email facebook

לימודי ערבית מדוברת

   
הערבית מחולקת בעצם לשתי שפות: מדוברת וספרותית, ואם אתם רוצים לדבר ערבית באופן שוטף ויום יומי תצטרכו ללמוד ערבית מדוברת.

רוב השפות בעולם מורכבות מכמה רבדים, ישנה השפה של הרחוב וישנה מהעבר השני השפה הגבוהה שבה משתמשים בשירה ובספרות באמצע ניתן למצוא את השפה המדויקת שבה משתמשים לצורך עסקים. יחד עם זאת כשנגשים ללמוד שפה זרה בדרך כלל אין הבחנה בין שפה גבוהה לשפה של רחוב, רק הזמן והאימון הופך אתכם לכאלו שיש להם יכולת לשלוט בכל המנעד הרחב הזה של שפה.

הערבית היא שונה. מלכתחילה היא שולחת אתכם להחליט, שפה של למעלה קרי ערבית ספרותית, או שפה שלמטה קרי ערבית מדוברת. כשמדובר על ערבית ספרותית, הליבה שלה הם כתבי הקוראן וכמובן השירה והסיפורת הערבית. מאידך כשמדובר על ערבית מדוברת זוהי שפה עסיסית של הרחובות מהשוק בקזבלנקה ועד לסמטאות הקסבה של דמשק. מדובר על שפה שלה ניבים רבים המושפעים מהמקום שבו דוברים אותה.

מה תוכלו לעשות עם ערבית מדוברת?

מתוך הפסקה שלמעלה סביר להניח שאתם מבינים לאן עשויה לקחת אתכם הערבית המדוברת. פשוט לרחוב, לשוק של ירושלים העתיקה, לחומוס של עלי קרוואן ביפו, לקבב של דחאל ספודי בנצרת ולעוד כמה מקומות בהם תוכלו לנהל שיחות מפוארות על כוס של טורקי קטן מאוד איכותי. אם מתאים לכם ליהנות מהעושר של הערבית המדוברת רצוי מאוד שתיגשו לאחד המקומות בהם תוכלו לרכוש את השפה המצתלצלת הזאת.

איפה הכי נכון לכם ללמוד ערבית מדוברת?

ערבית לומדים אצל המקצוענים, האמת היא שכל שפה לומדים רק אצל מורים איכותיים ומקצועיים. והיכן נמצאים המורים המקצוענים של השפה הערבית? בבתי ספר לשפות!
רק שם תוכלו למצוא מגוון של מורים שמצד אחד שולטים בערבית ברמה של שפת אם ויחד עם זאת הם גם חדורי שליחות ומכירים לעומק את כל השיטות שבעזרתם הופכים אנשים שיודעים אולי להגיד את המילה אהלן, לכאלו שיודעים לפטפט בלי כל בושה בערבית מדוברת ועסיסית.

מעבר למורים המצוינים ובעלי הניסיון שיכולים להקנות לכם ידע רחב בקורס ערבית ובשפה הערבית תוכלו למצוא בבתי ספר ללימוד שפות גם מערכת תומכת שלמה שכוללת בעיקר מומחים לפיתוח הדרכה שנותנים תמיכה מלאה למורים באמצעות תוכניות הלימודים אותם הם מפתחים עבורם וכמובן שפע של אמצעי הדרכה מתקדמים כמו סימולציות מיוחדות, תוכנות לימוד מיוחדות, וחוברות ספרים ודפי עבודה היחודיים לכל בית ספר ומוסד ופותחו בשיטות לימוד אינדיבידואליות.

האם אני יכול ללמוד ערבית מדוברת לבד?

אתם וודאי תוהים אם ערבית מדוברת בסיסית ניתן ללמוד לבד? פותחים מילון, נכנסים לאתר אינטרנט מתאים,בטוח שיש שפע של עזרים שיסייעו לכם ללמוד בעצמכם במחיר נמוך. האמת היא שאתם כנראה לא רחוקים מהאמת, ניתן ללמוד לבד באותה מידה שהרבה דברים אחרים ניתן ללמוד לבד, השאלה היא האיכות. אם כל מה שאתם רוצים זה לדעת להחליף כמה משפטים עם בעל החומוסיה אתם תסדרו. מאידך אם אתם רוצים להעמיק, להתקדם, אולי אפילו להגיע לקורס מתקדמים, רצוי שתיגשו לבית ספר ללימוד שפות.
בדרך כלל כשניגשים ללמוד שפה חדשה, חייבים לשמוע אדם זר שיודע ודובר את השפה בצורה נכונה מדבר ומנחה אתכם לדרך הנכונה דרכה צריך להגות את המילים. במידה ותלמדו לבד סביר להניח שתשגאו הרבה, תיאלצו לחזור ולתרגל חומר יבש ומשעמם ותשכחו הכל ממילא, כך שבזבזתם זמן וכסף מיותרים על תוכנות או חוברות לימוד וזמן יקר שבו יכלתם לשבת בכיתה עם תלמידים נוספים שיסייעו לכם להתקדם ברמה.

האם ללמוד בקורס, סדנה או שיעורים?

ערבית מדוברת צריך ללמוד עם עוד אנשים בכיתה, רצוי שיהיה בה גם מורה מקצועי שדובר ערבית צחה ורהוטה שייתן לכם הנחיות ברורות איך לדבר ערבית נכון. מלבד זאת, קיימות צורות רבות ללימודי ערבית מדוברת ואתם צריכים לבחור את מה שהכי מתאים לכם. איך תעשו זאת? פשוט מאוד, אנחנו נעשה את זה בשבילכם.

מלאו את הטופס פה למטה בפרטים נכונים ומלאים שלכם, ואנחנו נבדוק איזה בתי ספר ומורים לערבית מדוברת נמצאים בקרבת מקום מגוריכם, ובאיזה רמות הם מלמדים. נבדוק גם לאיזה טווח גילאים מיועד השיעור או הקורס, נשווה מחירים מולכם ונייעץ לכם בצורה הטובה ביותר מה הכי מתאים לכם. חשוב להדגיש שהייעוץ ב"אנגלי" ניתן ללא עלות וללא התחייבות אז קדימה, עשו את הצעד הראשון בדרך להצלחה, אנחנו נעזור לכם לעשות את השאר.