email facebook

לדבר ערבית

   
לדבר ערבית עם השכנים בכפר הערבי השכן זה דבר מקובל אם אתם גרים בסמיכות לערבים בגליל או אפילו ביפו, וודאי יצא לכם ליצור יחסי שכנים באיכות כאלו או אחרות, שיחות קצרות עם הירקן או בעל המכולת.

אם אתם עובדים עם ערבים או דרוזים בטח הרגשתם לא מעט תסכול מעצם העובדה שהם שולטים בעברית ואתם מאידך חוץ מכמה מילים מאוד נפוצות ואולי כמה ספרות, לא באמת יודעים להשלים משפט בערבית. אז איך אתם יכולים להתמודד עם התסכול הזה,ומתי תפסיקו לשאול מה אמרת הרגע בערבית? זה הרבה יותר פשוט ממה שזה נשמע, אתם צריכים ללכת וללמוד לדבר ערבית. מובטח לכם דבר אחד בברור איכות מערכת היחסים שלכם עם השכנים או הקולגות, תשתפר לאין ערוך.

לדבר ערבית לא אומר בהכרח לדעת גם לכתוב בערבית

כשמדובר על הרצון שלכם ללמוד לדבר ערבית, זה לא אומר בהכרח שתצטרכו גם ללמוד לקרוא בערבית או לכתוב בערבית. הסיבה לכך שבשונה מרוב השפות בהן לימוד של שפה הוא תהליך הוליסטי שלם שכולל קריאה, כתיבה וניהול שיחה, הערבית מורכבת משני תת נושאים, ערבית מדוברת וערבית ספרותית. אתם יכולים לקבל החלטה שבה תלמדו רק לנהל שיחה בערבית מדוברת מבלי להיכנס בכלל לכל העניין של קריאה וכתיבה או לפחות כמעט מבלי להיכנס לתחום הזה.

ללמוד לדבר ערבית הוא דבר יחסית פשוט וקל למי שדובר עברית. נסו לדמיין גרמני או אמריקאי מנסה להתחיל ללמוד ערבית או ערבית ונתקע עם הביטוי של האותיות הגרוניות כמו הח' למשל. בין העברית והערבית יש הבדלים דקים ולכן לדוברי עברית קל יחסית ללמוד ערבית וההפך.

איך ניתן ללמוד לדבר ערבית?

יש כמה דרכים ללמוד לדבר ערבית, הראשונה והכי טובה היא ללמוד ערבית במסגרת של בתי ספר לשפות בקורס ערבית. יש בארץ מבחר רב של מוסדות איכותיים בהם יש מגוון גדול של קורסים בערבית ברמות שונות וכמובן ערבית מדוברת וגם ספרותית.
אם חשובה לכם איכות הלימודים ואתם רוצים ללמוד ערבית עד לשליטה מלאה בשפה, אין ספק שזהו המקום בשבילכם.

חלופות אחרות שקיימות הן ללמוד ערבית במסגרת של חוגים פרטיים שמתקיימים במרכזים קהילתיים או לחילופין ללמוד עם מורה פרטי. כשמדובר על דרך זו, יש לה יתרון אחד גדול והוא היכולת ללמוד את השפה בדיוק בקצב שלכם. מאידך תאבדו את כל העניין של החברותא שנוצרת כאשר לומדים במסגרת של קבוצה.

ללמוד לדבר ערבית לבד

החלופה האחרונה ללמוד לדבר ערבית היא לבד, לקחת מילון של ערבית מדוברת, או למצוא אתר מתאים ולהתחיל ללמוד את השפה, מצד אחד העלויות יהיו נמוכות או אפילו אפס, מצד שני תכירו הרבה מילים חדשות.
זה פתרון אפשרי ולגיטימי, רק שטמונות הרבה מאוד מגבלות, אין לכם מסגרת, ביקורת,מישהו להתייעץ איתו, בכלל ללמוד לבד צריך סוג של מחויבות שקשה לשמור עליה לאורך זמן. לכן, אם מדובר על לימודים בסיסים שיקנו לכם כמה משפטים ואולי קצת יותר,לימודים לבד ייתכן ויעשו עבורכם את העבודה. במידה ואתם רוצים ללמוד בצורה קצת יותר רצינית, חשוב שתמצאו מסגרת כלשהיא בעולם האמיתי שבה תלמדו לדבר ערבית.

כשלומדים שפה חדשה חשוב לתרגל ולדעת לבטא את המילים בצורה נכונה, ולשמוע מבטאים שונים וסגנונות דיבור שונים על מנת להבין מה נאמר. כשלומדים לבד אין את הכלים האלה, אין חברותא שמחדירה בנו מוטיבציה וחדוות לימוד, והחומר נראה יבש ומשעמם. כשלומדים בכיתה עם מורה מקצועי שמנחה אתכם לדרך הנכונה בה יש להגות את המילים, להרכיב משפטים ולשוחח בצורה שוטפת בערבית הלימוד פורה ומעניין, והתוצאות מגיעות מהר מאוד.
בדרך כלל כשמנסים ללמוד שפה חדשה לבד בבית מגלים שבזבזנו זמן וכסף על ספרים מיותרים. לימוד כיתתי בקבוצה יכול להעשיר את העולם שלכם הרבה יותר מספר, והידע והניסיון של המורים המלמדים בבתי ספר לשפות רחב ומעניק רבדים נוספים לכל שיעור או קורס.

איפה אפשר ללמוד לדבר ערבית?

על מנת לקבל רשימה של בתי הספר והמורים הטובים ביותר לערבית בקרבת מקום מגוריכם ובטווח המחירים שלכם כל מה שאתם צריכים לעשות הוא למלא פרטים בטופס המובא בתחתית העמוד וללחוץ "שלח". אנחנו נבדוק מה מתאים לכם ונרים אליכם טלפון. בשיחה תוכלו לשאול את הנציג את כל השאלות עליהן אתם רוצים לקבל תשובות, בלי לצאת מהבית. אנחנו ב"אנגלי" נבדוק מה הכי טוב בשבילכם, מה הכי מתאים לכם בחינם וללא כל התחייבות מצדכם! אז קדימה, מלאו את הפרטים שלכם ואנחנו נחזור אליכם בהקדם.