email facebook

ללמוד צרפתית

   
ללמוד צרפתית משמעותו להבין מילים מתוך שאנסונים של ז'אק ברל, לצאת למסע שופינג בפריז עם חבר/ה בלי מגבלת שפה, להזמין בבית קפה צרפתי את המנה שרציתם ולא את המנה עליה המליץ המלצר והנהנתם בראשכם בחוסר הבנה, לנסוע במטרו ולקבל הכוונה מהמקומיים, ועוד. ידוע שהצרפתים לא חובבי אנגלית או שפות זרות אחרות, ובשביל לתקשר איתם אנחנו צריכים ללמוד צרפתית.

אין הרבה שפות שמצד אחד נשמעות נפלא ובנוסף על כך עומד מאחוריהן עושר תרבותי אדיר, כזה שקל מאוד להתחבר אליו, כזה שכל הזמן היה סביבכם אבל אף פעם לא ממש הבנתם אותו.

אם תלמדו את השפה המתנגנת הזאת, פתאום כל סרטי הפילם נואר משנות השישים יראו אחרת בעינכם, תוכלו לדעת לקרוא בין השורות, עם הבנת הצרפתית תוכלו לגלות מוסיקאים וזמרים חדשים שלא עוברים את מסננת הרדיו הישראלי. ללמוד צרפתית משמעותו לגלות ספרים וסופרים בשפת המקור וגם מגוון עצום של אתרי תוכן אינטרנט שמתפוצצים בכתבות סופר מעניינות. עכשיו אתם צריכים רק לבחור את מסגרת הלימודים שהכי מתאימה לכם.

ללמוד צרפתית במסגרת של בתי ספר ללימודי שפות

כשמדובר על לימודי שפות, אתם צריכים למצוא את המקצוענים, את אלו שעשו זאת הרבה לפניכם, אתם חייבים מסגרת שבה תוכלו להתפתח מהשלב הכי ראשוני ועד למצב שתשלטו היטב בשפה, או שלפחות תקבלו פתרון עבור הצרכים אותם הגדרתם מראש כדוגמת צרפתית לאנשי עסקים או יכולת לנהל שיחה בצרפתית.

המסגרות הכי טובות ומוכחות לצורך העניין אלו בתי הספר ללימוד שפות בהם יש שפע של קורסים, וביניהם גם קורס צרפתית. בארץ קיימים סניפים של בתי ספר כלל עולמיים. היתרון העצום שלהם על פני מסגרות אחרות היא היכולת המעמיקה, הניסיון הנצבר, המערכת הפדגוגית התומכת ובעיקר המגוון העשיר של הקורסים.

ללמוד צרפתית במסגרת של חוגים במרכזים קהילתיים

האופציה השנייה ללימודי צרפתית, הם חוגים במסגרת של מתנסים ומרכזים קהילתיים, היתרון הגדול שלהם על פני בתי ספר ללימודי שפות טמון בנגישות שלהם, הם יותר זולים, ניתן להשתתף בשעורים בערבים פנויים, בכלל התחושה היא של משהו הרבה יותר רגוע ופחות מחייב. עם זאת, קשה למצוא מסגרת כזאת שמתאימה ומלמדת בדיוק את מה שאתם מחפשים, וגם המורה לא תמיד מתאים לכל הרמות והגילאים.

אם הסיבה העיקרית שבגללה אתם רוצים ללמוד צרפתית היא הרבה פאן ופחות פרקטיקה, מין הסתם אלו המסגרות שמתאימות לכם, עלעול קצר בעיתון המקומי או שיחות עם שני שכנים יגלו לכם היכן תוכלו למצוא חוגים לצרפתית ממש קרוב אליכם הביתה. סביר להניח שתוכלו למצוא כאלו אפילו ממש במרחק הליכה, על הדרך תגררו איתכם עוד חבר או חברה.

ללמוד צרפתית עם מורה פרטי

האופציה האחרונה של לימודי הצרפתית היא עם מורה פרטי, כשמדובר בגמישות רבה אין כמו לימודים עם מורה פרטי.

כשמדובר רק על חיזוק השפה, מורה פרטי שמתקדם בדיוק בקצב שלכם הוא הפתרון הכי נכון. מורים פרטיים תוכלו למצוא ממש קרוב אליכם בדומה לחוגים במרכזים קהילתיים. ייתכן שאלו גם יהיו המורים מהחוגים. גם כאן אתם צריכים להגדיר לעצמכם מה אתם מחפשים, ישנם מורים ברמות שונות, הטובים שבינם ממש לא זולים ואפילו יכולים להוות את האופציה הכי יקרה מבין שלושת החלופות שהוצגו במאמר זה. מאידך לעיתים לימודים עם מורה פרטי איכותי הם החלופה הכי ריאלית מבחינתכם.

במידה ובחרתם ללמוד עם מורה פרטי, ישנם מספר קריטריונים שחשוב מאוד לבדוק כמו זמינות המורה, ההכשרה של המורה, המחיר ורמת הלימוד.

הדרך הטובה ביותר לעשות כל פרויקט היא מההתחלה עד הסוף בצורה מסודרת. אם אתם רוצים ללמוד צרפתית בצורה הכי נכונה שיש אל תהססו ותתחילו להשוות בין בתי הספר המוצלחים ביותר מה הכי מתאים לכם? לייעוץ חינם והשוואה בין בתי ספר לשפות בארץ מלאו טופס וקבלו שיחת טלפון מנציג/ה שיוכלו לענות שלכם על כל השאלות בנושא.