד. תוכלו ללמוד יוונית מדוברת בצורה מקצועית, לקרוא יוונית ברמה אקדמית, ולשפר את ההישגים שלכם בשפה בכל תחום בו תבחרו.

יוונית למתקדמים

קורס זה מיועד לתלמידים שמעוניינים להגיע לרמת שליטה גבוהה בדקדוק של השפה היוונית ולשפר את רמת הדיבור, בדגש על הגייה נכונה.
בקורס זה תכירו ביטויים חדשים על ידי קריאה של קטעי עיתונים ומאמרים, ותוך ניהול דיונים בנושאים מורכבים.

תוכלו ללמוד לנהל עסקאות ביוונית שוטפת, לקרוא חוזים או לנהל מו"מים בשפה. תוכלו גם ללמוד לדבר יוונית באופן שוטף ובצורה רהוטה ממש ברמת שפת אם.

האם זה אפשרי ללמוד יוונית לבד?

יוונית איננה שפה קלה ללימוד, ולכן קשה יותר ללמוד אותה לבד.

מומלץ ללמוד את השפה בעזרת הקורסים ללימודי יוונית, אשר מעניקים לכל תלמיד ליווי ומענה אישי כדי שתוכלו ללמוד את השפה בצורה יסודית, ובדרך קלה ונוחה יותר. כמו בכל שפה, הדרך הכי טובה ללמידה היא על ידי שמיעה ותרגול הדיבור. אם תלמדו לבד, יהיה לכם יותר קשה להגיע להישגים מאשר אם תבחרו ללמוד בכיתה עם מורה שיוכל להנחות אתכם אל הדרך המושלמת בה צריך להגות את המילים ולכתוב את האותיות.

רוצים לקבל פרטים נוספים על לימודי יוונית? רוצים לקבל המלצות על בתי הספר הטובים ביותר ללימוד יוונית בקרבת מקום מגוריכם? מלאו את הטופס שבתחתית העמוד, ואנו נתקשר אליכם עם כל המידע על לימודי יוונית! הייעוץ ב"אנגלי" ניתן חינם וללא כל התחייבות מצדכם.