email facebook

קורס צרפתית

   
קורס צרפתית יכול לתרום ולסייע המון לכל מי שצריך לדעת צרפתית ברמת היום יום. בין אם בחרתם לעבוד כדיילים באל על, אתם רוצים לשפר את הצרפתית שקיבלתם מבית ההורים או בשביל ההנאה שבידיעת עוד שפה והוספה שלה לרזומה שלכם.

רוצים ללמוד צרפתית? אם התשובה היא "ווי" – המשיכו לקרוא

בשונה מאנגלית, צרפתית היא שפה שהצורך בה הוא הרבה יותר ממוקד. בנוסף על כך רובם של הישראלים בוגרי הינם בתי ספר תיכוניים ומוסדות להשכלה גבוהה שאינם דוברים צרפתית סתם כך. ברובם של בתי הספר התיכוניים, היא נחשבת לשפה שנייה והיא לא שפת חובה לצורך לימוד. במוסדות להשכלה גבוהה ברוב המקרים ניתן להסתדר בלי צרפתית.

ובכל זאת ישנם בשוק לא מעט פתרונות ללימוד צרפתית, מסתבר שישנם הרבה כאלו שעדיין רוצים או צריכים ללמוד את השפה. יש המון סיבות להירשם לקורס צרפתית: אולי יש לכם לקוחות בצרפת, קולגות איתם אתם עובדים על פיתוח, מנהל צרפתי, אהובה צרפתייה, אתם פריקים של שנסונים או סרטים עם קתרין דנב או שאתם פשוט מאוהבים בצליל הרך והמתנגן של השפה. בקלות ניתן לרשום כאן עוד כמה סיבות מצוינות שבגללן אתם חייבים ללמוד צרפתית או להירשם למסגרת לימודים של קורס צרפתית.

היכן ניתן ללמוד קורסים בצרפתית?

בישראל ניתן למצוא הרבה מאוד צרפתית. חלק גדול מיוצאי מרוקו ותוניס גדלו על צרפתית, בשנים האחרונות עם התגברות האנטישמיות בצרפת הגיעו לכאן הרבה עולים חדשים, ובשורה התחתונה יש כאן חומר אנושי מצוין שעשוי ללמד את השפה הכול כך נפלאה הזאת. נקודה נוספת היא העובדה שהם פזורים לאורכה ולרוחבה של ישראל. אתם עשויים למצוא מגוון גדול של קורסים לצרפתית, החל מחוגים לצרפתית במסגרת של מרכזים קהילתיים מקומיים וחוגים פרטיים שאנשים מארגנים עם עוד כמה חברים.

בנוסף ישנם מספר בתי ספר ללימוד שפות שהם סניפים מקומיים של רשתות בינלאומיות. גם השגרירות הצרפתית מפעילה מסגרות לימודיות בהן ניתן ללמוד צרפתית ברמות שונות כך שניתן ממש ללמוד קורס צרפתית בשגרירות צרפת.

בתי ספר בינלאומיים ללימוד צרפתית

בארץ פועלים מספר סניפים של בתי ספר בינלאומיים (כלל עולמיים) לשפות, היתרון של בתי הספר הללו היא במקצוענות שלהם. לכל אחד מהם מרכזי פיתוח בהם מפתחים שיטות ומתודולוגיות ללימוד השפה, נצבר בהם ידע רב שמועבר לתלמידים בכל רחבי העולם וחומרי העזר אותם הם נותנים כחלק מהקורסים הם הכי מקצועיים שיש. גם מגוון הקורסים הקיימים גדול מאוד: מצרפתית בסיסית וניהול שיחות בצרפתית ועד לקורסים ברמות שונות כגון קורס צרפתית למתחילים או קורס צרפתית עסקית. לדוגמא – תוכלו למלא באתר טופס ולקבל מידע על קורסי צרפתית בברליץ ובמוסדות אחרים בצורה מהירה וללא כל תשלום.

מכון התרבות הצרפתי כמקום ללימודי צרפתית

במסגרת מכון התרבות הצרפתי מעבירים קורסים בצרפתית ברמות שונות. אם חושבים על היתרון של לימודים במכון הוא קשור בהקשר התרבותי הייחודי אותו ניתן למצוא במכון הזה. שגרירות צרפת עושה הרבה מאוד להפיץ את השפה והפעילות במכון הצרפתי היא אחת הדרכים היותר מקובלות, כך גם הקורסים ללימוד צרפתית שיש בהם נגיעה יותר תרבותית מאשר בבתי ספר אחרים ללימוד צרפתית.

חוגים במסגרות של מרכזים קהילתיים

אם אתם רוצים ללמוד את השפה הצרפתית לצורכי העשרה, ייתכן מאוד שהלימודים באחד החוגים לצרפתית במסגרת של מרכזים קהילתיים כדוגמת מתנסים או סניפים של האוניברסיטה הפתוחה יספיקו אתכם. לימודים לא מחייבים שמתקיימים בעיקר בשעות הערב הם דרך נפלאה לצורך התנסות בסיסית בשפה. לעיתים על בסיס הלימודים הראשוניים תרצו להמשיך וללמוד צרפתית בצורה יותר פרטנית ותרשמו לקורסים במכון הצרפתי או באחד מבתי הספר הבינלאומיים אותם כבר הזכרנו.

מה לומדים בקורס צרפתית?

זוהי שאלה נפוצה, והתשובה עליה מתחלקת לפי רמת הצרפתית שלכם:

קורס צרפתית למתחילים

לימודי צרפתית למתחילים מתמקדים בפיתוח היכולת לנהל שיחה רגילה בצרפתית. קורס צרפתית למתחילים יקנה ללומדים צרפתית כלים לתקשורת בסיסית ויעילה. בין היתר לומדים בקורס צרפתית למתחילים את הנושאים הבאים:

 • רכישת אוצר מילים והעשרת מגוון ביטויים שהם הבסיס החשוב ביותר ללמידה של כל שפה חדשה
 • מבנה הדקדוק, מבנה המשפט ותחביר
 • למידה והתנסות בשיחה בסיסית בצרפתית
 • לימוד קריאה בצרפתית ופיתוח יכולת קריאה ברמה בסיסית

קורס צרפתית ברמה בינונית

קורס צרפתית זה מיועד לאנשים בעלי ידע בצרפתית המעוניינים לשפר ולהעמיק את הבנתם ושליטתם בשפה הצרפתית. קורס זה שם דגש על שיחה קולחת ושוטפת. בנוסף, נלמדים נושאים חשובים כגון:

 • שיפור השטף והדיוק בשפה
 • טכניקות שימושיות להרחבת אוצר מילים
 • שימוש נכון במבנים דקדוקיים
 • קריאת טקסטים בצרפתית ליצירת למידה אקטיבית

קורס צרפתית למתקדמים

קורס צרפתית ברמת מתקדמים מיועד לדוברי צרפתית המעוניינים לשפר בעיקר את יכולות הדיבור שלהם. כאן לומדים כיצד להגות מילים בצורה נכונה ועל ידי כך מגיעים לרמת שליטה גבוהה ומעמיקה בשפה. קורס זה שם דגשים על הנושאים הבאים:

 • שיחות בנושאים מורכבים והבעת דעה בצורה נכונה
 • שטף, דיוק והגייה מדוייקת בעת שיחה
 • הכרת ביטויים והעשרת ז'רגון השיח הצרפתי
 • ביצוע יישומי של: קריאת עיתונים בצרפתית, קריאה של מאמרים בצרפתית ועוד
ידעתם שניתן לשלב בין קורסים ברמות שונות? תוכלו ללמוד צרפתית למתחילים ולעבור למתקדמים וכך ללמוד צרפתית בצורה חלקה!

ללמוד צרפתית לבד

בדומה לשפות אחרות, גם צרפתית ניתן ללמוד תוך שימוש בתוכנות שונות ואפילו באתרי אינטרנט ללימודי צרפתית מרחוק. ההחלטה שלכם ללמוד לבד צריכה להתבסס על שתי נקודות: הראשונה היא האם יש לכם את היכולת האישית ללמוד לבד, והנקודה השנייה והיותר מהותית היא הצרכים שלכם.  אם מדובר בעוד לימודי העשרה, לימודים לבד הם סוג של חלופה, ומאידך אם אתם מכוונים ללמוד צרפתית ברצינות לא כדאי לכם לבנות על כך.

יש יתרון עצום בלימודים מסודרים שכוללים מרצה וקבוצת תלמידים היושבים בכיתה אחת: האינטראקציה שנוצרת, המחויבות האישית, היכולת לתרגל ביחד, את כל אלו לא תוכלו לקבל אם תלמדו לבד מול מחשב. תחשבו רק על העובדה הבסיסית שאין לכם את מי לשאול כשאתם צריכים לדעת משהו אחרי שנתקלתם בקושי מסוים.

הרחבת אוצר המילים בצרפתית

אחד הדברים שייחודים ללימודי צרפתית באשר הם, הוא הצורך המתמיד בתרגול השפה. אתם יכולים להיות אלופים בדקדוק אבל אם לא תתרגלו את השפה באופן מתמיד פשוט לא תזכרו אותה, וכל מה שלמדתם ירד לטמיון. וודאי יצא לכם ללמוד שפה שנייה בבית הספר התיכון, נסו להיזכר בה, אתם מסוגלים לפטפט איתה כמו שהייתם צעירים? סביר להניח שאם לא יצא לכם להשתמש בה כנראה שלא תדעו לדבר אותה יותר מידי, מקסימום מילה או משפט שם.

המפתח הוא שימוש ותרגול יום יומי של השפה. אם אתם לומדים צרפתית, תרגלו אותה כמה שניתן. כיום כשלכולם יש אינטרנט, קל מאוד לעשות את זה, מכיוון שצרפתית היא שפה נפוצה מאוד, ובכלל צרפת היא מדינה מאוד מתקדמת בכל הקשור לאינטרנט, סביר להניח שתמצאו אתרי תוכן בצרפתית בהם תוכלו לגלות עניין. כנסו אליהם, תשתמשו במילונים און ליין לתרגום צרפתית כדי לכסות פערים לגבי מילים אותן אתם לא מבינים.

הרשמה מהירה למסגרת קורס צרפתית

אתם עומדים ללמוד צרפתית ואתם מחפשים את המסגרת שהיא הכי נכונה עבורכם. קודם כל תשאלו את עצמכם למה אתם מתכוונים ללמוד את השפה, אם זה מסיבות של כיף, חשוב שתבחרו לכם את המסגרת הכי נוחה מבחינת מיקום, ובכלל כזאת שיהיה לכם כיף גדול ללמוד בה. מאידך אם ישנה סיבה מעשית שבגללה אתם מתכוונים ללמוד את השפה רצוי מאוד שתלמדו צרפתית במסגרת מאוד מקצועית, ולשם כך מומלץ להירשם לקורס צרפתית.

כדוגמת אחד מבתי הספר לשפות, היתרון של מקומות אלו טמון במגוון הקורסים שמאפשרים לכם ללמוד את השפה בהתאם לרמה האישית שלכם ואתם גם יכולים להתקדם משלב של חוסר ידיעה מוחלט ועד לידיעה של השפה ברמה מאוד מקצועית. להמלצות על המוסדות הטובים ביותר ללימודי צרפתית מלאו טופס וקבלו תשובות לכל השאלות והמלצות על בתי ספר הקרובים לביתכם חינם וללא התחייבות!