email facebook

ללמוד פורטוגזית

   
מעוניינים ללמוד פורטוגזית? החלטתם שזה מה שמעניין אתכם או שזה מה שהמעסיק שלכם דורש, או שאתם עומדים לפי טיול גדול ורוצים להבין את השפה ברמת שיחה? לא משנה מהי הסיבה, הפורטוגזית שפה יפה ומתנגנת באופן קסום על הלשון, וכל אחד יכול ללמוד אותה.

מה אתם מדמיינים כשאתם חושבים על פורטוגזית? קרני שמש חמימות בחוף ברזילאי? ריקודים עד אור הבוקר בקרנבל? כל התשובות נכונות. אבל יש הרבה יותר מזה. היסטוריה מרתקת בפורטוגל, טעימה מהיבשת השחורה באנגולה ומוזמביק, וזה עוד לא הכל. בואו ללמוד את השפה שתחבר אתכם למגוון תרבויות חדשות- פורטוגזית.

מאיפה התפתחה הפורטוגזית?

הפורטוגזית היא השפה השביעית המדוברת ביותר בעולם, והיא מדוברת יותר מגרמנית, איטלקית ואפילו צרפתית. זוהי השפה הרשמית בפורטוגל, ברזיל, אנגולה, מוזמביק ובמדינות נוספות, ומדוברת כשפה בלתי רשמית במקומות נוספים.
אם אתם מתכננים טיול לאחת המדינות הללו, מומלץ שתצטיידו בשפה הפורטוגזית. תקשורת עם המקומיים תהפוך את הטיול שלכם להרבה יותר נוח ומעניין.

הפורטוגזית דומה לאנגלית, ספרדית ואיטלקית, ולכן היא קלה ללימוד לבעלי רקע בשפות אלה. בנוסף, בעקבות מהפכות וכיבושים שונים, נספגו אל השפה מילים משפות אחרות כמו צרפתית, גרמנית ואפילו סינית, והפכו אותה לשפה מגוונת ומעניינת.
בנוסף, משתמשת השפה הפורטוגזית בצלילים מאונפפים, מה שמבדיל אותה בהגייה שלה מכל שפה אחרת, ומי שלומד אותה זוכה להכיר שפה מיוחדת במינה, שמתנגנת באיטיות מלטפת.

ללמוד פורטוגזית בשיטות שונות

כמעט כולם יודעים שאפשר ללמוד פורטוגזית בארץ. אך לא כולם יודעים שאפשר ללמוד אותה גם ממש מהבית, דרך האינטרנט, או להפך בחו"ל, בשילוב עם טיול הרחק מהבית.

ללמוד פורטוגזית בארץ

ישנן שתי דרכים מומלצות ללמוד פורטוגזית בארץ. הראשונה היא לימודים בקורס שניתן למצוא בבתי הספר לשפות דיאלוג וברליץ, במכון לידידות אמריקה ועוד. הקורסים מחולקים לרוב לרמות לימוד, מרמת מתחילים ומעלה.
הדרך השנייה היא לימודים עם מורה, באופן פרטי או דרך מוסדות הלימוד. לימודים כאלה יזכו אתכם ביחס אישי, שעות לימוד גמישות יותר, ותוכנית לימוד שמותאמת אליכם לחלוטין, מבחינת קצב הלימוד ולעיתים גם מבחינת החומר הנלמד.
ניתן לשלב בשתי השיטות בקורס פורטוגזית. כך אתם נהנים מהיתרונות של למידה כיתתית וקבוצתית ובנוסף מקבלים יחס אישי מהמרצה שזמין אליכם ולבקשות שלכם בכל שעות היממה (כן כן, גם מחוץ לכותלות בית הספר), ויכול להעניק לכם יחס אישי ושיעורים פרטיים במסגרת הקורס.

ללמוד פורטוגזית באינטרנט

מי שמעדיף ללמוד פורטוגזית באופן עצמאי, ישמח לדעת שישנם אתרים שמוקדשים במיוחד ללימודי שפות, וביניהן כמובן גם השפה הפורטוגזית. תוכלו למצוא בהם שיעורים מצולמים ומוקלטים, מצגות, וכן מילונים ושיחונים שתוכלו להיעזר בהם. לשמחתכם, רוב האתרים הם חינמיים ומאפשרים לכם ללמוד בכל שעה שתרצו.

ללמוד פורטוגזית בחו"ל

הלימודים בחו"ל, שמתקיימים במסגרת קורסים בפורטוגל או בברזיל, מאפשרים לתלמידים להכיר את התרבות והנופים שמאחורי השפה, ולחיות בסביבה שבה דוברים אותה מסביבם כל הזמן, דבר שתורם להטמעת השפה.
בנוסף ללימודי השפה, זוכים התלמידים להכיר תלמידים אחרים ממדינות רבות ברחבי העולם, ולהשתתף בפעילויות העשרה חווייתיות שקשורות לתרבות המקומית, לדוגמא חוג קפוארה או לימודי סמבה בברזיל.

מה בדיוק אני הולך ללמוד?

השפה הפורטוגזית מתחלקת לכמה ניבים, בהתאם למקומות שבהם היא מדוברת, אך שני הניבים העיקריים שלה הם הניב הפורטוגלי והניב הברזילאי. ההבדלים בין הניבים אינם משמעותיים, ולכן לימודי השפה יאפשרו לכם לתקשר בכל הניבים.

במהלך לימודי הפורטוגזית תרכשו ידע בכל מיומנויות השפה: תלמדו את עקרונות הדקדוק הפורטוגזיים, תרכשו אוצר מילים רחב שיאפשר לכם לנהל שיחה ותלמדו כיצד להגות נכון את המילים הנלמדות, תפתחו יכולת לקרוא ולכתוב, וכמובן תתרגלו את כל המיומנויות באופן מעשי, כדי להגיע לרמת שליטה גבוהה בשפה הפורטוגזית.

לקבלת מידע נוסף על הדרך החכמה והיעילה ביותר ללמוד פורטוגזית צרו איתנו קשר על ידי מילוי טופס וקבלו ייעוץ לימודים טלפוני חינם בקלות וללא התחייבות!