email facebook

שיעורי צרפתית

   
אתם מן הסתם דוברי עברית כשפת אם, גם האנגלית שלכם ממש לא רעה, אתם רוצים שתהיה לכם עוד שפה אחת לפחות ברזומה. אתם רוצים את זה גם קצת מסיבות מעשיות, אבל לא פחות מכך אתם רוצים שתהיה לכם עוד שפה בשביל התענוג שבעניין.

כעת השאלה היא איזו שפה זאת תהיה? אתם מחפשים אחת כזאת שתוכלו להתחבר אליה ושיהיה לכם כיף גדול ללמוד אותה.

מה דעתכם על צרפתית? אין ספק שמדובר על שפה עם המון עומק, שפה שמייצגת היסטוריה עשירה, תרבות עצומה, וגם שפה שפשוט כיף גדול לפטפט אותה, היא נעימה, רכה יש לה מין צליל כזה שהופך כמעט כל משפט לשיר. כיף גדול לדעת צרפתית ואתם מוזמנים לקרוא קצת על הרמות של קורס צרפתית, קושי הלימוד, משך הלימוד והתרגול ועוד.

לדבר צרפתית

כדי לעשות לכם עוד יותר חשק ללמוד צרפתית ניתן לכם עוד כמה רעיונות קטנים וגדולים מה אפשר לעשות עם הצרפתית אחרי שתלמדו אותה: קודם כל תוכלו להבין מילות של כל מיני שירי אהבה בצרפתית, כאלו שמתנגנים מידי פעם ברדיו, פתאום כל הסרטים הצרפתיים בשחור לבן יראו לכם יותר ברורים כי התרגום לא תמיד מעביר עד הסוף את הסאב טקסט, במידה ותהיה לכם צרפתית תוכלו ליהנות משלל תוכניות טלויזיה בצרפתית. כאלו שמשודרות בערוצים השונים בכבלים.

בשונה מתחנות אחרות באירופה, הטלויזיה הצרפתית נחשבת לאיכותית במיוחד, באוגוסט תל אביבי כשמסתובבים ברחבי העיר, הצרפתית הופכת להיות מאוד מעשית ושימושית לאור כמות התיירים היהודים ששוטפים את תל אביב, וגם כמובן מכתבי אהבה בצרפתית תמיד נשמעים יותר טוב (בהנחה שיש לכם למי לכתוב אותם).

אז איפה כדאי ללמוד צרפתית?

כשמדובר על לימודי צרפתית, מגוון האפשרויות במיוחד בישראל הוא גדול. מכיוון שישראל היא עדיין מדינה שבה קולטים עולים חדשים, ניתן למצוא לא מעט דוברי צרפתית וחלקם עוסקים בהוראת השפה.

לגבי בחירת מסגרת הלימודים עצמה, אתם צריכים לדעת לשם מה אתם מתכוונים ללמוד את השפה, במידה ומדובר על נטו כיף, ייתכן וחוג במרכז הקהילתי יספק אתכם, מאידך אם אתם חושבים על צרכים אמיתיים שעשויים להתפתח, אתם צריכים לשקול וללמוד בבית ספר ללימוד צרפתית שהוא מוסד ידוע עם גיבוי פדגוגי נרחב. ישנם מספר מוסדות בין לאומיים המלמדים בארץ שפות זרות וביניהם גם צרפתית.

כאן ב"אנגלי" אנחנו ממליצים על המוסדות הטובים ביותר בקרבת מקום מגוריכם. כל מה שאתם צריכים לעשות זה למלא טופס ונציג/ה תחזור אליכם עם כל הפרטים.

שיעורי צרפתית אונליין

אופציה נוספת ללימודי צרפתית הם קורסים און ליין, ישנם בתי ספר ללימוד שפות שהבינו את הצורך לתת מענה לאנשים שאין להם את הזמן להגיע לסניפים עצמם, עבורם לימודים מרחוק היא אופציה שיכולה להיות מאוד טובה ונוחה, בעידן הטכנולוגי העכשווי, לימוד מרחוק של צרפתית הוא אפשרי ויכול אפילו להיות מאוד זמין ונח.

הכול תלוי בשלושה דברים, איכות קו האינטרנט שלכם, אמצעי ההוראה שמספקים בתי הספר ולא פחות חשוב מכך היכולת האמיתית שלכם ללמוד לבד. היכולת ללמוד לבד דורשת המון משמעת עצמית ותרגול, וזה קשה מאוד להגיע לתוצאות טובות בלימוד עצמי.

כמו בכל תחום חדש שלומדים, רצוי להתחיל עם מורה או מנחה שידריך אתכם לדרך הנכונה ללימוד, ואחר כך תוכלו להרחיב את הידע שרכשתם לבד על ידי ספרים או תוכנות למידה אונליין. אם תיגשו ללמוד את השפה בלי בסיס, פשוט תתבלבלו ותתייאשו מהר מאוד, או להפך, תלמדו את השפה, אבל לא בצורה נכונה במאת האחוזים. יהיו לכם שגיאות בתחומים שונים כמו הגייה, כתיבה, קריאה, הבנת הנשמע והנקרא, והלימוד בשיטות אלה לא מומלץ.