email facebook

לימודי פורטוגזית

   
רוצים לרקוד עד אור הבוקר בקרנבל בריו? להתחמם בשמש בחופים הברזילאים? אולי אתם מעדיפים בכלל טיול בפורטוגל? או שאולי בא לכם פשוט להישאר בבית ולצפות בטלנובלה בפורטוגזית, בלי תרגום? לפני כל אלה בואו ללמוד את השפה הפורטוגזית המרתקת.

למה דווקא פורטוגזית?

השפה הפורטוגזית מדוברת היום על ידי יותר מ-200 מליון איש, מה שממקם אותה בתור השפה השביעית המדוברת ביותר בעולם. ניתן לשמוע אותה בברזיל, פורטוגל, אנגולה ומוזמביק ובמדינות נוספות, בהן היא השפה הרשמית, ובתור שפה בלתי רשמית בעוד מקומות ברחבי העולם.

מקור השפה הוא בלטינית הוולגרית, אך היא עשויה להישמע לכם כמו ערבוב של כמה שפות כמו ספרדית, צרפתית, איטלקית ואפילו ערבית, גרמנית וסינית, והיא אכן כזו: מילים רבות משפות אחרות השתרשו בה בעקבות מהפכים וכיבושים שונים, ואחרות הגיעו משפות שדוברו על ידי ילידי אמריקה הלטינית.
כלומר, השפה הפורטוגזית מעניינת מאוד, אך מעבר לכך, היא גם שימושית מאוד: לימוד השפה לפני נסיעה לאחת מהמדינות שהזכרנו תשדרג את הטיול שלכם, ובנוסף, זוהי שפה מבוקשת מאוד בתחומי המסחר והבנקאות, מאחר וברזיל היא הכלכלה השמינית בגודלה בעולם.

מה לומדים בלימודי פורטוגזית?

השפה הפורטוגזית מתחלקת לשני ניבים עיקריים: הניב הפורטוגלי והניב הברזילאי. שני הניבים נבדלים מעט בהגייה, ובאוצר המילים, אך ההבדלים העיקריים הם בסלנג ובביטויים שייחודיים לכל ניב. לכן, ההבדלים אינם משמעותיים ויסודות הפורטוגזית הנלמדים בלימודי השפה יאפשרו לכם לתקשר בכל הניבים.
מטרת לימודי הפורטוגזית היא להקנות לכם את היכולת לשוחח בשפה באופן שוטף ובטוח, ואת מיומנויות הקריאה והכתיבה. כדי לאפשר זאת, תרכשו בלימודים אוצר מילים נרחב, תלמדו את כללי הדקדוק של השפה, וכמובן תתרגלו שוב ושוב, כדי להגיע לרמת שליטה גבוהה בשפה.

איך אפשר ללמוד פורטוגזית?

ישנן דרכים רבות ללמוד פורטוגזית. חשוב שתבחרו את הדרך שמתאימה לכם ביותר. הנה כמה מהדרכים:

קורס פורטוגזית

אחת מהשיטות הנפוצות והיעילות ביותר ללמוד פורטוגזית היא בעזרת קורס שמציעים מוסדות לימוד שונים. הקורסים מתקיימים בקבוצות קטנות, ומחולקים לרוב לרמות לימוד.
בין המוסדות שמלמדים פורטוגזית תוכלו למצוא את בתי הספר לשפות דיאלוג וברליץ, את המכון לידידות אמריקה ועוד. אפשרות נוספת היא ללמוד פורטוגזית בברזיל או בפורטוגל, ולשלב את חווית הלימוד של השפה עם טיול והיכרות עם התרבויות המקומיות.

מורה לפורטוגזית

לאלה מאיתנו שמעוניינים בלימודים שמותאמים אליהם אישית, מומלץ לפנות ללימודי פורטוגזית עם מורה. לימודים עם מורה יאפשרו לכם להתקדם בלימודים בקצב שלכם, וליהנות מתוכנית לימודים שמותאמת לכם באופן אישי,וכמובן לקבוע את השיעורים בהתאם לשעות שנוחות לכם.
בנוסף, תלמידים שמעוניינים להתרכז באחד הניבים של השפה הפורטוגזית, יוכלו לבחור מורה שמתמצא בניב זה, ולתת עליו את הדגש בלימודים.

לימודי פורטוגזית באינטרנט

אולי לא ידעתם, אך אתם יכולים ללמוד פורטוגזית ממש מהכיסא שאתם יושבים עליו עכשיו. אתרי אינטרנט שונים מציעים כיום לימודי פורטוגזית ברשת, בעזרת שיעורים מצולמים או מוקלטים, מצגות, מילונים ועוד.
היתרון בלימודי פורטוגזית דרך האינטרנט הוא שתוכלו ללמוד בזמנכם הפנוי, בכל שעה שתרצו, ובדרך כלל בחינם.

החסרונות שונים ומגוונים: לא לכולם יש משמעת עצמית ללמוד לבד, אין ודאות שהחומר אותו אתם משננים הוא נכון, אף אחד לא שומע אתכם הוגים את המילים ואינכם יכולים לדעת אם אתם שוגים ולקבל ביקורת בונה, ועוד.
לאן אנחנו ממליצים ללמוד עם מורה או בקורס פורטוגזית מקצועי שיוכל לתת לכם את כל חומרי הלימוד באופן מסודר, יחד עם אוירת לימודים תומכת.

ללמוד פורטוגזית בכיף

לקבלת המלצות על הטובים ביותר ללימוד פורטוגזית, בין אם מדובר במורים או במוסדות ללימוד שפות, תוכלו למלא את הטופס המובא מטה ואנחנו נתקשר אליכם עם כל הפרטים.
השירות אצלנו ב"אנגלי" ניתן חינם וללא שום התחייבות מצדכם כך שאנחנו בעצם עושים את כל העבודה הקשה בשבילכם! קדימה התחילו בייעוץ הלימודים והשאירו פרטים, ונחזור אליכם בהקדם על מנת שנוכל להבין יחד מה הכי מתאים לכם.