email facebook

קורס יוונית

   
מעוניין ללמוד יוונית באופן מקצועי? לדבר, לקרוא, להבין ולשיר ביוונית בצורה מושלמת? פה תוכל לקבל את כל הפרטים על לימודי יוונית, קורס יוונית ושיעורי יוונית.

אם תחשבו היום על יוון, סביר להניח שתדמיינו חופשה חלומית על חוף ים וחגיגות בטברנה. אך אם תחשבו על השפה היוונית, טבעי שתחשבו על היסטוריה עתיקה, מכיוון שהשפה היוונית היא אחת מהשפות הקדומות ביותר בעולם, שהצליחה להשתמר ולהישאר בשימוש עד היום.

השפה היוונית של היום שונה מעט מהיוונית העתיקה, אך מדובר באותה שפה, שתוכל לפתוח לכם דלת לעולם שלם של תרבות יוונית, שכל אחד מאיתנו מכיר לפחות חלק ממנה: המיתולוגיה היוונית, פילוסופיה של הוגי דעות כמו אפלטון ואריסטו, התיאטרון היווני ועוד – כולם השתמשו בשפה היוונית.

למה לקחת קורס יוונית?

השפה היוונית תוכל לתרום לכם בתחומים רבים, לדוגמא אם אתם עומדים לנסוע לטיול ביוון, עובדים ביוון או מול גורמים יוונים, מתעניינים במדעי הרוח או בפילוסופיה, ועוד.

רבים ימליצו לכם על לימודים בקורס, שידועים בתור אחת השיטות הטובות ביותר ללימודי שפה, אם לא הראשונה שבהן. הקורסים מתקיימים בקבוצות קטנות, כך שכל התלמידים יוכלו להתקדם בלימודים בקצב אחיד, תוך ליווי אישי של המורה, ובאווירה נעימה וחווייתית של היכרות עם תלמידים נוספים.

מה לומדים בקורס יוונית?

הלימודים בקורס היוונית מחולקים לרמות לימוד. בתחילת הלימודים תעברו מבחן קצר שיבדוק איזו רמת לימודים היא המתאימה לכם:

יוונית ברמת מתחילים

קורס זה מיועד לתלמידים שאין להם היכרות קודמת עם השפה היוונית, ומטרתו היא לתת להם כלים ראשוניים לתקשורת ביוונית.

בקורס זה תלמדו לנהל שיחה, לקרוא ולכתוב באופן בסיסי, לאחר שתרכשו אוצר מילים וביטויים חיוניים, תכירו משפטים שימושיים, תלמדו את עקרונות הדקדוק והתחביר היווניים ותלמדו להרכיב משפטים. בסוף הקורס תוכלו להמשיך ללימודים השפה ברמות המתקדמות יותר.

יוונית ברמת ביניים וברמת מתקדמים

קורסים אלה מיועדים לבעלי ידע קודם ביוונית ברמה בינונית או גבוהה, ומטרתם היא להעמיק את הידע הקיים של התלמידים בשפה. בקורסים תרחיבו את אוצר המילים שלכם, תשפרו את כל מיומנויות השפה, ותחזקו את השליטה שלכם ביוונית.

ברמת הביניים תתמקדו בלימוד מבנים דקדוקיים חדשים ובשיפור שטף ודיוק הדיבור, וברמת המתקדמים תלטשו ותעדנו את ההגייה שלכם, תקראו טקסטים מורכבים ותנהלו דיונים בנושאים מורכבים בשפה היוונית.

בנוסף, בכל רמות הלימוד תקדישו זמן משמעותי לתרגול המיומנויות הנלמדות במסגרת הקורס וגם באופן עצמאי, כדי לחזק את הידע והביטחון שלכם בשפה.

מה הרמה שמתאימה לי?

כדי שתוכלו להבין מה מתאים לכם או לאיזה קורס כדאי לכם להירשם, תוכלו למלא טופס ולקבל ייעוץ לימודים טלפוני מאיתנו בחינם.

השירות ניתן חינם וללא התחייבות לגולשי האתר, ובשיחה תוכלו לשאול על רמות הלימוד השונות, על המורים ובתי הספר הקרובים למקום המגורים שלכם, על טווח המחירים הנהוג בשוק, ועוד.
תוכלו גם להגיד יחד איתנו מטרות ולעשות את המקסימום על מנת להגיע אליהן. המטרות שלכם בלימודי יוונית יכולות להיות שונות ומגוונות:

  • אני רוצה לכתוב סיפורים קצרים ביוונית.
  • אני רוצה לקרוא חוזים ביוונית.
  • אני רוצה להעביר פרזנטציה עסקית ביוונית.
  • אני רוצה ללמוד אוצר מילים קטן ביוונית לפני טיול קצר.

חשוב שתגדירו מטרות לפני הרשמה ללימודים, כך תוכלו להציב לעצמכם יעדים ולהגיע אליהם תוך זמן קצר ביעילות ובנחישות.
אז קדימה, מלאו טופס, אנחנו כאן בשבילכם ולשירותכם. זה קל, זה חינמי, ואתם אפילו לא צריכים לצאת מהבית בשביל זה!

איפה עושים קורס יוונית?

קורס יוונית אפשר למצוא בכמה מוסדות לימודים. אפשרות אחת היא בתי הספר לשפות, לדוגמא, דיאלוג וברליץ.
הלימודים בקורס בבתי הספר לשפות מומלצים וידועים כיעילים מאוד ללימודי שפה חדשה, בעיקר מכיוון שהם מתמקדים בידע מעשי וישים, כך שתוך זמן קצר תוכלו להתחיל להשתמש בשפה.

אופציה אחרת היא ללמוד יוונית במסגרת אחת מהתוכניות ללימודי יוון באוניברסיטת חיפה או באוניברסיטה העברית. האוניברסיטאות מציעות תוכניות שמשלבות בתוכן, מעבר ללימודי השפה, גם לימודים שעוסקים בספרות, תרבות, היסטוריה ומדיניות של יוון.

הקורסים נמשכים לרוב בין 3 חודשים לחצי שנה, בהתאם למוסד ולרמת הלימודים. בסיום הלימודים מעניקים רוב מוסדות הלימוד תעודת גמר לתלמידים.