email facebook

איך ללמוד עברית

   
אם יש לכם קרוב משפחה שמגיע לארץ בתור עולה חדש, חשוב שהוא ילמד עברית במהירות. גם אם אתם עולים חדשים שכבר למדו עברית באולפן, תמיד תוכלו לשפר את העברית שלכם על ידי לימודי עברית או קורס עברית.

הגיע לכם קרוב משפחה לארץ, התאהב והחליט להישאר על תקן של עולה חדש. מה הדבר הראשון שהוא חייב לעשות? ללמוד עברית כמובן, לחיות בישראל בלי עברית זוהי משימה לא לגמרי פשוטה.
מצד אחד אתם הישראלים דוברים אנגלית ממש לא רעה, בייחוד אם משווים את זה לעמים אחרים. מאידך, הצורך להבין לעומק דיאלוגים בין אנשים מבלי להכיר את השפה, יכולה להיות חוויה לא לגמרי נוחה.

לכן כדי שהקליטה בארץ תהיה כמה שיותר חלקה רצוי ללמוד עברית ואם ניתן אז גם לימודים איכותיים ומעמיקים שלוקחים בחשבון כל מה שהשפה מציעה. החל מהכרה של האותיות ועד ליכולת להתמודד עם טקסטים מורכבים בעברית, רק צריך לקחת בחשבון שמדובר על דרך ארוכה, ולעיתים אפילו מתסכלת. בסופו של דבר,אין ספק בעובדה שהיא בהחלט מתגמלת וצורת הלימוד יעילה ומעניינת.

לימוד עברית עם הטובים ביותר

כמו בכל תחום לימודי אחר, למורים שלכם ישנה השפעה עצומה עליכם, כשמדובר על לימודי שפות זרות, לימודים של עברית עם מורה איכותי אמורים להקל על הקליטה בארץ. לכן חשוב ביותר ללמוד עברית אך ורק עם מורים מאוד טובים בקורס עברית. כאלו שמגיעים עם רקע אקדמי מוכח ולא רק ידע של עברית ברמה של שפת אם. למורים איכותיים יש מלבד הרקע האקדמי וידיעת השפה גם כריזמה אישית, כזאת שמאפשרת להם לעמוד מול כיתה שלמה.

לימוד שפה בכיתה עם קבוצה של אנשים תוך תרגול של שמיעה של מבטאים שונים, כתיבה וקריאה של כתבי יד שונים יכול להקפיץ את קצב הלמידה בקלות. כשלומדים בקבוצה יש יותר חדוות למידה, מוטיבציה, ותחרותיות חיובית שתורמת לביצועים של כולם.

איפה הכי כדאי ללמוד עברית?

איפה תמצאו את המורים המצוינים האלו? סביר להניח שבבתי הספר האיכותיים ביותר. כשמדובר על לימודים של עברית בפרט ושפות בכלל, הלימודים הנחשבים ביותר קורים בבתי ספר יעודים ללימודי שפות, אלו המקומות היחידים שכל ייעודם הוראת שפות, ועל כן התוצאות הן בהתאם. מלבד המורים קיימות מערכות שלמות שתומכות מאחור, בעיקר מדובר מערכות פיתוח הדרכה שמוציאות ספרים וחוברות הדרכה, מפתחות כלים אינטראקטיבים, המורים בבתי הספר עוברים השתלמויות רבות, הכול כדי שהתלמידים יקבלו את המקסימום כשמדובר מבחינת החומר הלימודי ואיכותו.

בדרך כלל המורים בבתי הספר לשפות הם אנשים שחיים וחיו את התרבות והשפה אותה הם בחרו ללמד, ומלבד הלימודים עצמם הם מעבירים גם חוויה שלמה של סלנגים, שירים, בדיחות וסיפורים על עברית, ישראל והתרבות הישראלית.

ייעוץ חינם ללימודי עברית

על מנת להבין מה הכי מתאים לך, איזה מוסד ללימוד עברית הכי מתאים לך ולצרכים שלך, ואיזה בית ספר לשפות הכי קרוב למקום המגורים שלך, תוכל למלא טופס פה למטה, עם פרטים נכונים ומלאים שלך, ואנחנו ניצור איתך קשר בהקדם ונספר לך על כל המקומות הטובים ביותר ללימודי עברית.
השירות אצלנו ניתן ללא עלות וללא התחייבות, אז קדימה, תוכלו לקבל ייעוץ חינם בלי לצאת מהבית וכל מה שאתם צריכים לעשות הוא להקליד את הפרטים שלכם וללחוץ "שלח", אנחנו כבר נעשה את השאר למענכם!

האם אני יכול ללמוד עברית לבד?

קיימת חלופה נוספת ללימודי עברית, מלבד בתי ספר ללימודי שפות, והיא לימוד באמצעות מורה פרטי לעברית. מצד אחד ישנם הרבה מאוד אנשים שעשויים ללמד את השפה, בוודאי בישראל. מאידך קיימת השאלה עד כמה מהם באמת מקצוענים מספיק? כך שללימודים יהיה ערך אמיתי.
מעבר לכך כשמדובר על לימודים פרטיים לא תמיד ישנה תכנית לימודים מסודרת בדומה ללימודים בכיתות.

מצד שני יש יתרון ללימודים אישיים בכך שישנה גמישות יחסית גדולה מול הצרכים של התלמיד. אם צריך לעשות השוואה בין לימודים עם מורה פרטי לעומת לימודים בכיתה. אז התשובה תלויה באורך הנשימה הכלכלי של התלמיד, וזאת מכיוון שלימודים עם מורה פרטי יותר יקרים בצורה משמעותית מלימודים בכיתה.
תמיד תוכלו במסגרת של קורס או לימודי עברית לבקש שיעורים פרטיים מהמורה המנחה שלכם, וכך תוכלו להנות מיחס אישי וגם מלימוד קבוצתי.