email facebook

לימודי רוסית

   
רוסית שפה עם הרבה מאוד עומק ולכן שווה להכיר אותה. מעוניינים ללמוד רוסית או לדעת קצת יותר על לימודי רוסית? הגעתם למקום הנכון!

פושקין, טולסטוי, דוסטויבסקי, מוזיאון ההרמיטראג' בסן פטרסבורג ועוד הרבה מאוד נתונים על התרבות הרוסית, כאלו שאתם מכירים יותר ופחות, אבל בטוח מעריכים.
אין ספק כי הרוסית משקפת עומק תרבותי יוצא דופן. זו גם הסיבה שעולים חדשים יוצאי חבר העמים שמגיעים לארץ, מרגישים לעיתים סוג של עליונות תרבותית מולנו הצברים. אם אתם רוצים להתחבר גם אם במעט לתרבות הרוסית, רצוי מאוד שתכירו את השפה הרוסית ואת זה עושים על ידי לימוד שלה.

איפה הכי כדאי ללמוד רוסית?

אם וכאשר תחליטו ללמוד רוסית, ישנם כמה קריטריונים שינחו אתכם בבואכם לבחור בית ספר איכותי ללימודי השפה הרוסית. כי כמו בכל תחום אחר כשמדובר על איכות, היא מורכבת מהרבה מאוד פרטים קטנים.
הנה הם לפניכם מובאים בצורת שאלות:

  • מה הרקע של המורים בבית ספר? האם הם רק שולטים בשפה או שיש להם גם רקע כמורים?
  • האם קיימת מערכת פדגוגית שמפתחת עבורם את הקורסים? האם ישנם כלי עזר נוספים כדוגמת ספרי לימוד, חוברות תרגול, אתרי אינטרנט סגורים?
  • כמה קורסים קיימים? האם ניתן לעבור בין קורסים? כמה תלמידים יש בכיתה? מהי שיטת הלימוד? כמה ניסיון יש עם השפה הספציפית?

גם אחרי שקבלתם תשובות מפורטות רצוי שתכנסו לשיעור ניסיון בקורס רוסית. בשביל לקבל את כל התשובות לשאלות האלו בלי לצאת מהבית תוכלו למלא את הטופס המובא בתחתית העמוד ואנחנו נתקשר אליכם עם כל הפרטים על כל בתי הספר שמלמדים רוסית בקרבת מקום המגורים שלכם.

הייעוץ ב"אנגלי" ניתן חינם וללא כל התחייבות מצדכם. אנחנו מבטיחים לשמור על פרטיותכם ולתת לכם מידע רלוונטי על לימודים, קורס, חוג או שיעורי רוסית ברמה שמתאימה לכם.

תרגול עצמי של השפה יעזור לכם להעשיר אותה

הגעתם לבית ספר איכותי ללימודי שפות ואתם מרגישים מאוד מרוצים, המורה מצוין ושולט בחומר, הכיתה לא גדולה מידי ואתם מרגישים שאתם מתקדמים עם חומרי הלימוד. יחד עם זאת ברור לכם לגמרי שהמפתח ללימוד איכותי של השפה לאורך זמן תלוי גם בתרגול עצמי שלכם.
אתם חייבים לשבת בבית וללמוד את השפה. המשמעות היא שאתם תתרגלו את המילים ע"י שינון וקריאה, תנסו לנהל שיחות ברוסית ככל שתצליחו. תראו תוכניות דוברות רוסית בטלויזיה ותנסו להבין אותן, ככל שתתרגלו את הרוסית שלכם בין השעורים כך סביר להניח תכירו אותה יותר טוב ותשלטו בה יותר מהר.

האם אפשר ללמוד לבד רוסית?

כל מה שהוזכר בסעיף הקודם היה בהקשר של העשרה עצמית של השפה בין השעורים, מאידך יש אנשים שמחליטים ללמוד את השפה לבד ללא מסגרת מסודרת של לימודים. והשאלה היא אם נכון לעשות את זה. הבעיה היא שכשלומדים לבד חסרים המון רכיבים שמאפשרים לכם לבנות תהליך מסודר גם אם נדמה לכם שהתקדמתם בדיוק על פי הספר.

אין מי שינחה אתכם או יתקן את ההגייה של האותיות, גם המשמעת העצמית יש לה מקום רב מידי בתהליך של לימוד עצמי. בדרך כלל בתהליכים של לימוד עצמי, גם אם זה נעשה דרך תוכנות מחשב או אתרי אינטרנט, תגלו שבזבזתם הרבה זמן וכסף. הצורה הכי נכונה ללמוד שפה חדשה היא עם מורה מקצועי שהוכשר בשיטות ייחודיות ללמד שפה מאפס, והתרגול צריך גם להתבצע בפיקוח של המורה.

כאשר אתם רוצים באמת ללמוד שפה חדשה ובוודאי רוסית, אתם חייבים לעשות את זה במסגרת של לימודים בבית ספר איכותי ללימודי שפות, זו הדרך הטובה ביותר ללמוד שפה חדשה ובמיוחד שפה בעלת כללי הגייה מאוד מדוקדקים כמו הרוסית.