email facebook

שיעורים פרטיים בצרפתית

   
צרפתית היא שפה עם שיק, נחשקת ואם אתם מעוניינים ללמוד אותה אנחנו ממליצים לכם בחום לעשות זאת! תמיד מועיל להוסיף עוד שפה מדוברת לרזומה, במיוחד אם זו שפה נפוצה ומדוברת כמו צרפתית.

אנגלית, גרמנית, איטלקית, סינית, יפנית, ספרדית, פורטוגזית, רוסית, וצרפתית. אם תעשו משאל קצר בין כמה אנשים איזו מבין השפות המוזכרות היא הכי שיקית, עם הצליל המתנגן הנעים והסקסי, אין ספק שהבחירה הראשונה או השנייה תהיה צרפתית, שיחד עם האיטלקית והפורטוגזית מתמודדת בגאון על התואר השפה הכי יפה.

מעבר לכך לדבר אחר יש פה במפורש עניין של צלילים והגייה. במידה ותעלו עוד מדרגה תגלו שמאחורי השפה הנפלאה הזאת ישנה גם תרבות והיסטוריה מאוד עשירה לפחות כשמדובר בצרפת שהיא המקור הרשמי לשפה הצרפתית, למרות שברבות השנים ועם התפשטות הקוליניאליזם הצרפתי היא הגיעה גם מאפריקה ועד לאיים אקזוטיים באוקיינוס השקט.

חשבתם ללמוד סתם כך צרפתית?

ללמוד אנגלית זה בדרך כלל צורך, השפה הזאת ממש עוטפת אתכם וקשה מאוד להסתדר בלעדיה בעבודה ולימודים. ללמוד צרפתית זו גם אהבה, ואצל חלק מהתלמידים אהבה גדולה. אפשר לראות את זה אפילו כמו ללמוד שירה, הצלילים, החיבור בין המילים, והתחושה המצוינת הזאת שאתם לומדים לעשות את זה. מאידך ישנם תלמידים שהגיעו לקורס צרפתית כתוצאה של צורך מוכח, לימודים, עבודה בגוף דובר צרפתית, לקוחות בצרפת, ואולי גם אהבה גדולה שהיא ומשפחתה דוברים צרפתית. בשורה תחתונה ישנן הרבה סיבות ללמוד צרפתית ולא פחות מכך מקומות ללמוד צרפתית.

היכן ניתן ללמוד צרפתית?

החלטתם שאתם רוצים או בעצם זקוקים לצרפתית. היכן תוכלו לעשות זאת? נכון להיום יש לכם לא מעט אפשרויות משובחות ללימודי צרפתית. בניגוד לאנגלית שאותה ברוב המקרים יש לאנשים גם אם ברמה בסיסית, בחלק גדול מהמקרים כשמדובר בצרפתית הלימודים מתחילים ממש מאפס, חוץ מכמה מילים מאוד מוכרות אתם ממש לא יודעים כלום.

לכן ישנה חשיבות רבה למבנה הלימודים אותם תבחרו ויותר מכך, ישנה חשיבות רבה לסיבה שבגללה החלטתם ללמוד צרפתית. אם זה בשביל התענוג נטו זה עניין אחד, מאידך אם תזדקקו לה באמת רצוי שתלמדו כמו שצריך וזה מין הסתם לא יסתיים בקורס אחד. המסקנה היא שלימודי צרפתית לאורך זמן לומדים בבתי ספר איכותיים ששפות בכלל או צרפתית במיוחד זהו תחום התמחותם.

האפשרות ללמוד צרפתית במסגרת של שעורים פרטיים

אחת החלופות ללימודי צרפתית הם שיעורים פרטים אחד על אחד עם מורה. בישראל חיים כיום הרבה מאוד דוברי צרפתית, חלקם לפחות עובדים גם בהוראת צרפתית. ולכן המאגר הראשוני של מורים שיוכלו ללמד אתכם צרפתית קיים, השאלה היא מתי כדאי לכם להסתמך על לימודים של אחד על אחד. אם אתם אנשים עסוקים שחייבים את הגמישות הזאת שמאפשר מורה פרטי, מין הסתם התשובה טמונה בגוף השאלה, בנוסף על כך מורה פרטי יכול לעזור לכם לרענן את השפה אם כבר למדתם אותה ודבר אחרון ישנם תלמידים ששיטת ההוראה הזאת היא האופציה היחידה עבורם.

מה צריך לבדוק כשמחפשים מורה פרטי?

  • צריך לוודא שלמורה יש ניסיון בהוראה, עדיף שתהיה לו גם תעודת הוראה והוכחה שהוא מתאים ללמד ברמות שונות.
  • אם השיעורים הפרטיים מיועדים לילדים, רצוי לבדוק שהמורה סבלני ומתאים לעבוד עם ילדים. במידה והמורה לא ייראה בעיני הילד שלכם נחמד או מעביר את החומר בצורה גרועה, הילד לא ירצה ללמוד את השפה.
  • צריך לוודא שהמורה מתקדם עם החומר בין שיעור לשיעור. יש מורים שמלמדים רק דרך תרגול נכונה או הגייה נכונה ולא את כל השפה מאל"ף ועד ת"ו.
  • רצוי להתקשר לכמה מורים ששמעתם עליהם המלצות ולעשות השוואת מחירים בין כולם. חשוב להבין שטווח המחירים נע בין מאות שקלים לשיעור, משך השיעור בממוצע הוא 45 דקות (כמו בלימודים אקדמיים או תיכוניים), וככל שלמורה יש יותר ניסיון כך המחיר נוסק מעלה.