email facebook

לימוד רוסית למתחילים

   
החלטתם שהרוסית מעניינת אתכם ואתם רוצים להתחיל ללמוד בקורס או בשיעורים את השפה? פה תמצאו את כל המידע הרלוונטי על לימודי רוסית ברמת מתחילים.

כל ההתחלות קשות? לא בטוח

החלטתם ללמוד רוסית כי החברה לחצה, כי הרגשתם משום מה זרים במקום העבודה שלכם כשלצדכם חבורה גדולה של תוכניתנים דוברי רוסית, או מכל סיבה אחרת.

אתם מחפשים מקום איכותי ללימודי הרוסית וכמובן שאתם מגיעים לבית ספר ללימוד שפות שהוא המקום הכי נכון ללימודי שפות זרות. האמת היא שההתחלה ממש לא פשוטה עבורכם. מצד אחד מורה מאוד איכותי וכיתה קשובה, מאידך בכל זאת מדובר בשפה מאתגרת שונה לחלוטין ממה שהכרתם, כולל האנגלית והצרפתית בהן אתם שולטים ממש לא רע. הנחישות שלכם יחד עם הסביבה המאוד איכותית שמספק בית הספר היא שתגרום לכם לשלוט היטב בשפה.

משך לימודי רוסית יכול לנוע בין קורס רוסית בן כמה חודשים (בדרך כלל 3-4 חודשים) ואז תוכלו לשלוט בשפה ולדבר אותה באופן שוטף. אם אתם רוצים ללמוד רוסית ברמה מתקדמת ומקיפה תוכלו לקחת קורס בן שנה או פחות, וללמוד כתיבה וקריאה מקצועיים ברוסית, כולל רוסית מדוברת ברמה גבוהה ואקדמית.

תרגול אותיות ברוסית

במאמר זה עוסקים בלימודי רוסית למתחילים. וכשמדברים על ההתחלה של כול שפה, עוסקים כמובן באותיות האל"ף בי"ת, בשפה הרוסית מדובר על אותיות קיריליות, מצד אחד בדומה להרבה שפות אחרות הן נכתבות משמאל לימין, מאידך הן שונות לגמרי מהאותיות הלטיניות אותן אתם מכירים מהאנגלית והצרפתית.

אחרי שהכירו לכן את האותיות ברוסית בבית ספר שבו אתם לומדים את הרוסית, רצוי מאוד שתמשיכו לתרגל אותן גם בבית עד שתכירו אותן היטב ותרגישו שאתם מסוגלים לחבר אותן למילים שלמות.

הצורך בתרגול ביתי של רוסית

במסגרת לימודי הרוסית למתחילים ואחרי שהכרתם את כול האותיות, תתחילו להכיר מילים. המורה בכיתה יסביר לכם איך בונים משפטים ברוסית, גם מבחינת הדקדוק. וגם שימוש נכון במילים. ככל שתתרגלו אותן יותר מחוץ לספסל הלימודים כך תבינו יותר מהר את השפה.

יש הרי סיבה טובה שבגללה החלטתם על לימודי רוסית,חישבו איך אתם מחברים את העולם האמיתי לעולם הלימודים. אם זה בבית עם הבת זוג שלחצה או במקום העבודה. נסו להתחיל להשתלב בשיחות ברוסית, אל תפחדו לטעות ולשאול שאלות את בני השיחה שלכם, יחד עם זאת אל תציקו להם יתר על המידה. עם עצמכם אתם יכולים לשבת עם מילון וללמוד מילים חדשות. כך שתגיעו לשיעורים הרבה יותר מוכנים להמשך לבוא.

אוצר מילים ברוסית

אם אתם כבר בעלי ידע בסיסי ברוסית ואתם רוצים ללמוד עוד, להרחיב את אוצר המילים שלכם ולדבר רוסית שוטפת תמיד תוכלו להרחיב את אוצר המילים הבסיסי שלכם על ידי לימוד עצמי של מילים חדשות דרך מילון. רק תוודאו מול מורה או מול אדם דובר רוסית ברמה גבוהה שאתם אכן מבטאים את המילים כמו שצריך, כי בשפה הרוסית יש חוקים מאוד ברורים (וקצת מסובכים ללמידה עצמאית) של ביטוי האותיות. יש עיצורים, תנועות רכות, תנועות קשות, אותם צריך ללמוד ולשנן על מנת לתרגל רוסית בצורה נכונה.

אם אין לכם ידע קודם ואתם מעוניינים ללמוד רוסית מהבסיס ההתחלתי, רצוי שתירשמו לקורס או למספר שיעורים שיכולים לתת לכם כלים כדי שתוכלו להבין את האלפבית הרוסי ולהתחיל לתרגל רוסית ולבנות לכם אוצר מילים משלכם. באוצר המילים רצוי שתכללו מילים שנפוצות בשפה היומיומית שלכם, מילים שיכולות לשמש אתכם במישורים שונים בחיים או מילים עסקיות או אקדמיות אם יש לכם צורך ברוסית במקום העבודה.

כמה איכותי המקום שבו אתם לומדים רוסית?

לפני שבחרתם את המקום שבוא אתם מתכוונים ללמוד רוסית, חשבתם לעצמכם מה היו הקריטריונים שעל פיהם בחרתם את בית הספר? בדקתם למשל כמה כיתות רוסית יש? מה הרקע של המורים? אילו חומרי עזר תקבלו לצורך הלימודים? האם יש קורסי המשך? מה התדירות של הקורסים ברוסית? יש חשיבות מאוד גדולה לאיכות הלימודים שלכם. וכשמדברים על זה הכוונה היא להרבה מאוד פרטים קטנים. הם שבונים מוצר איכותי.

מכיוון שברוב המקרים יש כמה חלופות, רצוי מאוד שתבדקו אותן לפני שאתם מקבלים החלטה סופית היכן אתם מתכוונים להירשם וללמוד. כך תוכלו לדעת שעשיתם את המקסימום. בכל זאת אתם עומדים להוציא לא מעט כסף ואתם רוצים לראות תוצאות.

איך לבחור את המקום הכי טוב ללמוד בו?

על מנת לקבל המלצות מפה ראשון על בתי הספר הטובים ביותר ללימוד רוסית למתחילים, לשמוע על המורים הטובים ביותר והמסגרות הטובות ביותר בקרבת מקום המגורים שלכם תוכלו למלא טופס פה ב"אנגלי" ונציג/ה שלנו תתקשר אליכם עם כל הפרטים הכי חמים על לימודי קורסית למתחילים! בין אם זה בקורס, בשיעור פרטי או בחוג.

השירות אצלנו ניתן בחינם ולחלוטין בלי שום התחייבות מצדכם, וכך אתם יכולים לקבל את כל המידע על כל בתי הספר והמורים בלי לצאת מהבית. אז קדימה מלאו טופס וצרו איתנו קשר!