email facebook

לימוד יפנית

   
היפנית היא שפה שונה שמשקפת תרבות עתיקה ועשירה מאוד בהיסטוריה מרתקת. מאידך, היפנית היא שפה אותה דוברים כ130,000 בני אדם, רובם הגדול חיים ביפן, וחלקם חיים במדינות כמו ארצות הברית.

אין ספק שלימודי היפנית היא אתגר עצום עבור אנשי העולם המערבי, השוני העצום בצורת הכתיבה של המילים, ההגייה של האותיות והמילים, ההקשרים התרבותיים ואיך שהם באים לידי ביטוי בשפה עצמה. אם מעניין אתכם ללמוד יפנית, אם אתם מוצאים בשפה הזאת אתגר גדול או שאתם זקוקים לה מסיבות שונות,חשוב מאוד שתקראו סקירה קצרה זאת על מנת להבין מה כולל קורס יפנית.

למה בכלל ללמוד יפנית?

ההחלטה ללמוד יפנית מגיעה על סמך שתי סיבות עיקריות: הראשונה מכילה רצון אמיתי להתמודד עם אתגרי השפה, יש אנשים שעבורם לימודים של תרבויות חדשות הם סוג של תשוקה אמיתית, והם עושים זאת מתוך הנאה אמיתית ואותנטית.
מאידך יש אנשים שמגיעים ללימודי השפה היפנית מתוך צורך אמיתי. אלו עשויים להיות אנשי עסקים שמבינים שחייבים לדעת יפנית כחלק מהרצון למקסם את התקשורת האישית מול לקוחות, ספקים או קולגות יפנים. התרבות היפנית היא גם פתח ללימודים וישנם ישראלים שנוסעים ליפן כדי ללמוד עיצוב, תרבויות מזרח רחוק וטכנולוגיה הם לבטח חייבים ללמוד יפנית כדי שיוכלו לתקשר עם המרצים המקומיים.

היכן לומדים יפנית?

יפנית לומדים אך ורק במכללות ובתי ספר לשפות בהם נצבר ניסיון עשיר אותו תוכלו לנצל לטובתכם, כשמדובר על השפה המאתגרת והשונה הזאת אין הרבה מוסדות בהם ניתן ללמוד יפנית, אילו שקיימים נחשבים למאוד איכותיים.
בין היתר ניתן ללמוד יפנית בבתי ספר בינלאומיים בהם לומדים מגוון רחב של שפות, כמו כן ניתן ללמוד את השפה בחלק מהמוסדות להשכלה גבוהה כחלק מלימודי המזרח הרחוק. ניתן גם ללמוד יפנית בסיסית באינטרנט, החל מאתרים שמתרגמים בין שפות, ועד אתרים ולומדות בהם ניתן ללמוד באמצעות סרטונים, עליכם להבין שכשמדובר ביפנית בסיסית ייתכן ולימודים וירטואליים יספקו אתכם אבל כשמדובר על צרכים אמיתיים רק לימודים בבתי ספר ללימוד שפות יאפשרו לכם לממש את הצרכים שלכם.
היפנית אינה שפה קלה, ובטעות קטנה של הגייה ניתן להותיר רושם רע מאוד על הסובבים אותך. לכן חשוב מאוד להיות סופר מדויקים בהגייה של הברות ומילים ובבניית משפטים על מנת ללמוד אותה כראוי. כל מי שאוהב קצת מנגה או קולנוע יפני, סרטי תעודה יפנים ואת התרבות בכלל יודע ומכיר את הטעויות הנפוצות עם ההגייה של השפה. ישנן מילים מאוד דומות שפירושן יכול להיות קוטבי לגמרי, שמים וארץ, ואם לא נהגה את המילים בצורה נכונה ניפול בפח הזה.

יפנית בקלי קלות

אז אילו קורסים ללימוד יפנית אפשר למצוא ומה התכולה שלהם? כשמדובר על לימודי יפנית מדובר על עולם ומלואו: קורסים של יפנית בסיסית, קורס יפנית ברמת ביניים, קורס יפנית למתקדמים, קורס של יפנית עסקית, קורס שבו הפוקוס הוא על תרגול של ניהול שיחות, קורסים שהם חלק מלימודי תרבות יפנית.
ישנם כמה נושאים משותפים לכול הקורסים אלו הם: אותיות יפניות וההגייה שלהם, הדקדוק היפני שהוא מורכב מאוד, ניהול שיחה ביפנית, ההקשר התרבותי ואיך שהוא בא לידי ביטוי בלימודי היפנית, מכיוון שמדובר על קורסים שונים, ישנם דגשים שבאים לידי ביטוי בתמהיל של רכיבי הקורסים השונים. לפני שאתם בוחרים קורס רלוונטי חשוב מאוד שתתאימו אותו לצרכים שלכם.
חשוב שתבדקו את המיקום של בית הספר, את היחס של צוות המורים לתלמידים במקום, את הזמינות והנגישות של צוות ההדרכה והשירותיות שלהם כלפי התלמידים. חשוב שתבדקו גם שבית הספר נותן חומרי לימוד וכלי עזר להמשך הקורס כמו קלטות, ספרים, שיעורים אינטרנטיים למייל ועזרים נוספים שיכולים לסייע בתרגול הביתי שלכם לבד. על מנת לקצר תהליכים אנחנו פה ב"אנגלי" מציעים לכם לקבל ייעוץ לימודים חינם וללא כל התחייבות, כל מה שאתם צריכים לעשות הוא למלא את הטופס בפרטים מלאים ונכונים שלכם, ואנחנו נתקשר אליכם ונפנה אתכם למורים הטובים ביותר ללימוד יפנית באיזור מגוריכם!
השירות ניתן חינם וללא התחייבות, אנחנו פותחים לכם את הדלת להצלחה, כל השאר תלוי בכם!