email facebook

ערבית מדוברת

   
ערבית שפה מאוד נפוצה במזרח התיכון, ועל מנת להבין אותה בצורה נכונה ומלאה ולדבר אותה בצורה רהוטה יש ללמוד ערבית מדוברת. הערבית המדוברת היא מודרנית ושונה מערבית ספרותית (שפת הקוראן), ומכילה ניבים וביטויים מחיי היום יום.

ערבית היא אחת השפות הנפוצות ביותר ברחבי העולם בכלל, ובמזרח התיכון בפרט. נכון להיום דוברים אותה כ180,000,000 אנשים שפזורים בכל ארצות ערב אבל לא רק, ניתן למצוא מדינות באפריקה כדוגמת סודן וכמובן מצרים, מרוקו ואלג'יר בהן זוהי השפה הרשמית. גם במדינות מזרח רחוק כמו אינדונזיה ניתן לשמוע ערבית. מקור הערבית הוא חצי האי ערב וברבות השנים היא התפשטה בכול העולם גם על חשבון שפות עתיקות אחרות. בתור ישראלים אתם חשופים לערבית מכול הסיבות הידועות של שכנים ערבים, קולגות, חברים דרוזים מהמילואים ועוד.

מה זו ערבית מדוברת?

מן הסתם יצא לכם לשמוע את המושגים ערבית מדוברת לעומת ערבית ספרותית. בבתי ספר תיכוניים ובחטיבות הביניים בארץ מלמדים ערבית שהיא ספרותית. ישנה סיבה אחת עיקרית שמבחינה בין הערבית המדוברת לערבית הספרותית.
כשמדובר על הספרותית היא נשענת בעיקר על הקוראן, זוהי שפה של טקסטים עשירים ושירה, לעומתה הערבית המדוברת נשענת על שפת רחוב וניבים מקומיים, הערבית של תושב קהיר שונה מהותית מזאת של פלאח באחד הכפרים בצפון סוריה. מכיוון שכך השלב הראשון כאשר מחליטים ללמוד ערבית הוא לדעת לבחור באיזו סוג של שפה רק על הסמך הצרכים האמיתיים שלכם.

למה אתם זקוקים לערבית מדוברת?

אתם שואלים את עצמכם לאיזו ערבית אתם זקוקים? מדובר על שני עולמות שונים לגמרי, אם מדובר על לימודי איסלאם במוסדות להשכלה גבוהה אתם תזדקקו לערבית ספרותית, מאידך אם מדובר על ערבית שימושית כזאת שתוכלו לפטפט באמצעותה עם השכנים שלכם בכפר שליד בגליל סביר להניח שתרצו ללמוד ערבית מדוברת כזאת שתהפוך אתכם לשכנים הרבה יותר טובים.
במידה ואתם עובדים עם קולגות ערבים מסיבות שונות גם אז רצוי שתדעו היטב ערבית מדוברת. הסיבה האחרונה שבגללה תרצו ללמוד ערבית מדוברת היא הרצון הבסיסי שלכם להכיר יותר טוב את התרבות של השכנים שעוטפים אתכם משלושה הגבולות של מדינת ישראל, אין ספק שעם ערבית מדוברת תוכלו להכיר יותר טוב תוכניות טלוויזיה שמשודרות בלא מעט ערוצי כבלים ולווין.
חשוב להבין שלכל צורך יש מענה. אם אתם זקוקים ללימודי ערבית למטרות עסקיות תוכלו לקחת קורס ערבית עסקית, אם אתם מתקשים בלימוד לבגרות בערבית תוכלו לקחת שיעורים בערבית לבגרות, ואם אתם רוצים לחקור ולדוש בדת האיסלאם תוכלו ללמוד ערבית ספרותית על מנת לקרוא את הקוראן המקורי ולא תרגומים. לייעוץ חינם בנוגע לכל הקורסים, השיעורים והמורים הטובים ביותר ללימוד ערבית בישראל מלאו את הטופס המובא בתחתית העמוד ותוכלו לקבל את כל המידע החוץ לכם ללא עלות ובלי התחייבות!

קורס ערבית מדוברת

ערבית מדוברת אתם חייבים ללמוד בבתי ספר ללימוד שפות, אילו בעצם המקומות היחידים שמתמחים בשפות. בדומה לתחומים אחרים, יש להתמחות ערך מוסף אמיתי בראיה שלכם בתור תלמידים, אתם יודעים שהמורים שלכם הם הכי טובים שניתן למצוא.
אנשים שזה המקצוע שלהם, מלבד זאת מאחרי מורים איכותיים לשפה הערבית עומדת מערכת שלמה שמגבה אותם עם תכנים ייעודים שמפותחים ונכתבים ע"י מיטב המומחים לפיתוח הדרכה. כשמדובר על ערבית מדוברת אתם תעסקו לא מעט בתרגול השיחות בערבית. בשונה משפות אחרות, ישנן אינספור עילות והזדמנויות לתרגול הערבית שלכם מה שהופך את השפה למאוד דינמית עבורכם אם רק תרצו בכך.
כשלומדים שפה חדשה, כלי חשוב בתרגול הוא הדיבור וההקשבה. כשלומדים בכיתה עם מורה מקצועי שיכול להעריך את ההתקדמות שלכם, עם תלמידים נוספים שיכולים לעזור לכם לתרגל ולהתקדם, ההצלחה מובטחת. תמיד תוכלו לבקש להיכנס לשיעור ניסיון בכל בית ספר ללימוד שפות ולבדוק האם השיטה המסוימת שהם עובדים דרכה מתאימה לכם.