email facebook

מילון רוסית עברית

   
רוצה ללמוד רוסית בצורה עצמאית דרך מילון? רוצה להבין מה היתרונות של למידה עם מילון? רוצה להרחיב את אוצר המילים הרוסי שלך? בוא לקרוא על הדרכים הטובות ביותר ללמוד רוסית!

רוסית דוברים קרוב לשלוש מאות מיליוני אנשים ברחבי העולם, הרוסית היא שפה שהיא חלק ממשפחת השפות הסלביות, והיא השפה הכי נפוצה מבינם. נכון להיום דוברים את הרוסית כשלוש מאות מיליוני אנשים שרובם המוחלט מתגוררים במזרח אירופה ברפובליקות לשעבר שהרכיבו את ברית המועצות.

הרוסית נשארה שפה מאוד נפוצה בעיקר לאור העובדה שהיא הייתה השפה הרשמית במדינות אלו. מלבד מזרח אירופה יש מקבץ גדול של רוסים בארצות הברית וכמובן בישראל שבה מתגוררים יותר ממיליון (!) דוברי רוסית.

דוברי רוסית בישראל

העלייה הרוסית הגיעה לישראל בכמה גלים, האחרון שבהם בשנות התשעים של המאה הקודמת, המאה העשרים. הרוסים מצד אחד נטמעו היטב בחברה הישראלית, מאידך הם עדיין מתקבצים בקהילות ממשיכים לדבר רוסית. האמת היא שניתן להבין אותם, הרוסית היא שפה שמאחריה עומדת תרבות מאוד עשירה. פושקין, דוסטויבסקי, טולסטוי, צ'ייקובסקי, מוזיאון ההרמיטרז' ועוד רבים אחרים, כולם יוצרים שדברו ויצרו בשפה העשירה הזאת רוסית.

אם גם אתם רוצים להשתתף (גם אם זה בנגיעות קטנות) בחגיגה התרבותית הזאת כדי מאוד שתלמדו רוסית, שלא להזכיר את העובדה שבחלק גדול מחברות ההיי טק הישראליות ישנם הרבה מאוד עובדים רוסים שמתקבצים למה שהחברה קוראת בהומור "המאפיה הרוסית", כשבעצם מדובר במהנדסים האיכותיים ביותר. אם תרצו להתחבר אליהם או לעבוד מולם בצורה חלקה ללא מחסומי שפה, רצוי שתהיה לכם לפחות רוסית בסיסית.

ללמוד רוסית במחשב

אם אתם מחליטים ללמוד רוסית עומדות בפניכם כמה חלופות: קודם כול אתם יכולים ללמוד לבד, תיקחו מילון רוסית- עברית ותתחילו לתרגל רוסית. סביר להניח שתלמדו כמה מילים, אולי תלמדו לפטפט כמה מילים אבל לא הרבה יותר מכך.

דרך נוספת בה ניתן ללמוד לבד היא מול המחשב. ניתן לקנות תוכנה מתאימה ולהתחיל לתרגל רוסית באופן עצמאי. הדרך הזו פחות מומלצת כיון ואף אחד אינו שומע אתכם דוברים את השפה ואין ביקורת מאף אחד. אינכם יודעים אם אתם הוגים ומבטאים את המילים בצורה הנכונה, ואם אתם טועים ולומדים בצורה שגויה- כך השפה שלכם תישמע, ותגלו שבזבזתם זמן יקר וכסף.

בדרך כלל למידה עצמאית מצריכה המון משמעת עצמית מצד התלמיד ויוצרת הרבה תסכול. עצם העובדה שיש לך שאלות ואין אף אחד שייתן לך מענה עליהן יוצרת תחושה של חוסר אונים ומורידה את המוטיבציה להמשיך ללמוד. לכן אנחנו ממליצים ללמוד עם מורה מקצועי בקורס רוסית שיכול לתת לכם עזרה בתהליך.

להמלצות על המורים הטובים ביותר ללימוד רוסית בקרבת מקום המגורים שלך מלא את הטופס בתחתית העמוד וקבל ייעוץ לימודים חינם וללא כל התחייבות!

חלופה נוספת היא ללמוד עם מורה פרטי לרוסית. מצד אחד תלמדו בקצב שלכם, מאידך לא תהיו חלק ממסגרת איכותית שלא לדבר על המחיר שיהיה מין הסתם גבוה משמעותית מאשר כל דרך אחרת.

הדרך האחרונה והאיכותית ביותר היא לימודים במסגרת של בתי ספר ללימודי שפות. אלו המקומות האיכותיים ביותר ללימודי שפות. מערכות שלמות שמוכוונות אך ורק ללמד אתכם רוסית בצורה הטובה ביותר שניתן לחשוב. כשלומדים שפה חדשה, כמו רוסית למשל, בכיתה קבוצתית באוירה חברתית עם מורה ישכול להדריך אתכם לדרך הנכונה ביותר בה אפשר לדבר, לכתוב או לקרוא רוסית, אפשר לומר בוודאות שההצלחה שלכם מובטחת ותוכלו לדבר את השפה בקלות תוך זמן קצר. תוך שבוע כבר תוכלו לנהל שיחה ברוסית בסיסית בקלות, מה שייקח לכם חודש ואף יותר אם תנסו ללמוד בצורה עצמאית מול מחשב או מילון בבית.

שימוש במילון רוסית עברית

מילון רוסית- עברית הוא כלי עזר, פתח למשהו. השאלה היא מה תעשו איתו. תעשירו את הרוסית שלכם? תהפכו אותו לכלי העיקרי ללימוד השפה. אם מדובר על כלי עזר להעשרה, זה יהיה מצוין להשתמש במילון רוסית – עברית, מאידך אם תחליטו ללמוד רוסית רק בעזרתו של המילון, אתם כנראה תעשו טעות די גדולה. רוסית חייבים ללמוד באמצעות מורה איכותי ובמסגרת של בית ספר ללימוד שפות. כפי שדובר בפרק הקודם של מאמר זה, אתם חייבים מערכת שתתמוך בכם לאורך כל תהליך לימוד השפה, החל מהשלב שבה תלמדו את האלף בית הרוסי ועד השלב שבו תפטפטו ברוסית שוטפת גם עם החברים שלכם לעבודה.

אם כבר רכשתם ויש לכם את הרוסית הבסיסית, המילון יכול להוות ככלי עזר מוצלח להגדלת אוצר המילים הרוסי שלכם, אך רצוי שתוודאו שאתם מבטאים את המילים בצורה נכונה מול מורה או מול דובר רוסית שיכול להנחות אתכם ללימוד נכון וראוי של רוסית שוטפת.