email facebook

עברית למתחילים

   
רוצים להתחיל ללמוד עברית או לרשום חבר או קרוב משפחה ללימודי עברית בישראל? כאן תמצאו את כל הפרטים על לימודי עברית למתחילים!

העברית היא שפה מאתגרת מאוד עבור העולים לארץ, כשמנהלים שיחה עם עולים חדשים רק אז נחשפים לאתגרים הגדולים שבלימוד העברית. מדובר על שפה ממש לא פשוטה עבור אנשים שלא גדלו כאן, בייחוד כאלו שגדלו במדינות דוברות שפות כגון אנגלית. מדובר על שפה שכתובה מבחינתם בכיוון ההפוך שלא לדבר על ההגייה של האותיות הגרוניות כמו הח' והע' למשל.

אבל כשמדובר על הרצון להשתלב בארץ מסתבר שאפשר להתגבר על הכול וללמוד עברית כהלכתה, גם אם הדרך לא תהיה ממש קלה ותיקח מספר חודשים, התוצאות מובטחות וכל אחד יכול לדבר עברית צחה בקלות.

מי צריך קורס עברית למתחילים?

כאשר עולה חדש, נניח קרוב משפחה שלכם מגיע לארץ ורוצה להתחיל ללמוד עברית מה הוא נדרש לעשות? בגדול עברית לומדים במספר שלבים. מכיוון שמדובר על שפה מורכבת, נדרשים מספר קורסים ללימודי עברית. הראשון מבינם הוא קורס עברית למתחילים.

נסו להיזכר בימים שלכם בכיתה א', אתם יושבים ליד השולחן וכותבים בכתיבה תמה "דנה קמה דנה נמה", לגבי הטקסט לא בטוח שזה מה שהם יכתבו אבל לגבי כתיבה ושינון של אותיות אין ספק שהוא יעשו את זה ואפילו די הרבה. כשלומדים עברית למתחילים עושים את זה ממש מלמטה, מהשלב של לימוד האותיות עצמן. הלימוד הוא תהליך מאתגר למדי, בייחוד כשמדובר על תלמידים שהם אנשים מבוגרים שצריכים ללמוד הכל מההתחלה.

איפה הכי כדאי לי ללמוד עברית למתחילים?

במידה ונדרשת המלצה על מקום ללימודי עברית למתחילים ישנה תשובה אחת בלבד, בתי ספר או מוסדות ללימודי שפות, אלו המקומות היחידים בהם קיימת תשתית איכותית ללימודי שפה זרה.
אתם חייבים להבין שלימודי שפות הם משהו שונה לחלוטין מלימודים אחרים, זו נישה בפני עצמה שדורשת התמקצעות רבה ותשתית שלמה של חומרי הדרכה הכוללים ספרים, חוברות עבודה ועיתים אף סרטוני וידאו ואתרי אינטרנט.

מעבר לכך ובעיקר, נדרשים מורים מאוד איכותיים שמלבד שליטה מוחלטת בשפה, יש להם גם יכולת מוכחת וניסיון רב של הוראת שפות זרות, רצוי גם שתהיה להם גם ההשכלה המתאימה מהאוניברסיטה או מסמינר למורים שבו הם למדו.

בדרך כלל כל המורים בבתי הספר לשפות השונים חיים את השפה אותה הם מלמדים, ומלבד החומר ה"יבש" שהם מעבירים בכיתה יש גם סיפורים, חוויות, שירים, מאכלים ותרבות שלמה הסובבת את השפה הנלמדת, במקרה הזה- עברית. כל המורים מקצועיים, סבלניים ובעלי ידע רב. בדרך כלל גם מלבד הקורס או הלימוד ניתנים שיעורים פרטיים לכל מי שחפץ בכך, והאופן השירותי של המורים מסייע מאוד לתרגול מהבית.

ניתן ליצור קשר עם הצוות הלימודי דרך מייל, ללמוד עם אנשים נוספים מהקורס בצורה קבוצתית ומעשירה, לקבוע פגישה עם המורה על מנת לקבל סיוע פרטני בלימוד, או לקבל שיעור פרטי. חשוב מאוד ללמוד עברית באוירה תומכת שתוכל לתת מענה לכל הבקשות והשאלות שלכם.

מה לומדים בעברית למתחילים?

במסגרת של לימודי עברית למתחילים לומדים את הבסיס לשפה המורכבת הזאת. את האותיות כבר הזכרנו בפסקה הקודמת ומעבר לכך בלימודי עברית למתחילים מתנסים התלמידים בניהול דיאלוגים בסיסים בעברית כאלו שיאפשרו לו לתקשר ברמה ראשונית עם האנשים ברחוב.
בנוסף מקבלים מתרגלים התלמידים כתיבה של עברית וגם התחלה של קריאת טקסטים כגון שלטים ודיאלוגים בסיסים.

חייבים להבין שהתוצר של קורס בסיסי בעברית נותן לתלמידים רק את התשתית הראשונית לשפה ולא הרבה מעבר לכך. כדי להתקדם עוד צעד קדימה יזדקקו התלמידים גם לקורס עברית ברמה בינונית וקורס למתקדמים. בסופם של שלושת הקורסים יהיה להם עשיר בשפה והם ירגישו בביטחון רב לנהל אתכם שיחה עשירה בעברית.

לקבלת ייעוץ לימודים חינם על עברית למתחילים תוכלו למלא את הטופס פה למטה, ואנחנו ניצור אתכם קשר עם כל המידע על בתי הספר והמורים הטובים ביותר ללימוד עברית בקרבת מקום המגורים שלכם בחינם וללא כל התחייבות!