email facebook

קורס עברית

   
אם יש לכם דוד או חבר שעלה לארץ ומכל סיבה טובה שהיא העברית שלו היא לא משהו להתגאות בו, כדאי שתמליצו לו לקחת קורס עברית בהתאם לרמה שלו. יש קורסים בכל רחבי הארץ וברמות שונות, בואו לבדוק מה הכי מתאים לכם!

מומלץ מאוד לקחת קורס של עברית באחד מבתי הספר ללימוד שפות. הסיבה העיקרית שבגללה כדאי לכם להמליץ על המקומות האלו היא האיכות המוכחת שלהם, כשחושבים על מקצוענות לשמה בלימודי שפה אין כמו בתי ספר ללימודי שפות. כל המערכת מראשון המורים האיכותיים ועד לאחרונת נשות השירות מוכוונים למטרה אחת בלבד, לימוד איכותי של השפה העברית. הלימודים כוללים מעבר למורים עצמם גם מערכת של כלי עזר כולל ספרי לימוד, סרטונים ואתרים תומכים.

קורס עברית מגיע ברמות שונות, מה הכי מתאים לך?

קורס עברית בסיסית

כל הקורסים ללימודי עברית כוללים שלוש רכיבים עיקריים: קריאה של טקסטים ברמה שהולכת ונעשית יותר מורכבת, ניהול שיחה וכתיבה. בקורס עברית בסיסית בשלב הראשון לומדים התלמידים לכתוב את האותיות העבריות על שתי הגרסאות שלהן:אותיות של דפוס ואותיות כתיב.

אפשר לראות בקורסים לעברית בסיסית אנשים מבוגרים יושבים וכותבים אותיות בעברית, מראה שמזכיר לא במעט את התמונות שלכם מכיתה א' בבית הספר היסודי שבו למדתם, תמונה משעשעת כשמדובר באנשים מבוגרים. מלבד העיסוק בכתיבת אותיות, בקורס בסיסי של עברית לומדים גם ניהול שיחה, אוצר מילים ראשוני ותרגול של כתיבה. אין ספק שזו רק ההתחלה ומקפצה לשלב הבא של לימודי העברית.

"עברית שפה קשה"? לא בטוח בכלל. בואו ללמוד עברית בקלות בקורס עברית!

קורס עברית בינונית

תלמיד אשר מגיע לשלב השני של לימודי העברית, עושה זאת עם אוצר מילים בסיסי, יכולת זיהוי של האותיות וכמובן כתיבה שלהם בתור אותיות דפוס ואותיות כתיב. בשלב השני הוא כמו שהוא מוגדר בעגה המקצועית רמת ביניים, עיקר הלימוד עוסק בשיפור התשתית והרחבתה. קודם כול שיפור מתמיד של הדקדוק בעיקר בכל הקשור לזמנים, זכר ונקבה ורבים מול יחיד.

אתם וודאי מכירים את הסיטואציה שבה אנשים לא מקומיים דוברים עברית עם לא מעט שגיאות שקשורות בנושאים שהוזכרו. מסתבר שלכם הישראלים זה נראה טבע לגמרי, מאידך לאנשים שהגיעו ממדינות זרות העסק ממש לא פשוט והם נדרשים לתרגול שוטף וארוך טווח כדי להגיע לרמה שבה אין להם שגיאות דקדוקיות ובנוסף הם כותבים גם בלי שגיאות כתיב, או לפחות כמעט בלי שגיאות כתיב.

קורס עברית למתקדמים

אם התלמיד הגיע לקורס המתקדמים, קודם כל מצבו כבר לא רע והעברית שלו אמורה להיות שוטפת, הוא יכול לנהל בחופשיות שיחה, הוא כותב אומנם אם שגיאות ובכלל מרגיש כמו עולה אבל קצת פחות חדש.

בשלב האחרון של לימודי העברית התלמידים מלטשים את השפה, בעיקר על ידי ניתוח של טקסטים מורכבים, קוראים עיתונים ובכלל משתדלים לפטפט בעברית תוך מינימום עצירות לטובת מחשבה על המילים הנכונות. ניתן גם ללמוד להעביר פרזנטציות בעברית, לנהל מו"מ בעברית, וללמוד ביטויים מהעולם העסקי.

קורס עברית לילדים

קורה הרבה פעמים שילדים בגילאים קטנים עושים עלייה. איך מתמודדים עם השוני ואיך מתמודדים עם לדבר וללמוד שתי שפות במקביל (שפת האם והשפה החדשה- העברית)?

חשוב מאוד להתחיל לתרגל עם הילדים שפות חדשות מגיל צעיר, כיון והמח שלהם סופג את כל הידע. הילדים צמאים ללמוד דברים חדשים, והעברית נראית להם כאתגר מרתק הכולל בתוכו את ההשתקעות שלהם בארץ, וככלי לרכישת חברים חדשים ולהפיכה לישראלים אמיתיים. חשוב לרשום את הילדים לקורס או שיעורי עברית בקבוצה עם בני גילם, כך הם יבינו שיש עוד ילדים או בני נוער שצריכים להתמודד עם למידה של השפה, ויהיו חדורי מוטיבציה ללמידה.

גם אם הילד שלכם ישראלי צבר שהעברית שלו לא כל כך מוצלחת תוכלו לרשום אותו לקורס עברית בו הוא יוכל לשפר את השפה שלו, ולדבר, לקרוא ולכתוב עברית באופן רהוט ומושלם.

מה לומדים בקורס עברית?

 

  • כתיבה: לומדים את כל האל"ף בי"ת מההתחלה. לומדים את ההבדל בין אותיות כתיב לדפוס, לומדים לזהות אותיות ומילים בצורה קלה ומהנה.
  • קריאה: כמובן שעם זיהוי האותיות מגיע גם שלב הקריאה. בהתחלה הקריאה היא קלילה וברמה נמוכה, ועם הקצב האישי של כל תלמיד מתקדמים עד לקריאה של חומר עיתונאי יום יומי, וקריאה של ספרים מלאים בעברית ברמה בינונית עד מתקדמת.
  • הגייה: אחת הבעיות הנפוצות של כל מי שניגש ללימודי עברית היא המבטא. צורת ההגייה של האותיות הגרוניות (כמו הח' והע') בעברית קשה מאוד לכל מי שלא רגיל לבטא אותן. לכן חשוב מאוד לתרגל הגייה של מילים וביטויים בעברית כחלק מהלימוד, על מנת שהתלמיד יוכל להישמע ברור.
  • הבנת הנשמע: כמו בכל שפה חדשה, בתחילה צריך להתמודד עם אנשים שדוברים את השפה כשפת אם, מה שאומר שהם מדברים בדרך כלל מהר מאוד ודוברי העברית החדשים צריכים להתמודד עם ההבנה של מה שהם אומרים. לכן מתרגלים הבנת הנשמע, שיחה עם סוגים שונים של דוברי עברית והתמודדות עם מבטאים שונים.

איך לתרגל עברית בקלות?

תוך שילוב של כל האלמנטים האלו בתרגול כיתתי עם מורה מקצועי תוכלו ללמוד עברית בקלות ובצורה יעילה ומהירה. חשוב להבין שהלמידה אינה נגמרת בכיתה וצריך לתרגל גם בבית.
בדרך כלל כשלומדים עברית בקורס מקבלים גם חוברות עבודה וחומרי לימוד שונים שיכולים לסייע לכם לתרגל בבית. אתם יכולים גם לשבת מול מילון ולהתחיל להרחיב את אוצר המילים שלכם בצורה עצמאית, לצפות בטלויזיה בלי תרגום ולנסות להבין מה נאמר, לקרוא עיתונים ישראלים ועוד.

ייעוץ לקורס עברית שהכי מתאים לך

על מנת להבין מבין כל הרמות של קורס עברית מה הכי מתאים לך? איזו צורת לימוד הכי מתאימה לך- מורה פרטי או קורס קבוצתי? ומה בית הספר לעברית שהכי קרוב לאיזור המגורים שלך, תוכלו למלא טופס ואנחנו נתקשר אליכם עם כל התשובות.
נבדוק מה הכי מתאים לכם, מה הכי קרוב אליכם, ואיפה יש את המורים הטובים ביותר ללימוד עברית שיכולים לעזור לכם. ייעוץ הלימודים ב"אנגלי" ניתן בחינם וללא כל התחייבות מצדכם אז קדימה, מלאו את הטופס בתחתית העמוד, הקלידו את הפרטים המלאים שלכם והתחילו איתנו את התהליך במינימום מאמץ!

מוסדות ללימודי עברית

ברליץבבית הספר הבין עולמי ברליץ יש שפע של לימודי שפות וביניהן עברית. לימוד העברית נעשה בשיטה ייחודית שפותחה על ידי ברליץ העולמית ומוכיחה שתרגול עקבי הוא המפתח להצלחה וללמידה יעילה. ישנם קורסי עברית למתחילים, לילדים, למתקדמים ואתם יכולים לבחור מה הרמה שהכי מתאימה לכם.
דיאלוגבבית הספר ללימוד שפות דיאלוג מבית האוניברסיטה הפתוחה תוכלו ללמוד קורס עברית מקיף החל מרמת מתחילים ועד ביניים ומקצועי.הלימוד נעשה בקבוצות קטנות ובתרגול אינטנסיבי ויעיל, בסוף הקורס מקבלים תעודה מבית הספר וההצלחה בו מובטחת!