email facebook

קורס ספרדית

   
ספרדית היא שפה עם הרבה היסטוריה שלמה המכילה תרבות של ריקודים, מאכלים, קרנבלים, ואנשים שמחים.

ישנן שפות שהן יחסית חדשות כדוגמת הגרסה הנוכחית של האנגלית שכולם דוברים, לעומת זאת ספרדית היא אחת השפות היותר ותיקות שאותן דוברים, בעיקר על רקע העבר העשיר של ספרד בתור אימפריה גדולה שכבשה לא מעט אזורים ברחבי העולם, עובדה זאת היא גם שגרמה ללא מעט מדינות מחוץ לאירופה לאמץ את הספרדית. בעיקר מדובר על מדינות דרום ומרכז אמריקה שהיו מאות בשנים תחת כיבוש ספרדי.

דוברי ספרדית בישראל

כשבוחנים את התפשטות הספרדית לאורך השנים, אחת התוצאות היא ריבוי דוברי הספרדית בישראל. בכל זאת הם הגיען מדרום אמריקה, ארגנטינה, צ'ילה, מקסיקו ועוד, ריכוזים גדולים של יהודים שרובם ברחו במהלך המאה ה-20 ממדינות מזרח אירופה וגרמניה.

חלק גדול מהם עלו ארצה במהלך השנים לכן ניתן לשמוע אותם מפטפטים בספרדית, אגב האספניולית היא האידיש של חלק גדול מיוצרי טורקיה, יוון ועוד, מעין שפה יהודית שמבוססת לגמרי על הספרדית לפחות על המקורות העתיקים שלה.

ספרדית עסקית

אחת הסיבות העיקריות ללמוד ספרדית נכון להיום בישראל אילו הם צרכים עסקיים, עם אתם עובדים של חברת הייטק או רוצים להיות כאלו ובמיוחד בתור אנשי שיווק ומכירות, ידיעת הספרדית יכולה לפתוח לכם הרבה מאוד דלתות. מדינות אמריקה הלטינית הן שווקים מאוד גדולים כשמדובר על תעשיית ההייטק, תוכנה, חומרה אבל בעיקר הרבה מאוד ייצוא בטחוני.

ישנן לא מעט חברות ששולחות את העובדים שלהן להשתלמויות של ספרדית בבתי ספר ללימוד שפות. סיבה נוספת ללימוד השפה קשורה בלימודים, ברצלונה העיר הקטלונית המפורסמת הפכה להיות למוקד לימודים בעיקר כשמדובר על לימודי עיצוב וארכיטקטורה. לא מעט ישראלים מחליטים לנסוע כדי ללמוד ואף לעבוד או לעשות סטאז' (תקופת התמחות) בתחום.

ספרדית יומיומית

כשמדובר על ספרדית בחיי היום יום מדובר בעיקר בכל הקשור לטלוויזיה וטלנובלות. שנים שהז'אנר הזה הוא מאוד נפוץ ולא מעט בני נוער ונשים מכורות אליו בכל זמן פנוי הן פותחות את ערוצי הטלנובלות, אם גם אתן כאלו ודאי יצא לכן להכיר את כול הדמויות, לדקלם את הרפליקות, לזהות את כול הניואנסים, הרבה יותר נחמד לדעת לעשות את זה תוך כדי שליטה טובה ואיכותית בספרדית.

התירוץ הזה של הבנת הטלנובלות הפך הרבה מאוד נשים ישראליות לדוברות של ספרדית שוטפת, משהו שהוא ראוי בפני עצמו, עוד סיבה ואפילו עדיפה שבגללה רצוי שתדעו ספרדית, היא במידה והתאהבתן בעולה מדרום אמריקה, השרמנטיות שלהם היא חלק אינהרטי מהחינוך והאופי הלטיני שלהם.

גם כשנוסעים לטיול קצרצר, חשוב לדעת כמה מילות מפתח בספרדית על מנת לתקשר עם המקומיים. זה יעזור לכם המון, ויצור חוויות רבות בטיול שלכם!

קורס ספרדית מזורז

אתם מחליטים לקחת קורס בספרדית כי התאהבתם בשפה או במישהי/ו או כיוון שאתם זקוקים לה בגלל עבודה עם קולגות דוברי ספרדית, השאלה היכן תלמדו ספרדית, אבל עוד לפני כן מה המשמעות מבחינתכם?

קודם כול כשלומדים שפה חדשה זה אומר להקדיש לעניין זמן, בהתאם לצרכים שלכם כמות הזמן אותו תקדישו, אם מדובר סתם על תחביב אפילו פעם בשבוע תספיק לכם, מאידך אם מדובר על לימודים של ספרדית לצרכים עסקיים או לימודים, ייתכן ותזדקקו ליותר זמן ופעם ולימודים פעם בשבוע זה מעט מידי ולא ממש מספק. בייחוד כשיש לכם דד ליין כלשהו על פיו תזדקקו ללמוד את השפה תוך פרק זמן קצוב שיוגדר מראש. לדוגמא אם אתם מתכננים רילוקיישן, לעבור לגור בחו"ל או לעבוד בחברה ישראלית במדינה אחרת.

להמלצות על המוסדות הטובים ביותר ללימודי ספרדית תוכלו למלא טופס ולקבל ייעוץ לימודים חינם וללא כל התחייבות על בתי הספר הקרובים לאיזור מגוריכם!

ספרדית בשפה פשוטה

כשמדובר על לימודי ספרדית ישנן לא מעט אופציות ללימוד השפה בישראל, כול העניין הוא לבחור את הקורס שהכי מתאים לכם, כזה שתרצו לחזור אליו ולא תפספסו אף שיעור, בסופו של יום מי שהופך את הקורס בספרדית לאיכותי הוא המורה שמלמד אתכם.
מורים איכותיים ניתן למצוא גם במסגרת של בתי ספר לספרדית אבל לא פחות גם במסגרות של חוגים פרטיים ללימוד השפה, אם מדובר על ענייני לוגיסטיקה, אין ספק שהרבה יותר קל ללימוד את השפה קרוב הביתה, נניח במתנ"ס המקומי מרחק חמש דקות הליכה ברגל מהבית שלכם.

יחד עם זאת אין ספק שזהו לא הקריטריון הקובע שבגללו תיגשו או לא ללמוד ספרדית במקום מסוים. אנחנו ממליצים ללמוד באחד מבתי הספר המוצלחים ללימוד שפות. המורים שם בעלי תארים אקדמיים לרוב, ובעלי ניסיון עשיר שיכול לסייע לכם לא מעט במהלך הלמידה והתרגול וללמד אתכם את השפה תוך זמן קצר מאוד.

ספרדית למטייל

האמת היא שהקריטריון האמיתי שבגללו תלמדו ספרדית במקום מסוים קשור באיכות הלימודים אותו מציע המקום, אם אתם זקוקים לספרדית רק לצורך פאן והבנה של דיאלוגים בטלנובלות סביר להניח שחוגים של ספרדית במרחק הליכה מהבית יספיקו לכם, אבל אם אתם בונים על לימודים רציניים שכוללים אפילו יותר מקורס אחד, תזדקקו ללימודי ספרדית בבית ספר ללימוד שפות, מסגרת שבה תלמדו יותר מקורס אחד, בבתי ספר כאלו תקבלו עזרי לימוד שכוללים ספרי לימוד, גישה לאתרי תרגול באינטרנט ועוד.

אחד היתרונות של בתי ספר ללימוד שפות קשור במערכות הפדגוגיות שתומכות בלימודים, עובדים שם מיטב המוחות כדי לשפר באופן תמידי את איכות הלימודים וחומרי ההוראה. גם אם בחרת ללמוד ספרדית לפני טיול גדול של אחרי צבא למספר מועט של חודשים, תוכלו להירשם לקורס ספרדית מזורז או למספר שיעורים מועט בבתי הספר השונים ללימוד שפות. הלימוד יהיה יותר פרקטי ושימושי בשבילכם, ויעניק לכם כלים להתמודדות כתיירים בארץ זרה.

תרגול ספרדית

נקודה אחרונה במאמר קשורה באוצר המילים אותו תצברו במהלך הלימודים, ישנה חשיבות מאוד גדולה לתרגול של השפה, תוכלו להיות התלמידים הכי טובים בספרדית, אבל במידה ולא תתרגלו את השפה אין סיכוי שלאורך זמן תשמרו אליה ותתפתחו איתה. ישנן הרבה דרכים לתרגל את השפה, קודם כול תקראו כמה שיותר ובכל דרך אפשרית, ספרים, אינטרנט, עיתונים. חוץ מזה נסו למצוא לעצמכם דרכים לתקשר עם עוד אנשים.

לדוגמא צ'וטטו באינטרנט עם דוברי ספרדית, אם יש לכם שכן כזה פשוט תהפכו להיות החברים הכי טובים שלו, כל דרך היא לגיטימית, העיקר שתשתמשו בשפה הזאת וכמה שיותר.
חשוב מאוד להתחיל לתרגל בצורה מסודרת, מהקל אל הקשה ולא לדלג על שלבים במהלך הלימוד. אם יש לכם דרך נכונה לתרגל לצד מורה או מתרגל שידריך וינחה אתכם לדרך הנכונה בה צריך לבטא את המילים, לכתוב או לדבר, תוכלו להתקדם מהר מאוד בלימוד ולדבר ספרדית בצורה שוטפת ומרשימה.

מוסדות ללימודי ספרדית

ברליץבית ספר לשפות ברליץ מציע קורס ספרדית ברמות שונות ולגילאים שונים, בהתאמה אישית לכל תלמיד במבנה הכיתה, רמת וקצב הלמידה, ועוד.
וולסטריטבית הספר הגדול והמוביל ללימוד שפות מלמד ספרדית ברמות שונות, בהתאמה לשפה עסקית או לפרטיים.
דיאלוגבבית הספר דיאלוג מבית האוניברסיטה הפתוחה מלמדים שפות רבות ומגוונות, ביניהן ספרדית, עם צוות מנוסה של מורים בכיתות קטנות ותרגול עקבי ומתמשך.