email facebook

איך ללמוד אנגלית לבד

   
כדי להתחיל ללמוד אנגלית לבד תצטרכו לבנות לעצמכם תכנית לימודים ברורה עם מטרות, דפי עבודה ומבחנים. נשמע מסובך? לא כל כך

החלטתם מכל מיני סיבות לשפר את האנגלית שלכם ואתם מרגישים שהיא חלודה? לא נעים לכם במקום העבודה? אתם רוצים להתחיל לעבוד לבד באמצעות האינטרנט ואתם זקוקים לאנגלית? הבן חי בחו"ל עם אמריקאית ואתם רוצים שתהיה לכם אפשרות לתקשר איתה? יש הרבה מאוד סיבות שבגללן תרצו לשפר את האנגלית שלכם, אבל בשורה התחתונה אתם צריכים את זה.

יש לכם שתי אפשרויות, הראשונה היא לקחת קורס אנגלית כלשהוא, קיימות הרבה מאוד מסגרות והכול שאלה של מחיר, זמן והרצון שלכם להשתלב במסגרת שכזאת. החלופה השנייה היא ללמוד לבד אנגלית. במאמר קצר זה ניתן לכם כמה טיפים בעניין.

לימוד עצמי של אנגלית כדרך לשיפור האנגלית

אחרי שהחלטתם ללמוד לבד אנגלית, אתם צריכים לשאול את עצמכם מה המטרה של הלימוד העצמי. שיפור אוצר המילים? אנגלית טכנית? שיפור הבנת הדקדוק באנגלית? כל אלו מטרות ראויות והשאלה היחידה היא איך משיגים אותן בצורה הטובה ביותר. להערכתנו, כל פתרון ללימוד עצמי של אנגלית הוא פתרון משולב שכולל כמה כלים: אינטרנט, סרטים, חוברות ומגזינים, ועוד.

בתור התחלה תחליטו שאתם קוראים אנגלית בכל הזדמנות שלא תהיה, גם אם אתם לא מבינים כל מילה, בעידן האינטרנט קל למצוא כלי תרגום חינמיים, כאלו שימלאו לכם את החורים החסרים במהירות ובקלות רבה. נצלו אותם, פתחו לעצמכם מתודולוגיה משל עצמכם, כזאת שתהפוך את לימוד השפה למשהו קל ונח. חשוב מאוד לא להילחץ מהלימוד העצמי, ולהבין שזה רק עניין של תכנון מראש.

בנו לעצמכם תכנית לימודים שמתאימה לקצב האישי שלכם ברכישת אוצר מילים חדש או קריאת מאמר אחד ליום, ועמדו בגבולות שהצבתם לעצמכם. תוך זמן קצר תתחילו לחוש בשינוי כיון ותרגול עקבי מניב תוצאות מירביות ברכישת האנגלית כשפה שנייה.

הצורך בלימוד דקדוק באנגלית

המפתח הראשון להבנת האנגלית הוא הבנה של הזמנים דרך הדקדוק. בדקו עם עצמכם כמה אתם באמת טובים בזה. במידה ולא, אנחנו מציעים לכם לרכוש חוברות עבודה עצמית לתרגול של הדקדוק, זו היא דרך מצוינת שבזכותה תוכלו ללמוד במהירות את חוקי הדקדוק, אנחנו חושבים שיש משמעות רבה להבנת הדקדוק, מהסיבה הפשוטה שבדרך זו תוכלו להתמודד בצורה טובה יותר עם ההבנה של משפטים שלמים באנגלית, בעיקר כאלו שהם מורכבים, זה יכול להיות מאוד מתסכל לקרוא קטע ולא להבין אותו עד הסוף רק כי רמת הדקדוק שלכם לא מספקת.

מעבר לכך שבשיחה ישנה חשיבות רבה להתנסחות נכונה שהיא תלויה לגמרי בהבנת הדקדוק, חוק זה תקף לגבי כל תחומי האנגלית- קריאה, כתיבה, הבנת הנשמע והנקרא, ועוד.

משמעת עצמית

כשלומדים אנגלית לבד, הדבר החשוב ביותר הוא הרבה מאוד משמעת עצמית. לפני שאתם מתחילים במהלך, תגידו לעצמכם: "יש לי או אין לי משמעת עצמית?". משמעות המילים משמעת עצמית היא להקדיש זמן קבוע ביום ללמידה, לבדוק את עצמכם אם באמת אתם עונים לקריטריונים ולמטרות שהגדרתם מראש. לימוד עצמי של אנגלית כרוך בהגדרה מראש של יעדים כמותיים, איכותיים כגון כמות של מילים חדשות אותן תרצו ללמוד.

לימוד עצמי של אנגלית אומר גם מעורבות של הסביבה כולל תרגול של שיחות מול חברים. במקרה של קורס, הייתם עושים את זה מול תלמידים אחרים והתרגול היה יותר אפקטיבי כיון ויש אוירה לימודית, יש מול מי לשנן ולתרגל את החומר, והחשוב ביותר- ישנו פיקוח של מורה מקצועי שיתווה לכם את הדרך ללימוד נכון ולדיבור של אנגלית רהוטה ונעימה לאוזן מכל הבחינות.

להמלצות בנוגע למוסדות הנותנים שירותי לימוד אנגלית עצמי מהבית או דרך מורה פרטי, וקורסים המלמדים אנגלית תוך פרק זמן קצר מלאו טופס וקבלו ייעוץ לימודי אנגלית חינם. שיהיה בהצלחה!