email facebook

ללמוד ערבית

   
למה אתם רוצים ללמוד ערבית? לפני הכל תצטרכו להגדיר מטרות. האם אתם רוצים ללמוד בשביל לשלוט בערבית מדוברת או בשביל לקרוא ולכתוב ערבית ברמה גבוהה?

אתם שומעים ערבית כמעט כמו שאתם שומעים עברית, בואו ותנטרלו לרגע את המטען שקשור במלחמה ושלום ותתרכזו אך ורק בערבית בתור שפה ואיך שהיא מדוברת בין אנשים. זוהי אחת השפות היותר נעימות לאוזן, הצלילים שלה שופעים חום כיאה לשפה שמית שדובריה חיים במדינות חמות מאוד.
הרצון להתחבר לתרבות שמסביבכם יכולה להוות כסיבה מספיק טובה שבעטיה תגישו לאחד המוסדות האיכותיים ללימודי ערבית, מעבר לכך ישנן סיבות מצוינות אחרות כדוגמת עבודה מול קהל ערבי, או אם אתם מבין מתי המעט שעושים עסקים מול מדינות בהן דוברים ערבית.

איפה הכי כדאי ללמוד ערבית?

אחרי שהגעתם למסקנה שכדאי ללמוד ערבית, השאלה הבאה שצריכה להישאל היא היכן כדאי ורצוי שתלמדו ערבית. האם זה לבד מול תוכנות באינטרנט? האם באמצעות מורה פרטי? או אולי חוג פרטי? האמת היא אחת! ערבית לומדים בבתי ספר ללימודי שפות או במכונים ללימודי השפה הערבית, אילו המקומות בהם לימוד השפה הוא האיכותי ביותר.
מדובר על שפה מורכבת וייחודית ומעבר לכך, השאלה היא עם איזה ידע תגיעו ללימודי הערבית, האם למדתם בתיכון? יש לכם חברים ערבים שלימדו אתכם קצת ערבית? בכל מקרה היתרון הגדול של בתי ספר ללימוד ערבית טמון בעובדה שישנה שם משנה סדורה ומערכת לימוד מאוד מקצוענית שתדע לקלוט אתכם עם שתי מילים בערבית וכשתסיימו את שלל הקורסים הקיימים תוכלו לשלוט היטב בשפה הערבית.

האם ללמוד ערבית מדוברת או ערבית ספרותית?

אחת השאלות הראשונות בהקשר ללימודי השפה הערבית היא האם ללמוד ערבית מדוברת או ערבית ספרותית, כאשר בעצם מדובר בשני פנים של אותה שפה. הראשונה היא שפת הרחוב, זאת שתשמעו כשתכנסו לכל מסעדה ערבית בארץ, שפה חיה, דינמית, מלאה בסלנג עסיסי.
השנייה היא שפת הקוראן שהוא ממש ליבו של העולם הערבי. כשאתם צריכים לקבל את ההחלטה על איזו שפה אתם מתכוונים ללמוד, פשוט תחשבו היטב על הצרכים שלכם, למה בעצם אתם מתכוונים ללמוד ערבית? ואם יש לכם התלבטויות, תתייעצו עם אנשים רלוונטים כאלו שידעו לתת לכם את התשובות המתבקשות.
אם אתם רוצים ללמוד ערבית על מנת לקרוא כתבים עתיקים ולקרוא ולהבין ספרות ערבית ברמה אקדמית או ברמה גבוהה, מומלץ שתלמדו ערבית ספרותית. אם אתם רוצים ללמוד לדבר בערבית, לנהל שיחות, לשיר ולהבין את הנשמע ברמת חיי היום יום, רצוי שתלמדו ערבית מדוברת. חשוב להבין שאתם תמיד יכולים גם לשלב בין השתיים בקורס ערבית, כיון וההבדלים ביניהם לא כל כך גדולים וכך תוכלו ליהנות משני העולמות.

האם אפשר ללמוד ערבית לבד?

אחת החלופות שעומדות לפניכם היא לימוד עצמי של הערבית. אם מדובר בערבית ספרותית, כדאי לכם להוריד את העניין מהשולחן תיכף ומייד מהסיבה הפשוטה שזה פשוט לא ריאלי.
לגבי לימוד עצמי של ערבית מדוברת, כאן עולה בפניכם סוגיה אחרת שהיא הרמה אליה אתם רוצים להגיע. אם כל מה שנדרש לכם זהו טנא קטן מלא במילים נפוצות, ייתכן ולימוד עצמי יספק אתכם, אבל אתם מתכוונים להיות שותפים שווים לויכוח עסיסי בשפה הערבית, סביר להניח שלימודים לבד בעזרת מילונים או אפילו מין תוכנות/ לומדות מתוחכמות לא ממש יספק את הסחורה.
גם אם תצליחו לשנן אוצר מילים רחב דרך מילון או תוכנה ללימוד עצמי, סביר להניח שלא תזכרו את החומר שלמדתם. ללימוד פורה ויעיל צריך לשבת בכיתה עם מורה מקצועי שייתן לכם הכוונה לדרך הנכונה לדיבור והגייה של מילים, כתיבה וקריאה של ערבית.
בדרך כלל כשמנסים ללמוד לבד מגלים שזה היה בעיקר בזבוז זמן וכסף, כיון ולא לכולם יש את המשמעת העצמית והחוזק הנפשי ללמוד לבד וגם לא תמיד הלימוד הוא נכון ואפקטיבי. אנחנו ממליצים לכם למלא את הטופס המובא בתחתית העמוד ולקבל ייעוץ לימודים חינם ובלי שום התחייבות מצדכם. בייעוץ תוכלו לשמוע פרטים על המורים, בתי הספר והמוסדות הטובים ביותר ללמוד בהם ערבית בקרבת הבית שלכם.

מוסדות ללימודי ערבית

ברליץבבית הספר ברליץ ניתן ללמוד ערבית בקורס קצרצר המלמד האופן מקיף איך לדבר ערבית ואיך לשלוט בניב של השפה.
דיאלוגבדיאלוג ניתן ללמוד ערבית בקלות ובמהירות, תכנית הלימודים מקיפה וכוללת לימודים החל מרמת מתחילים ועד מקצועי, בהתאמה אישית לכל תלמיד.