email facebook

ללמוד עברית

   
העברית היא שפה עתיקה מאוד, עשירה באוצר מילים רחב ותנכ"י, ומושכת אליה בעלי דעה רבים שרוצים ללמוד אותה לעומק. אם גם אתם מעוניינים ללמוד עברית, נוכל להביא בפניכם את כל הדרכים לעשות זאת.

התפתחות העברית מראשית ימי התנ"ך

העברית על כל גלגוליה היא אחת השפות הכי עתיקות שקיימות, מדברים על כך שעברית דיברו עוד במאה ה-12 לפני הספירה. גם במהלך הדורות בהם עם ישראל היה בגולה, נשמרה העברית בעיקר סביב כתבי הקודש, החל מהתנ"ך דרך התלמוד ועד לכתבי החכמים כדוגמת הרמב"ם.
בסוף המאה התשע עשרה כשהתחילו העליות לארץ ישראל התחדשה העברית בעיקר אודות למי שנחשב למחייה השפה העברית אליעזר בן יהודה. נכון להיום מדובר על שפה חיה ובועטת, מדוברת, עשירה שנשמעת גם בריכוזים של ישראלים מעבר לים, בעיקר בארצות הברית.

עברית שפה קשה

אם יש לכם קרוב משפחה, או בת זוג שעלו לארץ וודאי יצא לכם לחוות את קשיי השפה שלהם. הערבוב בין הזמנים, בין זכר לנקבה ובכלל החיפוש המתמיד אחרי המילה המתאימה, לאנשים שמגיעים ממדינות דוברות שפות כגון אנגלית, ספרדית, גרמנית או צרפתית העברית היא ממש שפה קשה, מדובר קודם כול על שפה שכתובה הפוך ממה שהם רגילים שזה כמובן משמאל לימין ובכל זאת יש לא מעט אנשים שהגיעו לארץ בלי ידיעה של השפה והפכו לדוברי עברית תוך זמן לא מאוד ארוך.
הכול עניין של פתיחות ונכונות להקדיש זמן ללימודי השפה. רצון טוב, נכונות להקדיש זמן ויכולת קליטה, יהפכו את העברית לשפה מדוברת, ובהחלט יתכן שתמצאו את קרובי המשפחה שלכם דוברים עברית שוטפת אבל אם מבטא קל שלעיתים קרובות אפילו מצליח להעלות חיוך על דל שפתכם.

עברית לומדים עם מורה מקצועי

ביום שקרובי המשפחה שלכם הגיעו לארץ הציעו להיכנס לאולפן לימודי עברית, במידה והם לא עשו זאת מכל מיני סיבות כדוגמת חוסר בזמן, הצורך להתפרנס או כול סיבה אחרת, עומדות בפניהם מספר אפשרויות ללמוד עברית. החל מלקנות ספר וללמוד לבד בעזרתכם דרך לימודים עם מורים פרטיים ועד ללימודים במסגרת של בתי ספר ללימודי שפה, כשמדובר על מסגרת איכותית ללימודי השפה, בתי הספר ללימוד שפות הם הנחשבים ביותר מהסיבה הפשוטה שזאת התמחותם היחידה ולכן יש להם מערכת שלמה שעשויה לתמוך בלימודי העברית.

מה לומדים במסגרת של לימודי עברית?

כשמדובר על לימודים של השפה העברית ישנה חלוקה לשלוש רמות: רמה בסיסית, בינונית ומתקדמת. בשלוש הרמות לומדים ניהול שיחה, כתיבה וקריאה. האבחנה בין הרמות קשורה להיקף החומר ולמיקוד. מי שמתמיד ועובר את שלושת רמות הלימוד, סביר להניח שתהיה לו עברית ממש איכותית אם כי המבטא מין הסתם יישאר עוד הרבה שנים אחרי שהגיע לישראל.  בכל קורס עברית בשלושת הרמות לומדים את אותם תחומים ברמות שונות, למשל:

  • אותיות: ברמה הבסיסית מתחילים עם לימוד האותיות העבריות כולל אותיות דפוס ואותיות שאיתן כותבים בדרך כלל. מתרגלים גם זיהוי של אותיות, קריאה וכתיבה. בהמשך האותיות הופכות כמובן למילים, משפטים, ובצורה זו בונים את השפה לאט לאט.
  • הגייה: לומדים את ההגייה של האותיות, יש לזכור כי אנשים שמגיעים ממדינות זרות בחלק מהמקרים קשה להם עם ביטוי האותיות הגרוניות כמו הח' והע' למשל. ההגייה מתחילה ממילים פשוטות ונפוצות וחייבים לתרגל אותה באופן יום יומי על מנת להגיע להישגים משמעותיים.
  • אוצר מילים: בתחילה לומדים לרכוש ולבנות אוצר מילים קטן שיכול לסייע לכל אחד ביום יום, ולאט לאט מרחיבים אותו בצורה אישית. כל אחד בוחר את המילים אותן הוא רוצה לתרגל בצורה שוטפת וכעבור זמן קצר כבר ניתן לנהל שיחה שוטפת בעברית עם כל מי שלומד עברית בקורס בצורה מסודרת.

כדי לקבל ייעוץ לימודים חינם וטיפים על איך ניתן ללמוד עברית בקלות, תוכלו למלא את הטופס בתחתית העמוד ואנחנו נתקשר אליכם עם כל המידע הדרוש לגבי קורס עברית או לימודי עברית בקרבת איזור המגורים שלכם. הייעוץ ב"אנגלי" ניתן בחינם ובלי שום התחייבות מצדכם, כך שאין לכם שום עכבות! אנחנו מאחלים לכם המון הצלחה.