email facebook

מבחנים באנגלית

   
כאשר אתם לומדים אנגלית או בעצם כל תחום אחר, ישנן שתי דרכים לתרגל ולבחון את הידע שלכם. הראשונה היא להכין שעורי בית ועבודות, והדרך השנייה היא לענות על מבחנים שבוחנים היבטים שונים של הידע אותו צברתם.

למבחנים יש יתרון אחד ברור והוא היכולת לבדוק בצורה אובייקטיבית את הידע אותו צברתם, בנקודת זמן אחת שבה תוך פרק זמן קצוב תצטרכו לבצע משימה בצורה של מתן תשובות. יש אנשים שעצם הרעיון של מבחן מלחיץ אותם, יחד עם זאת חייבים להבין שאין דרך אמיתית אחרת לבחון ידע מלבד מבחנים. כמו בלימוד אנגלית ובכל תחום, התמודדות עם חרדת מבחנים תחשל אתכם ותלמד אתכם להתמודד עם מצבים מלחיצים במהלך החיים. בסקירה קצרה נעבור איתכם על סוגי המבחנים שקיימים באנגלית:

מבחנים שבוחנים אוצר מילים ואיות

המבחן הראשון אותו נזכיר, הוא זה שבאמצעותו תוכלו לבחון את היכולת שלכם לכתוב בלי שגיאות. מצד אחד זהו מבחן די נדיר, מאידך יש לו חשיבות רבה מהסיבה הפשוטה שלא תמיד יהיה לכם מתקן האיות. מדובר במבחן פשוט שבו יקראו לכם קטע אנגלית אותו תצטרכו להעתיק לword  במחשב. זוהי תוכנה נפוצה לכתיבה בכל מחשב בו מותקנת מערכת ההפעלה windows, והשאלה היא כמה שגיאות כתיב תעשו. ככל שתתרגלו יותר כתיבה ללא בודק האיות, כך יגדל הביטחון בשפה ותרגישו יותר טוב, אנחנו ממליצים לכם להפוך את זה לדרך חיים ולהשתמש כמה שפחות בבודק האיות תוך כדי הכתיבה עצמה. תוך זמן קצר תלמדו את השגיאות שלכם ותוכלו לתקן את עצמכם בצורה אוטומטית.

מבחני הבנת הנקרא והנשמע

המבחן החשוב ביותר באנגלית הוא זה שבודק את הבנת הנקרא והנשמע. זהו בעצם המבחן הכי מהותי שמשמש גם בבחינות בגרות ובקורסים באנגלית. מקריאים או משמיעים לכם קטע ואתם צריכים לענות על שאלות שקשורות אליו. אלו יכולות להיות שאלות אמריקאיות או שאלות פתוחות, בכל מקרה בשני המקרים תצטרכו תוך זמן קצוב מראש לענות על השאלות. כשמדובר בשאלות פתוחות, התשובות אותן תצטרכו לענות יהיו מפורטות ויתייחסו גם ליכולת שלכם לענות תוך שימוש נכון בדקדוק, איות וכתיבה.

מבחנים בדקדוק

אחד הנושאים החשובים ביותר באנגלית הוא הבנת הדקדוק, יש מבחנים שכל מטרתם הוא לבחון את הרמה שלכם, בדרך כלל מדובר בהשלמת משפטים באופן כזה שבו תצטרכו להוסיף את המילים החסרות כשהן כתובות בצורה הנכונה בהתאם למבנה הדקדוקי של המבחן. בדרך כלל המילה אותה תצטרכו להשלים במבחן זה היא פועל בהטיות שונות (עבר, עתיד והווה).

מבחנים הבוחנים כישורי שיחה

חלק משמעותי בידע שלכם באנגלית, בא לידי ביטוי באופן בו אתם מנהלים שיחה, הדרך הטובה ביותר היא לתרגל שיחות כמה שיותר, כיון והרי מבחני שיחה בוחנים אתכם ביכולת לענות בעל פה תוך שימוש נכון בשפה. בדרך כלל מבחני שיחה הם סביב נושא ספציפי, כדוגמת קטע שקראתם מראש או נושא שעליו כבר למדתם. ישנם לא מעט אנשים שכל עוד הם כותבים או קוראים קל להם, אבל כשהם מגיעים לדבר אנגלית, הם מתחילים לשבור ולשחוק את השיניים, עבור מי שעונה לתיאור זה לתרגול של שיחה ומבחנים בע"פ יש משמעות עצומה במובן של צבירת בטחון עצמי ופיתוח כישורי שיחה בשפה החשובה הזאת. פיתוח כישורי שיחה חשוב מאוד לאנשי עסקים שדוברים אנגלית כשפה שנייה, סטודנטים שלומדים בחו"ל, או כל מי שאוהב לטייל ולשוחח עם מקומיים בחו"ל.

כשלומדים אנגלית בבית ספר מקבלים את המבחנים באנגלית באופן מסודר לפי הרמה שלכם, והם נבדקים על ידי מורה מוסמך לאנגלית שיכול לתקן את הטעויות הקטנות ביותר. ללימוד אנגלית בצורה הטובה ביותר מומלץ לקנות חוברות אנגלית ממוסד המלמד אנגלית הכוללות בתוכן מבחנים לפי הרמה שלכם, או להירשם לקורס אנגלית קצר שירענן וישפר את היכולות שלכם.

לייעוץ חינם בנוגע לאחד המוסדות המלמדים אנגלית תוכלו למלא טופס ולקבל מענה לכל השאלות שלכם בנושאים שונים ללא כל התחייבות! בהצלחה.