email facebook

לימודי עברית

   
מהם בעצם לימודי עברית ומה הם כוללים? האם רק עולים חדשים צריכים ללמוד עברית או שגם לצברים מלידה לימודי עברית יכולים להתאים?

מתי פעם אחרונה למדתם עברית? האמת היא שאת "דנה קמה דנה נמה" המיתולוגית הכרתם בכיתה א', ואת בג"ד כפ"ת בראש מילה למדתם בתיכון, אבל מאידך כשמדובר על לימודי דקדוק, מהם נפטרתם רק אחרי בחינת הבגרות. כך שבסך הכל למדתם עברית לא מעט שנים. עכשיו תחשבו על עולה חדש שמגיע לארץ וצריך ללמוד חלק ממה שאתם למדתם תוך זמן לא ממש ארוך. כל זאת כדי שיוכל להשתלב בישראל. הישראלים אומנם דוברים אנגלית ממש לא רעה, מאידך לחיות פה בלי להכיר היטב את השפה זה לא ממש מומלץ.

מי זקוק ללימודי עברית?

כולכם שמעתם את השם אולפן הרבה יותר מפעם אחת, מסגרת חינמית שעולים חדשים זכאים לקבל במסגרת סל הקליטה, לעיתים זה לא מסתדר כי אין להם זמן כיון והם צריכים להתחיל לעבוד ולבנות חיים בישראל, ולעיתים לומדים באולפן רק חלק מהזמן.

בסופו של עניין ישנם לא מעט אנשים שהעברית שלהם לא מאוד איכותית ועבורם נועדו בתי הספר ללימוד עברית. ישנם גם עולים ישנים שנמצאים כאן הרבה מאוד שנים ויום אחד הם מגלים שמתאים להם לשפר את כישורי השפה שלהם והם מחליטים להתחיל ללמוד בקורס עברית כדי שהנכדים או הילדים שלהם יפסיקו לצחוק על העברית הלא מאוד משובחת שלהם. ישנם גם סתם ישראלים שמחליטים שהם רוצים לשפר את הדקדוק שלהם ככה פתאום.

בעצם כל מי שרוצה ללמוד עברית יכול למצוא את המסגרת המתאימה לכך בקורס עברית. בין אם זה בני נוער שמחפשים שיעורי הכנה לבגרות בלשון או תיכוניסטים שרוצים להתחיל לעבוד על שגיאות הכתיב שלהם, עולה חדש שרוצה לשפר את העברית שלו או אפילו תייר עסקי שרוצה ללמוד עברית לעסקים.

איפה ניתן להירשם ללימודי עברית?

האולפן היא המסגרת הטובה ביותר ללימודי עברית אבל לא תמיד ניתן לנצל אותה, אז מה כן, אלו מסגרות נותנות את הפתרון המשובח ביותר ושקרוב לאולפן.

התשובה היא בתי ספר ללימודי שפות, מוסדות שכל התמחותם היא הדבר המאוד מסוים הזה שנקרא לימודי שפה. בישראל קיימים כמה וכמה מקומות כאלו, חלקם סניפים של בתי ספר בינלאומיים בהם לומדים מגוון של שפות, אחרים הם מקומות בהם לומדים רק עברית. היתרון הגדול של המקומות הללו היא התמחות שהיא מלה נרדפת גם למקצוענות. אילו המקומות היחידים בהם כל המערכת רתומה למטרה אחת בלבד ששמה הוראת שפות, וכמובן שהתוצאות המצוינות הן בהתאם.

מהן החלופות לבתי ספר ללימודי שפות?

כפי שהבנתם, בתי ספר ללימודי עברית הם החלופה הטובה ביותר ללימודי עברית, יחד עם זאת עליכם לדעת שישנן חלופות נוספות. קודם כל מורים פרטיים, אם תמצאו מורה איכותי, כזה שמנוסה בהוראת עברית גם במסגרות מרובות תלמידים, סביר להניח שהלימודים יהיו ברמה טובה, הבעיה עם לימודים פרטיים, היא החוסר במסגרת מובנית ובתוכנית ארוכת טווח.

בנוסף על כך מורים פרטיים בדרך כלל עולים יותר מאשר לימודים במסגרת של קבוצה, חלופה נוספת ללימודי עברית אלו הם לימודים עצמיים באמצעות חוברות וספרי לימוד. אופציה זאת יכולה לבוא בחשבון רק בתור מפלט אחרון מהסיבה הפשוטה שאין כל מסגרת לימודים שתומכת בתלמיד ולכן התוצאות בהתאם.

ייעוץ חינם ללימודי עברית

כדי למצוא את המורים והקורסים הטובים ביותר ללימודי עברית אתם לא צריכים להתאמץ ואפילו לא לצאת מהבית. כל מה שמוטל עליכם לעשות הוא למלא את הטופס המובא בתחתית העמוד, ואנחנו נעשה את העבודה הקשה בשבילכם. נמצא את המורים הכי טובים בקרבת הבית שלכם, את בתי הספר הכי מתאימים לרמה בה אתם רוצים ללמוד, ואפילו נזמין אתכם לשיעור ניסיון באחד מהמקומות האלו כדי שתוכלו להחליט מה הכי מתאים לכם.

זה קל, זה חינם וזה בלי התחייבות מצדכם. אז קדימה, מלאו טופס והתחילו איתנו את תהליך הייעוץ. אנחנו מאחלים לכם המון הצלחה!